Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Inne] Tania w eksploatacji drukarka - następca HP Photosmart c3180

maciej66666 25 Aug 2014 20:27 4146 7
    maciej66666
    Level 16  
    Witam , dziś stwierdziłem , że po 8 latach muszę się rozstać ze swoim urządzeniem wielofunkcyjnym HP Photosmart C3180. I poszukuję taniego w eksploatacji nastepcy.
    Na znanym portalu znalazłem 2 urzdzenia :

1. HP Deskjet 1510
    2. HP DJ F4280

Oba działają niby na katridżach hp 300.

I moje pytania . Które urządzenie lepsze ? no i czy na nich będą działać tanie zamienniki , lub czy ewentualnie mogę nabijać strzykawką tusz czy jakieś chip blokady ?
    bardzo prosze o pilną odpowiedź.
    Stan-S11
    Level 31  
    Jeśli mialbym wybierać to wybral bym F4280 - bardzo podobna budowa do C3180.
    Tusze napełniasz tak samo jak w poprzednim urządzeniu.
    Z praktyki wiem że tańszym w eksploatacji sprzętem jest HP Photosmart 5515, 5520, 5524, 5525 lub OfficeJet 4620 i zdecydowanie lepiej wyposażonym.
    maciej66666
    Level 16  
    Dla mnie najważniejsza jest ekonomiczność eksploatacji.
    Generalnie miałem u rodziców w domu taką HP lepiej wyposażoną z kolorowym wyświetlaczem do popsuła się po miesiącu . A ten prosty photosmart działał.
    Dlatego grunt by tanio drukował w czerni i okazjonalnie kolor.
    Póki co obserwuje aukcje z tym modelem co podałeś. Bo też mi się wydał podobny .
    Zobacze czy ktoś jeszcze coś doradzi jutro na wieczór kupie by przed weekendem doszła.

A jeszcze takie pytanie mi się nasuwa czy któryś z wyżej/w modeli przez Ciebie ma takie kadridże że każdy kolor osobno ? bo byłoby to wygodniejsze w napełnianiu niż pakować 3 kolory w 1 kadrziż jak w hp miałem.
    Stan-S11
    Level 31  
    Właśnie tak, podane modele pracują na wkladach atramentowych 364 - każdy kolor osobno. Dodam że komplet zamienników ( pelnych ) o zwiększonej pojemności i z chipami kupisz już za 40 zł. A najlepiej jest dolewać tusz we własnym zakresie - istotne jest aby uzywać tuszu dobrej jakości.
    maciej66666
    Level 16  
    Proszę o pilną odpowiedź :
    czy model HP Photosmart 5510 może być ? ( bo tych jest największy wybór ) - bo przeglądałem Office Jet 4620 ale mi nie potrzebny Fax )
    Jak ktoś zorientowany mógłby poradzić czy 5510 pójdzie na samemu nabijanych tuszach proszę o pilną odpowiedź !
    Stan-S11
    Level 31  
    Tak, model 5510 moze być ( nie ma duplexu jak w wyższych modelach ).
    Pojemniki mozna napełniać i nie bedzie problemów jeśli tylko wlejemy dobrej jakości tusz. Jeśli użyjemy tuszu złej jakości to efekt może być taki że trzeba będzie wymieniać głowicę drukującą.
    maciej66666
    Level 16  
    Urządzenie już jedzie do mnie. Z tego co wiem to ma zainstalowane jakieś startowe kadridźe startupy i trzeba kupić sobie katridze. I moje pytanie : czy te startupy da sie napełnić już czy trzeba kupić wkłady oryginalne 364 x4 czy jakieś dobre zamienniki które nastepnie będzie można napełniać ? ( w miare możliwościu tu lub na priv ) proszę o podanie producentów lub jakiś linków. ( bo nie ogarniam o co chodzi z tym że niektóre zamienniki na znanym portalu mają jakies chipy a do niektórych każą przekładać z tego co było zainstalowane - czyli mógłbym kupić bez chipa i chip z startupa będzie ? czy muszę kupić pełne z tym chipem ?
    User removed account
    User removed account