Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie komputera pod TV bez posiadania monitora

Agrol125 24 Lip 2015 20:36 1152 10
  • #1 24 Lip 2015 20:36
    Agrol125
    Poziom 4  

Witam,
    mam problem, bo nie mogę podłączyć swojego komputer stacjonarnego pod telewizor. Ponieważ, gdy podłączam to jest brak sygnału. A monitora nie mam aby zmienić na telewizor w ustawieniach.

Moja karta graficzna w komputerze to Radeon HD 5450 512Mb. Ma wejście HDMI, DVI i VGA. Þłyta główna Płyta główna : GA-8I945GZME-RH (Ma zintegrowaną karte graf.) Procesor : Intel Pentium D 820 2,8 GHz

Kablem HDMI podłączyłem pod swój telewizor Panasonic TBLX0096 i nic się nie dzieje.

Kablem HDMI podłączyłem pod drugi swój telewizor otake tv32tk3 i żadnej reakcji Też w tym samym tv otake podłączyłem kabel VGA i było brak sygnału.

Też kablem VGA podłączyłem telewizor Otake do tej zintegrowanej karty graficznej i też brak sygnału.

Chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakiś sposób aby podłączyć tv do komputera. Monitora nie mam od kogo pożyczyć, a kupić, nie kupię, bo brak pieniędzy.

0 10
  • #2 24 Lip 2015 22:35
    bartek883
    Poziom 11  

Witam, czy w telewizorze jest opcja zmiany źródła sygnału?

0
  • #3 25 Lip 2015 01:07
    Agrol125
    Poziom 4  

Nie wiem co to jest zmiana źródła sygnału.

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Znalazłem coś takiego w moim tv Panasonic TBLX0096
    Podłączenie komputera pod TV bez posiadania monitora Podłączenie komputera pod TV bez posiadania monitora

0
  • #4 27 Lip 2015 13:18
    bartek883
    Poziom 11  

Wstaw zdjęcie pilota, tam powinien być przycisk od zmiany źródła.

0
  • #5 27 Lip 2015 17:26
    Polon_us
    Poziom 40  

Kolega nie podał jaki system ma zainstalowany - w poniższym wpisie zakładam, że to jest Windows 7.

Po podłączeniu komputera do telewizora pilotem owego telewizora wybrać wejście HDMI, do którego podłączony jest komputer.
    Na klawiaturze wcisnąć klawisz "Logo Windows" + "P". Może zaistnieć potrzeba, aby tę kombinację klawiszy wcisnąć 2-3 razy.

P.S. Zrobiłem eksperyment i wyszło, że kolega musi przycisnąć "P" 4 razy przytrzymując klawisz "Logo Windows". :)

I jeszcze jedno, proszę podać prawidłowy model telewizora. To co kolega podał, to numer podstawy na której stoi telewizor.

0
  • #6 28 Lip 2015 17:44
    Agrol125
    Poziom 4  

Mam Windows 7 . Taki pilot mam Podłączenie komputera pod TV bez posiadania monitora
    Tak się nazywa ten tv Panasonic txp42c10 ma 42 cale. Ale więcej jest w necie o 37 calowym, czyli panasonic txp37c10.
    Pilota do drugiego tv nie posiadam.
    Nie działa u mnie ten sposób z "logo windowsa" + P (4razy P klikam i tez nic).

0
  • #7 28 Lip 2015 18:00
    bartek883
    Poziom 11  

Spróbuj nacisnąć kilka razy ten przycisk w prawym górny rogu (AV)

0
  • #8 29 Lip 2015 05:09
    Polon_us
    Poziom 40  

Agrol125 napisał:
    Nie działa u mnie ten sposób z "logo windowsa" + P (4razy P klikam i tez nic).

Ale kolega ustawił te wejście HDMI pilotem?
    Te, do którego podłączony jest komputer. Bez tego idea "4P" nie ma sensu.

0
  • #9 29 Lip 2015 15:27
    Agrol125
    Poziom 4  

Tak podłączyłem kabel Hdmi do port hdmi 1 w telewizorze i wybrałem pilotem HDMI 1 . Wybaczcie ale siana nie mam w głowie.

0
  • #10 30 Lip 2015 00:04
    Polon_us
    Poziom 40  

Agrol125 napisał:
    Tak podłączyłem kabel Hdmi do port hdmi 1 w telewizorze i wybrałem pilotem HDMI 1 . Wybaczcie ale siana nie mam w głowie.

Kolega nie napisał o tym wcześniej i czułem się zmuszony upewnić się o tym. Na tym forum można spotkać osoby o różnym stopniu technicznego zaawansowania :_)

Przejrzałem dane techniczne tego telewizora Panasonic i karty graficznej. Nie wygląda to za dobrze, ale nie beznadziejnie.

Telewizor akceptuje sygnał z PC po HDMI tylko w sytuacji, kiedy sygnał video ma parametry sygnału telewizyjnego.

Jedynym odstępstwem jest sygnał o rozdzielczości 640x480 co jak mniemam jest substytutem sygnału 576i (480i ?) .

Z dość ogólnego opisu i danych karty HD 5450 można wysnuć wniosek, że karta ma takie możliwości tzn. zapewnić sygnał video "telewizyjny" na wyjściu HDMI.

Ale nie widzę możliwości, aby to ustawić na karcie bez pomocy monitora komputerowego. Niestety, pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć.

Jak kolega będzie miał możliwość tymczasowego podłączenia monitora do komputera, to wtedy będzie można rozmawiać dalej.

0
  • #11 30 Lip 2015 00:51
    Agrol125
    Poziom 4  

No ok rozumiem. To ja najwyżej kupie jakiś monitor, chociażby kineskopowy za te 10 zł. Były też za darmo. Tylko zbytnio nie chcę tego tachać przez pół miasta. Jak zdobędę monitor to nie będę mieć jakichkolwiek problemów z podłączeniem, bo nie raz podłączałem. Dziękuję za informację. Pozdrawiam

0