Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG LE32D400E1W - brak sygnału po podłączeniu przez HDMI laptopa Lenovo G580

Himo 18 Sie 2014 13:17 2541 3
  • #1 18 Sie 2014 13:17
    Himo
    Poziom 2  

Dzień dobry.
    Posiadam telewizor SAMSUNG LE32D400E1W w którym znajdują się dwa gniazda HDMI. Jedno oznaczone jako HDMI/DVI a drugie tylko HDMI.
    Posiadam również Laptop Lenovo G580H z zintegrowaną kartą graficzną Intel(R) HD Graphics i Windows 7 64bit na pokładzie.
    Po podpięciu kabla HDMI do telewizora i laptopa widzę, że telewizor został zidentyfikowany poprawnie jako SAMSUNG a na telewizorze wejście HDMI/DVI pojawiło się w aktywnych jednak dostaje komunikat o braku sygnału.
    Kabel i laptop współpracowały z starszym telewizorem SAMSUNG (nie jestem w stanie określić jakim).
    Próbowałem zmieniać ustawienia za pomocą wbudowanego w Windows narzędzia jak również za pomocą klawisza funkcyjnego (Fn+F3 w moim przypadku). Zmieniałem również ustawienia za pomocą oprogramowania firmy Intel dołączanego na płycie jednak bez rezultatu. W nim również jest wykrywany jako SAMSUNG jednak nic mi to nie daje. Myślałem, że jest to wina sterownika karty graficznej ale po aktualizacji problem występuje nadal.
    Dodam tylko, że ten sam problem występuje na drugim systemie zainstalowanym na tym samym laptopie a mianowicie Ubuntu 14.04 LTS
    Przepraszam jeżeli umieściłem temat w nieodpowiednim dziale. Ten wydawał mi się najodpowiedniejszy.

0 3
  • #2 18 Sie 2014 13:39
    grubs
    Poziom 32  

Próbowałeś na innym kablu?

1
  • #3 18 Sie 2014 13:44
    Himo
    Poziom 2  

Himo napisał:

Kabel i laptop współpracowały z starszym telewizorem SAMSUNG (nie jestem w stanie określić jakim).

Kabel działa z innym telewizorem więc >chyba< mogę wykluczyć winę kabla. Nie posiadam obecnie innego kabla więc nie mam możliwości sprawdzić czy faktycznie jest to jego wina.

0
  • #4 18 Sie 2014 13:55
    grubs
    Poziom 32  

Jeżeli działa to ok. Pisałeś w czasie przeszłym więc w domyśle zrozumiałem że był sprawdzany kiedyś. Mógł od tego czasu ulec uszkodzeniu ale jeżeli sprawdziłeś go obecnie na innym sprzęcie to ok.

0