Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasady obowiązujące w działach TV

Mirek Z. 22 Jul 2014 17:57 131121 0
 • #1
  Mirek Z.
  Moderator
  Ostrzeżenie!
  Jeśli nie posiadasz podstawowej wiedzy z zakresu elektryki i elektroniki oraz podstaw BHP tej branży - nie naprawiaj!
  Grozi to śmiertelnym porażeniem elektrycznym!!!
  Należy skontaktować się z najbliższym punktem serwisowym!


  1. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik jest zobowiązany do zapoznania się z zawartością tego działu oraz zawartych w nim ogłoszeń.
  Następnie należy skorzystać z Szukaj na górze strony.
  W ten sposób można sprawdzić, czy nie był już poruszany podobny problem na forum.

  Proponujemy na początku w wyszukiwarce ustawić: Forum > TV Diagnoza, Kategoria > Serwis RTV i szukać według modelu a następnie chassis sprzętu.
  Dopiero po braku satysfakcjonujących wyników przeszukać: Forum > Wszystkie, Kategoria > Serwis RTV.

  2. Działy TV CRT Serwis, TV LCD Plazma Serwis służą do wymiany doświadczeń pomocnych w naprawach głównie przez użytkowników zajmujących się zawodowo naprawą RTV lub potrafiących wykazać się wystarczającą wiedzą w tym zakresie.
  Dla nieposiadających odpowiedniego doświadczenia w naprawianiu urządzeń RTV, ale bezwzględnie posiadających podstawową wiedzę z zakresu elektroniki (miernictwo, czytanie schematów, budowa i działanie elementów elektronicznych, podstawy teoretyczne działania urządzeń omawianych w działach TV), służy dział TV Początkujący.
  Do działu Początkujący Naprawy (lub do kosza) będą przenoszone tematy niespełniające wymagań regulaminowych bądź merytorycznych działów wymienionych wcześniej.

  Dział "Projektory DLP i LCD" przeznaczony jest dla wszystkich użytkowników z większym lub mniejszym doświadczeniem elektronicznym.

  3. W tytule tematu należy podać markę, model TV oraz skrócony opis usterki. Zapis modelu ma być taki sam, jak zrobił to producent. Dodatkowo, jeśli znamy, podajemy chassis.
  W poście obowiązkowo wpisujemy opis uszkodzenia, widoczne objawy (mogą być poparte zdjęciem), oraz koniecznie wstępne pomiary napięć i opis tego co zostało do tej pory sprawdzone, wymienione, wstępne wnioski. Można podeprzeć się linkami do podobnych tematów.
  W przypadku TV LCD i plazmowych dobrym zwyczajem jest podanie na wstępie nazw zestawu - panel, CTRL, płyta główna, zasilacz, inwerter etc.

  4. Wykreślony dnia 22 lipca 2014.

  5. Niedozwolone jest zakładanie przez tego samego użytkownika wielu tematów na forum dotyczących tego samego sprzętu. Nawet jeśli temat został zamknięty, to wystarczy zgłosić do moderatora prośbę o otwarcie poprzez PW lub za pomocą raportu.

  6. Pliki graficzne (JPG, GIF) należy załączać z wykorzystaniem przycisku Dodaj obrazek.
  Opis: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
  Załączane inaczej będą usuwane.

  7. Proszę nie "podpinać się" pod tematy innych autorów. Każdy przypadek może być inny, mimo podobnych objawów. Ponadto może tworzyć się zamieszanie - kto, komu i co podpowiada.

  8. Po uruchomieniu TV prosimy o dokładny opis z podsumowaniem - wymienione elementy, wskazanie przyczyny uszkodzenia - oraz zamknięcie tematu i ewentualne nagrodzenie pomocnych.

  9. Z każdego subforum tematy z zapytaniem o koszty czy opłacalność naprawy będą usuwane do kosza.
  Nie zajmujemy się również sprzętem objętym gwarancją lub prawami podobnymi.

  10. Na naszym forum nie "krzyczymy" (Caps Lock), nie nadużywamy znaków zapytania, wykrzykników, wielokropków i podobnych. Nie nadużywamy emotikonów.
  Jako, że to forum techniczne, symbole wielkości fizycznych zapisujemy tak, jak stanowi nauka, a nie jak nam się uda.
  Podobna zasada dotyczy nazw podzespołów. Powinny być podane pełne, tak jak to zrobił producent.
  Nie akceptujemy slangu zarówno branżowego jak i "podwórkowego"!

  11. Na forum pomagamy wyłącznie w samodzielnych naprawach!

  12. W sprawach nieuregulowanych tutaj obowiązuje Regulamin Forum oraz netykieta.