Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC-J625DW - Niedokładny wydruk na standardowej jakości (w wysokiej OK)

internecik 21 Sie 2014 17:48 2496 8
  • #1 21 Sie 2014 17:48
    internecik
    Poziom 7  

Witam,

Posiadam drukarkę Brother MFC-J625DW, drukuję na tuszach do samodzielnego uzupełnienia z firmy proink.pl

Gdy wydrukuję coś w standardowej (domyślnej) jakości, to wydruk jest mało czytelny. Przykłady poniżej:

Z kolei gdy w opcjach drukowanie zmienię jakość na najwyższą, to wówczas wydruk jest już czytelny, chociaż do do ideału jeszcze trochę mu brakuje:

Czyszczenie głowic z poziomu menu drukarki niestety nic nie daje. Co jeszcze mógłbym zrobić aby trochę poprawić jakość wydruku? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

PS. W załączniku plik pdf którego używam do testowych wydruków.

0 8
  • #2 26 Sty 2015 18:49
    dr.master
    Poziom 37  

Czym prędzej trzeba udrożnić głowicę specjalnym płynem.
    Poszukaj jakiegoś serwisu drukarek w swoim mieście albo kup i samodzielnie zalej głowicę.
    Czasem warto zmarnować trochę pieniędzy i puścić wydruk całej czarnej strony - zaciągnie dużo atramentu.
    Należy włożyć droższe zamienniki, te są za słabej jakości.

0
  • #3 26 Sty 2015 20:40
    internecik
    Poziom 7  

Mam taki płyn udrażniający, był razem z zestawem do napełniania firmy http://proink.pl/ . W jaki sposób przeprowadzić takie udrożnienie głowicy? Domyślam się, że należy wymontować kartridże i wstrzyknąć trochę (ile?) płynu w miejsce gdzie kartridż łączy się z drukarką? Tylko co później stanie się z tym płynem, w sensie gdzie wycieknie?

Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

W międzyczasie pobawiłem się trochę wydrukami testowymi i takie oto efekty uzyskałem:

Pierwszy wydruk testowy, przed pierwszym czyszczeniem:

Przykładowe ksero, przed pierwszym czyszczeniem:

Teraz kilka razu uruchomiłem czyszczenie i po 4 czyszczeniu otrzymałem taki wydruk testowy:

Nadal nie było pozytywnych efektów, więc czyściłem dalej (w jakimś temacie na forum przeczytałem, że wielokrotne czyszczenie może pomóc). Po 9 czyszczeniu wydruk testowy wyglądał tak:

Nadal nie wygląda to dobrze. Gdzieś na forum znalazłem informację, że warto spróbować wydrukować kilka kartek całych czarnych. Tusz i tak jest raczej do wyrzucenia, więc postanowiłem skorzystać z rady. Efekt drukowania w najwyższej jakości - widać drobne białe poziome paski:

A tak wyglądało drukowanie w normalnej jakości. Białe pasu są znacznie grubsze:

Na koniec wrzucę jeszcze skan kolorowego ksero w normalnej jakości:

Nie mam pojęcia skąd biorą się te białe poziome "ubytki". Czy to znak, że głowica jest do udrożnienia? Jeżeli tak, to będę wdzięczy za wskazówki jak to zrobić.

0
  • #4 27 Sty 2015 08:30
    dr.master
    Poziom 37  

Użyj porządnego płynu do udrażniania głowic i zostaw do wymoczenia na noc.
    Jeśli po 2 - 3 czyszczeniach nie puści tzn że musisz wybrać się do serwisu i to czym prędzej - im szybciej tam trafi, tym większa szansa na udrożnienie głowicy.

0
  • #5 28 Sty 2015 19:10
    internecik
    Poziom 7  

A w jaki dokładnie sposób mam spróbować udrożnić głowicę drukarki? Czy do tego trzeba wymontować głowicę? Byłbym wdzięczny za małe wskazówki krok po kroku. Drukarka "w środku" wygląda tak:

Niestety u mnie w mieście (Tomaszów Lubelski) raczej nie ma dobrego serwisu zajmującego się drukarkami, więc będę musiał zająć się tym sam.

0
  • #6 28 Sty 2015 20:46
    dr.master
    Poziom 37  

Spróbuj wejść jeszcze w maintenance 76, potem 4 i mono start.
    Zobacz czy jest jakiś efekt.

0
  • #7 29 Sty 2015 13:39
    internecik
    Poziom 7  

Zrobiłem jak radziłeś (maintenance 76, potem 4) i oto efekt po pierwszym czyszczeniu:

Od razu po tym wykonałem jeszcze zwykłe czyszczenie w menu drukarki:

Efektów zadowalających brak, więc ponownie wykonałem czeszczenie w menu serwisowym. Efekt po czyszczeniu:

I jeszcze dla porównania kolorowe ksero po tym ostatnim czyszczeniu:

Czyli podsumowując - chyba nic to nie pomogło, bo wciąż są widoczne białe poziome pasy na wydruku.

0
  • #8 29 Sty 2015 14:18
    dr.master
    Poziom 37  

Bez wyciągnięcia głowicy nic nie zrobisz więcej.

1
  • #9 29 Sty 2015 14:45
    internecik
    Poziom 7  

A czy mógłbyś jakoś nakierować mnie w jaki sposób wyciągnąć głowicę?

0