Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba sattelite - Reset pamięci eeprom na bq8050

11 Sie 2014 21:06 3474 2
 • Poziom 9  
  Witam !
  Posiadam laptopa już 3 rok , od pewnego czasu w Windowsie wyskoczyło okienko z informacja " Rozważ nad wymianą baterii " , następnie po kilku dniach przestał ją w ogóle ładować
  .
  Zacząłem szukać informacji o resecie licznika w baterii , znalazłem że trzeba wgrać ala soft do uC eeprom , który jest wbudowany w baterii , w mojej jest to bq8050 oraz że wystarczy programator obsługujący eeprom.
  I tu jest moje pytanie mam takowy : Aukcja
  z tymi pinami :
  Toshiba sattelite - Reset pamięci eeprom na bq8050
  a w baterii są oznaczenia SDA SCL
  otóż czy ten programator mogę użyć , oraz jak go podłączyć?
  jeśli nie ten , to jaki ?

  Gdy rozkręciłem baterie , laptop znów zaczął ją ładować ale nadal z tym komunikatem, więc ja sprawdziłem. Na naładowanej baterii sprzęt wytrzymał ponad 40min na surfowaniu po internecie , napięcie na ogniwach między sobą na pełnej bateri różniły się około 0,02V , zaś między pełną a rozładowaną baterią około 0,4V .Jeśli problem tyczy się czegoś innego również proszę o pomoc w mojej sprawie :) .
  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Jest ktoś w stanie pomóc?

 • Poziom 23  
  Nie napisałeś kto jest producentem kontrolera, ale jeżeli to BQ8050 to zakładam, że Sanyo. Załącz screen z Batttery Mon. Jeżeli producentem rzeczywiście jest Sanyo, to zapomnij o jego reseciem chyba, że to komuś zlecisz. Już tym bardziej zapomnij, że zrobisz jakąś baterie programatorem, który masz. Z tego co piszesz sterownik nie jest zablokowany, więc podmień ogniwa w baterii i ją skalibruj, powinno pomóc.