Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dual CV 1200 - Słabszy prawy kanał i zanikanie kanałów

rootix 10 Wrz 2014 11:58 933 3
  • #1 10 Wrz 2014 11:58
    rootix
    Poziom 5  

Witam szanowne środowisko techniczne

Ostatnimi czasy kupiłem wzmacniacz Dual CV 1200, wzmacniacz działa lecz posiada usterki. Na wstępie warto wspomnieć, że został on wyczyszczony alkoholem. Problem jawi sie w prawym kanale urządzenia, który produkuje troche słabszy i mniej żywy dzwięk, regulacja balansu nie wiele wnosi, więc scena pozostaje przesunięta w kierunku lewego głośnika. Początkowo myślałem, że może to być efekt brudnego potencjometra, lub regulacji balansu, więc pieczałowicie wykąpałem wszystko w alkoholu jeszcze raz i problem nie ustąpił. Czytając posty w internecie sporo spotykam wypowiedzi na temat wymiany potencjometru w tym modelu, czy dokładne czyszczenie nie rozwiązuje problemów z potencjometrem? Pozatym istnieje jeszcze inny problem czyli zanikanie kanałów. Tyczy się to obu kanałów, ale nigdy jednocześnie. Kanał przerywa co jakiś czas, potem milknie i pojawia się po kilku minutach. Tak jak już wspomniałem tyczy się to czasami lewego czasami prawego. Manual znalazłem tutaj na Elektrodzie i zdecydowanie, będę bawił się multimetrem, ale jeżeli ktoś ma już doświadczenie z tym modelem to będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź gdzie szukać przyczyny zanim zacznę mierzyć wszystko.

Dodano po 6 [minuty]:

Zapomniałem jeszcze dodać, że dysproporcja kanałowa pojawia się zarówno na glośnikach i słuchawkach natomiast poszczególne kanały nie zanikają na słuchawkach.

0 3
  • #2 10 Wrz 2014 13:38
    TOMI
    Serwisant

Znikanie kanałów może być spowodowane zabrudzonymi stykami w przekaźniku, lub zabrudzonymi gniazdami wyjściowymi. Natomiast nierówne i dziwne działanie kanału wskazuje na utratę pojemności któregoś z kondensatorów sprzęgających.

0
  • #3 10 Wrz 2014 13:48
    398216
    Usunięty  
  • #4 25 Wrz 2014 18:17
    rootix
    Poziom 5  

Witam, ponownie. Problem został rozwiązany, tkwiłw elekrolitach. Wymieniłem wszystkie i wzmacniacz gra teraz świetnie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo