Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nec, AccuSync LCD92VM - Dziwne zachowanie-rozdzelczość, menu, wyłącza się

17 Sie 2014 20:25 900 3
  • Poziom 8  
    Patrzyłam na podpowiedzi, ale tego rodzaju problemu i ewentualnego rozwiązania nie znalazłam. W czym rzecz. przedmiotowy monitor początkowo podczas startu wyświetlał komunikat o potrzebie ustawienia rozdzielczości na poziomie 1280 bodaj na 1024 (nie pamiętam już). Ustawiłam żądaną rozdzielczość na komputerze i było na jakiś czas dobrze. Później pojawiły się objawy, że samoczynnie znów żądał tego samego (pomimo odpowiedniego ustawienia komputera) i wystarczyło wcisnąć select. Następnie wyskoczyło menu i zaczęło samo przestawiać ostrość na 0... lub po prostu włączyło się, musiałam przejść na Exit, zatwierdzić i znikało. Kolejnym "wyczynem" było wyłączenie się monitora. Musiał włączyć go przyciskiem i znów pracował powiedzmy 10 minut. Teraz robi się dyskoteka, sam się włącza, sam wyłącza, co do czasu to jak mu sie podoba. Nie reaguje na power w tym momencie, to znaczy, jak się wyłączy to włącznik potrafi sie nie świcić, tak jakby nie było zasilania, świcic na pomarańczowo (czuwanie) lub zielono (praca) bez względu na stan faktyczny w tym momencie. Co może to powodować? Czy jest jakiś sposób na reset tego monitora? I zaznaczę, że nie jest to wirus, bo podłączyłam inny do kompa i pracuje normalnie, a ten wydziwia przy każdym z podłączonym kompów.
  • Moderator
    Objawy mogą wskazywać na uszkodzenia switch na klawiaturze lokalnej, ale również na pamięć flash, procesor. Bez pomiarów, czy choćby otwarcia monitora cokolwiek dalej wyrokować.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za informację. Nie mniej, będę drążyła temat jako laik. Pomiarów raczej nie zrobię, otwarcie monitora jest możliwe z tym iż pytanie w takim przypadku "czego szukać". I może najważniejsze. Wiem że na obecnym etapie to z jednej strony jak wróżenie z kart, nie mniej zakładając każdą z powyżej wymienionych możliwości oddzielnie, w którym ewentualnie przypadku naprawa jest opłacalna, a w którym nie ma sensu (o ile w jakimkolwiek przypadku m)
  • Moderator
    Zawsze możesz dać do diagnozy monitor. Najdroższa, a tym samym często nieopłacalnym jest uszkodzenie procesora. Ale.... proszę się tym nie sugerować.