Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Battlefield 3 zacina sie na najniższych pomimo spełnionych wymagań/ Wina dysku?

11 Sie 2014 22:24 1389 20
  • Poziom 6  
    Sprawa brzmi następująco, pomimo że posiadam dobry (w miarę) sprzęt to gry nowsze (Bf3) jak i starsze (crysis 1) się zacinają. Również podczas normalnej pracy komputer wolno chodzi, a od pewnego czasu po załadowaniu pulpitu dysk ma 1mb/s transferu... potem "jakoś" zwiększa się... Czy to może być wina dysku (7 letniego)?

Specyfikacja komputera:
    Procesor: AMD Phenom(tm) II X2 555
    Ramy: 4 Gb ram [2x2gb] Kingston & Goodram
    Microsoft Windows 7 Ultimate Edition Service Pack 1 (build 7601), 64-bit
    Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 750 Ti
    Zasilacz: Corsair 450vs
    Płyta główna: m61sme-s2l
    Dysk: Tylko oznaczenie znalazłem: ST3250310AS (250GB)
  • Poziom 38  
    KrEcHa2255 napisał:
    Czy to może być wina dysku (7 letniego)?
    Tak, może to być jego wina. Jeśli kolega chciałby weryfikacji tego przypuszczenia, to poproszę o pełny screen z Crystal Disc Info i HW Monitor w stresie (temperatury sprzętu) kiedy czyszczony jaka pasta itd.
  • Poziom 6  
    W tym mam problem że CrystalDiskInfo pokazuje "Disk Not Found".
  • Poziom 38  
    HD Tune (zakłatka Health), Hard Disk Sentinel, HDD Healthl. Spróbuje kolega któryś z wymienionych :)
  • Poziom 6  
    HD Tune nic nie pokazuje w zakładce Health, HDD Health pokazuje 98%, a hard disk sentinel ma 100% wydajności i 96 % Żywotności :D
  • Poziom 43  
    Dysk nie działa w trybie transferu PIO?
  • Poziom 6  
    W menedżerze urządzeń pisze Ultra DMA tryb 4.
  • Poziom 25  
    Masz płytę główną AM2, pamięć DDR2. Niby na płycie jest SATA 3Gb/s, dysk też ma taki interfejs. W BIOS włączyć S.M.A.R.T. Jeżeli programy mają problem z wyświetleniem parametrów smart. Ta płyta na czipsecie NVidia to najsłabsza rzecz w Twoim systemie może być wraz z DDR2.

Powody mogą być następujące:
    - dużo śmieci w systemie, które się z nim niepotrzebnie uruchamiają, zaczyna brakować RAM i system miele plikiem swapfile na dysku, dane na dysku mocno pofragmentowane
    - pada dysk, tu trzeba podać obrazek z parametrami SMART, a nie jakieś procenty!
  • Poziom 6  
    Battlefield 3 zacina sie na najniższych pomimo spełnionych wymagań/ Wina dysku? Smart w biosie jest włączony
  • Poziom 43  
    Dysk jest uszkodzony jednak. Relokuje sektory.
  • Poziom 6  
    Czyli do wymiany? ;c I Pytanie jak mam teraz Sata to moge kupić dysk Sata 2/3?
  • Moderator na urlopie...
    A może relokował 5 lat temu?
    Bez skanu powierzchni w np. MHDD, nie będziemy wiedzieć, jak dysk się zachowuje.

Poza tym, objawy wg mnie wskazują na śmieci w systemie.
    Profilaktyczny skan MBAM + ADWCleaner na pewno nie zaszkodzi.
    Zwłaszcza, że:
    KrEcHa2255 napisał:
    Również podczas normalnej pracy komputer wolno chodzi, a od pewnego czasu po załadowaniu pulpitu dysk ma 1mb/s transferu...

Przydałby się także zrzut z HWmonitor'a, bo takie zachowanie może świadczyć o przekroczeniu dozwolonych temperatur.
  • Poziom 6  
    Jutro zeskanuje MHDD i spróbuje wrzucić jakieś zdj ze skanu. Jutro też dam ss'a z HWmonitor'a. A teraz spokojnie przeskanuje dysk programami "MBAM + ADWCleaner"
  • Poziom 25  
    KrEcHa2255 napisał:
    I Pytanie jak mam teraz Sata to moge kupić dysk Sata 2/3?

Tak. I uciekaj z tą płytą główną. Zmień na AM3, najlepiej AM3+ z czipsetem od AMD i pamięć będziesz musiał włożyć DDR3.
  • Poziom 43  
    KrEcHa2255 napisał:
    I Pytanie jak mam teraz Sata to moge kupić dysk Sata 2/3?

Obecnie są już tylko SATAIII w sprzedaży.
  • Poziom 6  
    Battlefield 3 zacina sie na najniższych pomimo spełnionych wymagań/ Wina dysku? Battlefield 3 zacina sie na najniższych pomimo spełnionych wymagań/ Wina dysku?
    MBAM + ADWCleaner zalazło kilka (2-3) robaczków.
  • Poziom 6  
    @up

Ktoś coś? :D
  • Moderator na urlopie...
    Wg mnie dysk jest ok, mimo powiedzmy, złego SMARTu. Nie powinien stwarzać problemów.
    Srednia wydajność przy skanie to ponad 70MB/s, więc nieźle.
    Sektory - ok.

Co do HWmonitor, to zrób jeszcze test OCCT:CPU przez 20 minut. Zostaw HWmonitor włączony.

KrEcHa2255 napisał:
    MBAM + ADWCleaner zalazło kilka (2-3) robaczków.

Więc stwórz logi z FRST, załóż temat w Dziale Pogotowie Antywirusowe i dołącz je w załącznikach. Spece od tego typu problemów pomogą Ci system oczyścić z zagrożeń. MBAM i ADW, czy inne programy AV, wszystkiego nie wyłapią.
  • Poziom 6  
    HWMonitor po teście Battlefield 3 zacina sie na najniższych pomimo spełnionych wymagań/ Wina dysku?