Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Jaką drukarkę kupić?

16 Lip 2014 15:27 1329 5

• Poziom 10  
    Witam,

Potrzebuję super tanią w utrzymaniu drukarkę A4. Będzie ona drukowała ulotki mojej firmy. Czyli będzie pracowała raz na miesiąc i drukowała w tym czasie ok 100 - 150 kartek.

WYMAGANIA:
    - CENA MAX 200 - 250 PLN
    - KOLOROWA
    - FORMAT A4
    - NAJLEPIEJ OPCJA DRUKU BEZ RAMEK
    - MOŻE BYĆ UŻYWANA
    - NISKA CENA WKŁADÓW
    - MILE WIDZIANA SZYBKA PRACA

Drukarka nie musi posiadać skanera, kopiarki itd, ważne by drukowała niezawodnie i wydajnie. Im niższe koszty utrzymania tym lepiej. Aktualnie używam EPSON Stylus Color 580 (komplet wkładów kosztuje 2,50 PLN i starcza na ok 50 - 60 kartek kolor). Niestety ta drukarka jest bardzo wolna i po prostu się kończy, pracuje pawie 10 lat, wydrukowała ponad 100 000 kartek.

Czy ktoś może mi polecić markę i model który spełniłby jak najwięcej moich wymagań? Wiem że łatwo nie będzie...
  • Poziom 13  
    Raz na miesiąc przejdź się do drukarni cyfrowej - wyjdzie taniej i bez zbędnego sprzętu..

• Poziom 10  
    Wyjdzie drożej, drukarnia chce ok 1 PLN za kartkę, jeśli drukuje do 150 szt. A tylko tyle potrzebuje.

Przykładowo wydruk 150 kartek starym EPSONem to ok 20 - 25 PLN z kartkami i prądem.
  • Poziom 8  
    Może zobacz Brother DCP-J100 ? Kosztuje w granicach 350-400 zł. Ma bardzo wydaje i tanie kartridże.
  • Poziom 9  
    W tej cenie dobrym rozwiązaniem jest ciss np z jakimś Epsonem osobiście używam i za 0.5 litra tuszu płace 20 zł a nie za parę mililitrów przeszło 100 zł
  • Poziom 10  
    mjab napisał:

- NAJLEPIEJ OPCJA DRUKU BEZ RAMEK
    ... to raczej atramentówka (są laserówki drukujące bez ramek?)

mjab napisał:

- MILE WIDZIANA SZYBKA PRACA
    ... to raczej laserówka (wszystkie atramentówki jakie widziałem, po ustawieniu max jakości bardzo wolno drukowały, natomiast na zwykłej jakości/szybkim wydruku, jakość nie była wysoka, a prędkość też nie powalała)

... inna sprawa, że wydruk z mojej atramentówki jak zawilgnął/uległ pokropieniu wodą itp. to nie nadawał się już do niczego