Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba sattelite - Reset pamięci eeprom na bq8050

krecik324 11 Sie 2014 21:06 3009 2
  • #1 11 Sie 2014 21:06
    krecik324
    Poziom 9  

Witam !
    Posiadam laptopa już 3 rok , od pewnego czasu w Windowsie wyskoczyło okienko z informacja " Rozważ nad wymianą baterii " , następnie po kilku dniach przestał ją w ogóle ładować
    .
    Zacząłem szukać informacji o resecie licznika w baterii , znalazłem że trzeba wgrać ala soft do uC eeprom , który jest wbudowany w baterii , w mojej jest to bq8050 oraz że wystarczy programator obsługujący eeprom.
    I tu jest moje pytanie mam takowy : Aukcja
    z tymi pinami :
    Toshiba sattelite - Reset pamięci eeprom na bq8050
    a w baterii są oznaczenia SDA SCL
    otóż czy ten programator mogę użyć , oraz jak go podłączyć?
    jeśli nie ten , to jaki ?

Gdy rozkręciłem baterie , laptop znów zaczął ją ładować ale nadal z tym komunikatem, więc ja sprawdziłem. Na naładowanej baterii sprzęt wytrzymał ponad 40min na surfowaniu po internecie , napięcie na ogniwach między sobą na pełnej bateri różniły się około 0,02V , zaś między pełną a rozładowaną baterią około 0,4V .Jeśli problem tyczy się czegoś innego również proszę o pomoc w mojej sprawie :) .
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 13 Sie 2014 16:17
    krecik324
    Poziom 9  

Jest ktoś w stanie pomóc?

0
  • #3 13 Sie 2014 20:22
    Lupo - baterie

Poziom 23  

Nie napisałeś kto jest producentem kontrolera, ale jeżeli to BQ8050 to zakładam, że Sanyo. Załącz screen z Batttery Mon. Jeżeli producentem rzeczywiście jest Sanyo, to zapomnij o jego reseciem chyba, że to komuś zlecisz. Już tym bardziej zapomnij, że zrobisz jakąś baterie programatorem, który masz. Z tego co piszesz sterownik nie jest zablokowany, więc podmień ogniwa w baterii i ją skalibruj, powinno pomóc.

1