Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchnia Mastercook Dynamic - Jeden z palników nie zapala się...

15 Lip 2014 15:16 2979 6
  • Poziom 13  
    Witam, mam problem z kuchenką, jak w tytule, na gaz ziemny.
    Jeden ze średnich (bliźniaczych) palników nie zapala od iskry, lub zapala w szczególnych warunkach (gorący + mały strumień gazu). Od płomienia - w porządku - niewybuchowo. Palnik czysty, dekiel nieskorodowany. Zamieniałem - bez zmian. Kolor i przebieg iskry - taki sam, jak na innych palnikach. Izolator oczyszczony, niepęknięty. Dyszy nie wykręcałem, ale nie wygląda na zatkaną. Wielkość i kolor płomienia, jak i dźwięk wypływającego gazu - identyczne, jak na palniku bliźniaczym.
    Czy na palnikach z Wrozametu jest możliwość regulacji składu mieszanki (powietrza)?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Poziom 38  
    Skoro nie zapala się odiskrownika to w nim szukaj usterki a nie w składzie gazu. Może ma gdzieś przebicie?
  • Poziom 13  
    Co masz na myśli? Iskra jest mocna, biało-niebieska i bije prostopadle w kierunku dekla.
  • Poziom 31  
    Wymień "talerzyki" na tym palniku. Wystarczy minimalne wykrzywienie i palnik trudno lub wcale nie chce palić. Koszt - około 17zł. Też myślałem że to nie możliwe przecież są proste (tak mi się wydawało). Przekonała mnie babka w sklepie.
  • Poziom 13  
    Wygląda to tak:
    Prawy - pali, lewy - nie pali. Zamieniłem dekiel (czy to jest talerzyk?), potem sitko, następnie sitko i dekiel. Za każdym razem prawy - pali, lewy - nie pali. Czy w tej sytuacji Twoja rada jest aktualna?
    Generalnie - zgadzam się, że jakiekolwiek uszkodzenie powierzchni dekla, lub sitka będzie miało wpływ na skład mieszanki, bo chyba w tych palnikach jest wyregulowany "raz na zawsze"(?) i dobrze - pod warunkiem zachowania czystości i oryginalnych wymiarów. No, ale właśnie... "zły" palnik na "dobrej" podstawie - działa, a "dobry" na "złej" - nie.
    Przypomniało mi się jeszcze odnośnie odpowiedzi Zbycha: palnik nie pali również od samej iskry z zapalniczki, więc podpowiedź chyba nietrafna.
  • Poziom 38  
    To popatrz czy płomień wygląda tak samo.
  • Poziom 13  
    Płomień taki sam - już pisałem. Zauważyłem, że jeśli przesunę sitko z deklem (w ramach luzu ok. 1,5 mm) maksymalnie do przodu, tak by elektroda "schowała" się głębiej - pali od 1 lub 2 iskry i na razie mi to wystarcza.