Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic - Podłączenie kabla HDMI - brak sygnału w TV.

karolpdk 24 Lip 2014 20:36 3825 8
  • #1 24 Lip 2014 20:36
    karolpdk
    Poziom 6  

Witam. Posiadam telewizor Panasonic zakupiłem sobie kabel HDMI żeby podłączyć komputer stacjonarny do telewizora jednak po podłączeniu wyskakuje komunikat że nie ma sygnału. W telewizorze mam trzy wejścia próbowałem każde z Nich i cały czas ten sam komunikat. Po podłączeniu nic też nie wyświetla się na monitorze komputera nigdy wcześniej nie podłączałem kabla HDMI po ten komputer i nie wiem dokładnie czy trzeba coś jeszcze konfigurować w systemie Windows 7.

Podsyłam zdjęcia:

Panasonic - Podłączenie kabla HDMI - brak sygnału w TV. Panasonic - Podłączenie kabla HDMI - brak sygnału w TV. Panasonic - Podłączenie kabla HDMI - brak sygnału w TV. Panasonic - Podłączenie kabla HDMI - brak sygnału w TV. Panasonic - Podłączenie kabla HDMI - brak sygnału w TV.

Ma nadzieje że ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem. Nie wiem tylko czy dobry dział wybrałem jeśli nie to proszę admina o przeniesienie. Pozdrawiam.

1 8
  • #2 24 Lip 2014 21:00
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Nie wiem, czy to błąd, ale masz na drugim zdjęciu napis, ze to wejście HDMI, a powinno być WYJŚCIE.
    A druga sprawa, tam gdzie podłączyłeś HDMI, to jest wbudowana karta graficzna, a Ty przecież pracujesz na innej.
    Zobacz w BIOS, czy jest możliwa jednoczesna praca na obydwu (ale jak znam życie, to będzie problem, bo albo wbudowana grafika, albo ta druga).

0
  • #3 24 Lip 2014 21:09
    karolpdk
    Poziom 6  

Na zdjęciu jest pokazane gdzie mam w komputerze wejście HDMI. Nie znam się na tym myślałem że mi pomożecie bo od tego chyba jest to forum.

0
  • #4 24 Lip 2014 21:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

karolpdk napisał:
    Na zdjęciu jest pokazane gdzie mam w komputerze wejście HDMI

Skoro piszesz, ze to wejście, to działać nie będzie.
    karolpdk napisał:
    Nie znam się na tym myślałem że mi pomożecie bo od tego chyba jest to forum.

Czego nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi?.
    Nic nie piszesz co to za MB, jaka firma, nazwa...
    A skoro się nie znasz, to co da jakiekolwiek tłumaczenie Tobie.

0
  • #5 24 Lip 2014 21:32
    karolpdk
    Poziom 6  

To po co jest to HDMI w komputerze ? Dla laby ? Bo nie rozumiem.

Jakie MB ? Pisz dokładniej to wszystkie dane Ci podam.

0
  • #6 24 Lip 2014 22:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

karolpdk napisał:

A skąd JA mam to wiedzieć.

karolpdk napisał:

Płyta główna (ang. motherboard, mainboard).

Zresztą, gdyby tylko kolega spojrzał na kartę graficzną, na której obecnie pracuje, to zapewne i tam znalazłby port HDMI.
    Tylko, że się pewnie nie chciało....

0
  • #7 25 Lip 2014 16:28
    karolpdk
    Poziom 6  

KOCUREK1970 napisał:
    karolpdk napisał:

A skąd JA mam to wiedzieć.

karolpdk napisał:

Płyta główna (ang. motherboard, mainboard).

Zresztą, gdyby tylko kolega spojrzał na kartę graficzną, na której obecnie pracuje, to zapewne i tam znalazłby port HDMI.
    Tylko, że się pewnie nie chciało....

Nie jestem jakimś zaawansowanym specem w tym temacie ale chyba bez powodu na skrzynce nie umieszczali by napisu HDMI i obok było by umieszczone wejście czy tam wolicie wyjście do kabla HDMI, Do kabla od monitora mam dokupioną specjalną końcówkę.

Tutaj masz model wszystko o płycie głównej i karcie graficznej :

0
  • Pomocny post
    #8 25 Lip 2014 18:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

karolpdk napisał:
    Nie jestem jakimś zaawansowanym specem w tym temacie ale chyba bez powodu na skrzynce nie umieszczali by napisu HDMI i obok było by umieszczone wejście czy tam wolicie wyjście do kabla HDMI.

Tylko, że skoro pracujesz na karcie zewnętrznej, to podłączenie kabla HDMI do karty wbudowanej w płytę, logicznym chyba jest, że obrazu nie da!.
    Ale:
    KOCUREK1970 napisał:
    gdyby tylko kolega spojrzał na kartę graficzną, na której obecnie pracuje, to zapewne i tam znalazłby port HDMI.

Masz na tej karcie, na portach zatyczki plastikowe, wyjmij tą, która odpowiada za port HDMI, i podłącz kabel HDMI do tego wejścia, a drugi koniec do tv.

0
  • #9 25 Lip 2014 21:52
    karolpdk
    Poziom 6  

Dzięki za pomoc. Jakim cudem ja wcześniej tych zatyczek nie widziałem to ja nie wiem. Wszystko działa aż miło. Pozdrawiam.

0