Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Philips 47PFL5604H/12 paski na części ekranu a wadliwy inwerter

Kurnik13 29 Sie 2014 21:39 1953 2
  • #1 29 Sie 2014 21:39
    Kurnik13
    Poziom 1  

Witam serdecznie,

bardzo proszę o pomoc w takiej sprawie.
    Chodzi o Telewizor philips 47PFL56o4H/12. Zalożyłem w nim uzywaną płytkę T-CoN (dodam, że kupiłem ten TV bez niej) i po paru probach udało mi się włączyć ten TV (po paru, gdyż nie pojawiało się podswietlanie matrycy). Jednak moja radość trwała krotko - zobaczyłem po podłaczeniu laptopa przez VGA jeden czarny poziomy pasek przez całą matrycę w dolnej czesci ekranu (zdjecie z myszką Miki). Mysle oK, da się z tym ogladac.
    Jednak po przejsciu na źrodło HDMI lub każde inne okazało się, że pasek to był błachostka – teraz nie ma treści obrazu od tego paska aż do dołu matrycy…(zdjecie z szerokim paskiem u dołu ekranu).
    po około godzinie ogladania bajek przez VGA obraz w najlepszym wypadku wyglada jak na zdjęciu z paskiem niebieskim u gory (przy czym pasek niebieski po wlaczeniu filmu pracuje normalnie). Czasem jest caly w te szaro-kolorowe paski.
    Dodam, ze poki co wlaczam ten TV na tym podejrzanym zasilaczu-inwerterze, ktory dopiero za ktorąś probą włączenia daje ciagle podswietlanie, bywa że po jakimś czasie „ogladania” gasnie podswietlanie i nic nie widać.

Prosze Was o pomoc i powiedzenie czy:
    1. ta matryca tak szaleje przez zły zasilacz-inwerter
    2. uszkodzony jest ten T-CoN
    3. matryca lub jej połączenia sa tego powodem

Za wszelkie rzeczowe rady dziekuje.

Pozdrawiam.

Telewizor Philips 47PFL5604H/12 paski na części ekranu a wadliwy inwerter Telewizor Philips 47PFL5604H/12 paski na części ekranu a wadliwy inwerter Telewizor Philips 47PFL5604H/12 paski na części ekranu a wadliwy inwerter

0 2
  • #2 29 Sie 2014 22:35
    ghuw37
    Poziom 2  

Tego się nie da czytać. Napraw najpierw klawiaturę lub wytrzeźwiej.

0
  • #3 30 Sie 2014 12:56
    nie chce mi się
    Poziom 2  

I po co to kupować uszkodzony telewizor nie mając bladego pojęcia na temat zasady jego działania?? Oj lamerku, wtopiłeś tylko kasę. :)

0