Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie PC z TV przez HDMI - Brak dźwięku na TV

coxurn91 26 Sie 2014 23:15 5544 4
  • #1 26 Sie 2014 23:15
    coxurn91
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    problem jest tego typu, że próbuje podłączyć kablem HDMI z TV. kabel jest typu HDMI->HDMI. niestety dźwięku nie ma,obraz jest. przewałkowałem forum i nie widze rozwiazania w innych tematach dotyczacych braku dzwieku poprzez to polaczenie.
    jezeli to cos pomoze:
    TV Samsung LE23R82
    Grafika to nvidia 9600GT
    sterowniki dzwieku (via hd audio deck) sa zaaktualizowane
    Połączenie PC z TV przez HDMI - Brak dźwięku na TV , grafiki rowniez (GeForce 340.52).
    jednak nurtuje mnie tabelka w opisie karty GRAFICZNEJ (tj. - Wejście audio dla HDMI SPDIF)
    probowalem roznych rozwiazan niby dzwiek leci przez HDMI weglug komputera, a go nie ma.
    po wlaczeniu "głośniki" lub spdif w w.w. zakladce glosu nadal nie ma.
    jak widac po wpisaniu polecenia DXDIAG (w windows7) audio nadawane jest przez sterownik "HD AUDIO HDMI OUT
    mysle ze problem lezy w TV. ponieważ jest tam taka opcja do audio od hdmi, a konkretniej port sie nazywaDVI IN (HDMI 2)
    probowałem kablem jack 3.5mm PC - jack 3.5mm TV,
    jack 3.5 mm PC 2xcinch do tv w rozne wejscia. brak skutku. jedyna opcja jakiej nie probowalem jest SPDIF - jack
    lub SPDIF - 2x cinch tylko w ktore wejscia? czy byłoby to spdif (PC) - 2x cinch DVI - (hdmi 2 in)?
    jednak nie mam pojecia czy to ma racje bytu.
    nie chce kupować kilkadziesiąt kabli, odpowie ktoś?
    dosyłam tył PeCeta rowniez. jest tez wejscie SPDIF z tylu tutaj lecz nie na grafice.

0 4
  • #2 26 Sie 2014 23:24
    slaweekkk
    Poziom 12  

W mixer dźwięku jakie masz urządzenie na wyjściu ?
    Może być kabel HDMI uszkodzony. Kiedyś tak miałem, jak podłączyłem go odwrotnie to dziwięk dział.

0
  • #3 26 Sie 2014 23:36
    coxurn91
    Poziom 2  

Tzn gdzie w mixer dzwieku? w panel sterowania/dzwiek jest hdmi audio hdmi out.
    kabel jest nowy wysokiej jakosci podlaczenie go odwrotnie nic nie daje. rowniez po podlaczeniu w TV do drugiego wyjscia HDMI1 dzwieku nie ma na TV

0
  • #4 27 Sie 2014 00:40
    slaweekkk
    Poziom 12  

Mixer dzwięku to ta ikonka koło zegarka. Niby banalne ale tam pokazuje rzeczywiście urządzenie na którym jest odtwarzany dzwięk. Głośniki albo telewizor. Widać tam też jeżeli są dwa urządzenia do wyboru Głośniki / HDMi a wszystkie aplikacje odtwarzają się na głośnikach.
    Jeżeli masz HDMI domyślne to powinny być tam aplikacje z dzwiękiem przypisane do HDMI/Telewizor

0
  • #5 27 Sie 2014 01:50
    coxurn91
    Poziom 2  

chyba znalazlem rozwiazanie problemu. jutro sie wybieram po kabelek i dam znac, czy zadziałało:

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

wystarczylo taki kabelek pociagnac od plyty glownej z wejscia spdif do grafiki i ustawic w opcjach dzwieku zeby dzwiek wychodzil nie z SPDIF TYLKO HDMI OUT !!!
    wykonałem prototyp z takiego kabelka ze starych czesci PC.

na plycie glownej sa ( u mnie ) 3 wejscia, wystarcza jedynie dwa zaznaczone SPDIFOUT oraz GND

niestety na grafice nie było zaznaczenia pisało tylko AUDIO IN. pierw podlaczylem odwrotnie i nie dzialalo potem na wspak i wszystko chodzi (dzwiek + obraz) jedynie na kablu HDMI.
    gdy chce dzwiek z glosnikow wystarczy po prostu w opcjach przemienic w dzwieku z HDMI AUDIO OUT na GŁOŚNIKI (tj. jack 3.5mm - zielone wejście.)

0