logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Indesit WIN102 - brak reakcji po włączeniu, blokada drzwiczek działa

Piotr4P 29 Lip 2014 17:10 1665 8
REKLAMA
  • #1 13835000
    Piotr4P
    Poziom 14  
    Posty: 107
    Pomógł: 6
    Ocena: 24
    Mam problem z w/w pralką, mianowicie po włączeniu do gniazda 230V i zamknięciu drzwiczek załącza się blokada i pralka w ogóle nie daje żadnych oznak życia :) nie świeci żadna kontrolka nie dzieje się nic. Po wyjęciu wtyczki zasilającej i odczekaniu kilku min. blokada drzwiczek zostaje zwolniona.
    Czy ktoś miał już podobny przypadek ? Co może być przyczyną ?
  • REKLAMA
  • #2 13836119
    Wojteklab
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Padła elektronika koszt około 500zł :cry:
  • #3 13846641
    sl25e
    Poziom 12  
    Posty: 69
    Pomógł: 6
    Ocena: 68
    Spróbuj dać do sprawdzenia elektronikowi np. od RTV. Jeśli obwód zasilania to koszt ok. 100 zł.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 13848533
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #5 13850194
    Piotr4P
    Poziom 14  
    Posty: 107
    Pomógł: 6
    Ocena: 24
    I to jest konkretna odpowiedź :)
    Sprawdziłem wszystkie dwu i trójnożne półprzewodniki - wszystkie zdrowe
    jeśli procesor, to nic innego jak tylko nowy moduł, czy ktoś wie gdzie go mogę nabyć za rozsądne pieniądze ?
  • #6 13851669
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #7 13869792
    Scorpionicho
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam, podłączam się do tematu.
    Pralka po włączeniu nie reaguje. Nie można wypompować wody, świeci się jedynie kontrolka prania, styczniki milczą...
    Moduł ??
    adrianarktos12 - jaki koszt używanego ??

    Pozdrawiam
  • #8 13870448
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #9 13870860
    Scorpionicho
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Świeci się tylko dioda przy znaczku prania, pomimo zamkniętych drzwi.
    Dodam jeszcze, że pralka stanęła podczas prania...

    Dodano po 5 [godziny] 27 [minuty]:

    Witam.

    Sprawa rozwiązana.
    Przyczyną była nadpalona wtyczka przy blokadzie drzwiczek.

    adrianarktos12 - dzięki za zainteresowanie sprawą.

    Pozdrawiam

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z pralką Indesit WIN102, która po włączeniu do zasilania 230V nie reaguje, a blokada drzwiczek działa. Po odłączeniu zasilania blokada zostaje zwolniona. W odpowiedziach sugerowane są różne przyczyny, w tym uszkodzenie elektroniki, co może wiązać się z kosztami naprawy od 100 do 500 zł. Wskazano, że w tych modelach często padają procesory, co może wymagać wymiany modułu. Użytkownik potwierdził, że problem został rozwiązany przez wymianę nadpalonej wtyczki przy blokadzie drzwiczek.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA