Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka LG GB7143A2RZ - Zbyt niska temperatura w chłodziarce.

unitral 11 Wrz 2014 22:53 1674 2
  • #1 11 Wrz 2014 22:53
    unitral
    Użytkownik obserwowany

Witam.
    Od jakiegoś czasu zauważyłem zbyt niską temperaturę w chłodziarce.
    Zmierzona elektronicznym termometrem - 2stC, na wyświetlaczu 6stC.
    Po naciśnięciu test jeden raz zaświeca się wszystko na wyświetlaczu i piszczy kilka razy, po ponownym naciśnięciu testu pokazuje 20 i 2.
    20 to temp. otoczenia pewnie, a te 2 to w środku chłodziarki.
    Z czego wynika że czujnik temp. jest sprawny.

Dodam jeszcze, że kiedyś w środku nocy zauważyłem migającą niebieską diodę na płycie głównej. Po wyłączeniu zasilania i ponownym włączeniu przestała mrugać i zgasła całkiem.
    Obecnie zapala się na jakieś 4 sekundy podczas podłączania zasilania, potem już nie świeci.

Czy to normalne, że w środku jest tak zimno?
    Do tej pory tak nie było.
    W komorze zamrażalnika ustawione jest -15.
    Cyrkulacja powietrza nie jest utrudniona.
    Agregat jest dość ciepły podczas pracy (jakieś 60stC), nie włącza się częściej niż zwykle.

Może ktoś miał podobny problem? Albo wie gdzie szukać jakiejś serwisówk ido tego modelu?

0 2
  • #2 07 Maj 2015 11:21
    m.belniak
    Poziom 1  

Witam,
    mam podobny problem w modelu GB7043PVTZ. W niektórych cyklach chłodzenia temperatura spada poniżej zera, tak jakby cykl chłodzenia się nie przerywał. Sprawa jest o tyle dziwna, że nie występuje to za każdym razem, tylko sporadycznie. Problem pojawił się po ponad dwóch latach użytkowania, czyli już po gwarancji.

Czy Ktoś wie gdzie w tej lodówce są czujniki temperatury i jak sprawdzić poprawność ich działania?

W serwisie LG twierdzą, że rozwiązaniem jest wymiana płyty głównej, ale koszt takiej operacji to kilkaset złotych i wolałbym tego uniknąć. Poza tym nie mam przekonania, że to rozwiąże problem.

0
  • #3 07 Maj 2015 11:56
    TvWidget
    Poziom 31  

Miałem podobny problem w lodówce firmy Beko (3 letnia). Ma ona jeden agregat, elektroniczny regulator temperatury i dwa wentylatory. Jeden jest w części lodówkowej a drugi w zamrażarce.
    W zamrażarce i w części lodówkowej na górnej półce (obok wentylatora) temperatura była idealne taka jak nastawiona:
    Na dolnej półce było zdecydowanie za zimno:

Po wymianie płytki sterującej sytuacja uległa niewielkiej poprawie. Zwiększyła się jedynie częstotliwość cykli pracy do około 40 min. Co powoduje, że większość produktów nie zdąży zamarznąć.

Doszedłem do wniosku, że gdy temperatura jest zbyt niska wyłączany jest wentylator.
    Parownik jest jednak bardzo zimny i powietrze go opływające spływa przez otwory wentylacyjne na dolną półkę.
    Ponoć w parowniku może być mechaniczny element regulacyjny powodujący, że jego górna część (lodówkowa) będzie cieplejsza niż dolna. Jak się on popsuje to pojawiają się takie "dziwne" efekty jak opisałem. Nie wiem jednak czy ta teoria jest prawdziwa.

0