Witam,
W ostatnim czasie nabyłem nowe fotokomórki do mojej bramy i wraz z nimi pojawił się problem. Otóż fotokomórki "nie widzą się" wzajemnie przy odległości~~ 6 m. Problem rozwiązałem tym czasowo związując je razem b.blisko siebie, lecz nie cieszy mnie sam fakt iż nowe fotokomórki mają jakikolwiek problem z odległością niecałych 6 metrów ,przy tym jak ich norma to 15 m. Napięcie na nadajniku to ~~25V AC. Podłączenia raczej nie skopałem ponieważ przy "Amatorskim" złączeniu fotokomórek wszystko działa, wszystko tzn. otwieranie oraz zamykanie.
W ostatnim czasie nabyłem nowe fotokomórki do mojej bramy i wraz z nimi pojawił się problem. Otóż fotokomórki "nie widzą się" wzajemnie przy odległości~~ 6 m. Problem rozwiązałem tym czasowo związując je razem b.blisko siebie, lecz nie cieszy mnie sam fakt iż nowe fotokomórki mają jakikolwiek problem z odległością niecałych 6 metrów ,przy tym jak ich norma to 15 m. Napięcie na nadajniku to ~~25V AC. Podłączenia raczej nie skopałem ponieważ przy "Amatorskim" złączeniu fotokomórek wszystko działa, wszystko tzn. otwieranie oraz zamykanie.