Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kuchnia Mastercook Dynamic - Jeden z palników nie zapala się...

januszkos6711 15 Jul 2014 15:16 4131 6
 • #1
  januszkos6711
  Level 13  
  Witam, mam problem z kuchenką, jak w tytule, na gaz ziemny.
  Jeden ze średnich (bliźniaczych) palników nie zapala od iskry, lub zapala w szczególnych warunkach (gorący + mały strumień gazu). Od płomienia - w porządku - niewybuchowo. Palnik czysty, dekiel nieskorodowany. Zamieniałem - bez zmian. Kolor i przebieg iskry - taki sam, jak na innych palnikach. Izolator oczyszczony, niepęknięty. Dyszy nie wykręcałem, ale nie wygląda na zatkaną. Wielkość i kolor płomienia, jak i dźwięk wypływającego gazu - identyczne, jak na palniku bliźniaczym.
  Czy na palnikach z Wrozametu jest możliwość regulacji składu mieszanki (powietrza)?
  Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 • #2
  Zbych034
  Level 38  
  Skoro nie zapala się odiskrownika to w nim szukaj usterki a nie w składzie gazu. Może ma gdzieś przebicie?
 • #3
  januszkos6711
  Level 13  
  Co masz na myśli? Iskra jest mocna, biało-niebieska i bije prostopadle w kierunku dekla.
 • #4
  Witold5
  Level 32  
  Wymień "talerzyki" na tym palniku. Wystarczy minimalne wykrzywienie i palnik trudno lub wcale nie chce palić. Koszt - około 17zł. Też myślałem że to nie możliwe przecież są proste (tak mi się wydawało). Przekonała mnie babka w sklepie.
 • #5
  januszkos6711
  Level 13  
  Wygląda to tak:
  Prawy - pali, lewy - nie pali. Zamieniłem dekiel (czy to jest talerzyk?), potem sitko, następnie sitko i dekiel. Za każdym razem prawy - pali, lewy - nie pali. Czy w tej sytuacji Twoja rada jest aktualna?
  Generalnie - zgadzam się, że jakiekolwiek uszkodzenie powierzchni dekla, lub sitka będzie miało wpływ na skład mieszanki, bo chyba w tych palnikach jest wyregulowany "raz na zawsze"(?) i dobrze - pod warunkiem zachowania czystości i oryginalnych wymiarów. No, ale właśnie... "zły" palnik na "dobrej" podstawie - działa, a "dobry" na "złej" - nie.
  Przypomniało mi się jeszcze odnośnie odpowiedzi Zbycha: palnik nie pali również od samej iskry z zapalniczki, więc podpowiedź chyba nietrafna.
 • #6
  Zbych034
  Level 38  
  To popatrz czy płomień wygląda tak samo.
 • #7
  januszkos6711
  Level 13  
  Płomień taki sam - już pisałem. Zauważyłem, że jeśli przesunę sitko z deklem (w ramach luzu ok. 1,5 mm) maksymalnie do przodu, tak by elektroda "schowała" się głębiej - pali od 1 lub 2 iskry i na razie mi to wystarcza.