Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w169, A-klasa 2.0 - Niepokojący dźwięk przy rozruchu silnika.

20 Sie 2014 21:28 2103 1
  • Poziom 6  
    Witam.
    Moje pytanie dotyczy dziwnego dźwięku, który pierwszy raz udało mi się usłyszeć ok. 5 miesięcy temu. Problem powstał po wymianie paska wielorowkowego oraz napinacza, a polega na tym, iż po rozruchu silnika daję się usłyszeć piskliwy dźwięk, który nasila się szczególnie w początkowym etapie jazdy (przez około 4 minuty). Przypomina on ślizganie się pasa na bębnie, lecz nie ma ściśle określonej częstotliwości (średnio ok 120 Hz). Prośbę moją kieruję do osób, które miały podobny problem bądź też innych specjalistów, którzy mogliby określić możliwe przyczyny zaistniałego problemu. Dodam tylko, że po wizycie u 4 mechaników nie dowiedziałem się niczego konkretnego, padło hipotetyczne stwierdzenie, że może to być sprzęgiełko alternatora, lecz potwierdzili oni pełną sprawność auta.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Najlepiej to ściągnąć pasek całkowicie i wtedy zapalić silnik i zobaczyć czy nadal występuje ten dzwięk. Jeśli nie to sprawdzić DOKŁADNIE wszystkie rolki, alternator, pompa wody, kompresor klimatyzacji. Nadmienię że nie jest to zbyt przyjemna operacja ze względu na kiepski dostęp, już samo założenie paska może przysporzyć kłopot. Jeśli to pompa wody to bez wyciągania silnika się nie obejdzie.