Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop + Telewizor + Kino domowe. Dżwięk w kinie domowym z laptopa.

Edward The Great 12 Wrz 2014 19:38 1593 5
  • #1 12 Wrz 2014 19:38
    Edward The Great
    Poziom 5  

Witam serdecznie. Proszę o pomoc. Posiadam laptopa DELL podłączonego kablem HDMI do telewizora LG42LB5500 oraz kino domowe Panasonic SA-HT870. Telewizor jest podłączony do kina kablem Euro oraz kablami typu chinch (tv audio out do tv audio in w kinie domowym).
    Chciałbym aby muzyka, film cokolwiek co jest puszczane w laptopie oprócz obrazu w TV był dźwięk w kinie domowym. Kable chinch są podłączone prawidłowo. W telewizorze ustawiam aby dźwięk był odtwarzany w "głośniku zewnętrznym" a w kinie domowym ustawiam tryb "TV". Niestety to nic nie daje i nie działa.
    Normalnie prawidłowo jest dźwięk w TV poprzez kabel HDMI ale bardzo zależy mi na tym aby móc odtwarzać dźwięk w kinie domowym. Nie wiem co pominąłem, co zrobiłem źle. Kombinuje na różne sposoby w opcjach audio telewizora (głośnik zewnętrzny) i to nic nie daje.
    Czy ktoś może mi pomóc? Może potrzebna jest lepsza karta dźwiękowa w laptopie? Zależy mi na zwykłym dźwięku stereo (nie musi być nawet surround)

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 12 Wrz 2014 20:03
    Polon_us
    Poziom 41  

Kolega nic nie zrobił źle - po prostu sygnał cyfrowy (a w zasadzie jego analogowa postać) nie jest przenoszona na wyjście analogowe audio TV, ot co.

Kolega ma dwa rozwiązania:

- kablem minijack stero -> 2 xCINCH połączyć wyjście słuchawkowe laptopa z wejściem AUX IN w kinie. Prawdopodobnie potrzebna będzie zmiana ustawień karty audio w laptopie. Urządzenie domyślne audio musi być przestawione na głośniki laptopa. Dźwięk w TV z laptopa po HDMI wyłączy się. Telewizor niestety nie ma wyjścia słuchawkowego, które ułatwiło by zadanie.

lub

- konwerter cyfrowo-analogowy, którym można podłączyć telewizor z kinem. Na temat konwerterów kolega znajdzie mnóstwo tematów na tym forum.

W oby przypadkach dźwięk będzie tylko stereo. Nie ma możliwości uzyskania dźwięku 5.1 z podłączonego urządzenia zewnętrznego - brak wejścia cyfrowego w kinie.

Powodzenia :)

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 13 Wrz 2014 15:08
    Edward The Great
    Poziom 5  

rozumiem że konwerter ma być 2RCA na 2 RCA? Niestety nie mogę kompletnie w żadnym sklepie internetowym znaleźć danego sprzętu aby chociaż sprawdzić koszt.
    Czy mogę prosić o jakiś link do sklepu gdzie zakupię sprzęt?

Z góry dziękuję

0
  • Pomocny post
    #4 14 Wrz 2014 14:36
    Polon_us
    Poziom 41  

Edward The Great napisał:
    rozumiem że konwerter ma być 2RCA na 2 RCA?

Zakładam, że kolega pisze o wspomnianym przeze ze mnie konwerterze cyfrowo-analogowym.
    Jeśli tak, to cytowane stwierdzenie jest błędne. Konwerter ma dwa wejścia (do wyboru) - optyczne TosLink lub Coaxial CINCH. Wyjściem są gniazda CINCH L/R - sygnał stereo.

Tu przykład konwertera w jednym z sklepów -> Link
    Na popularnym portalu aukcyjnym proszę sprawdzić np. aukcję nr 4597612279.

Tu uwaga: przy szukania odpowiedniego konwertera proszę zwrócić uwagę na jego opis. Można spotkać konwertery analogowo-cyfrowe (wyglądają identycznie) - w "drugą stronę". Proszę się nie pomylić :)

Tu muszę dodać, że jeżeli kolega zdecyduje się na to rozwiązanie, to konwerter będzie podłączony między TV a kino. O ile TV ma wyjście cyfrowe audio optyczne, to potrzebny będzie również przewód optyczny typu TosLink.

Osobiście sugerowałbym wypróbowanie uprzednio opisanej wersji połączenia - minijack stereo -> 2xCINCH. A jeśli by nie spełniła oczekiwań, dopiero wtedy spróbować opcji z konwerterem.

0
  • Pomocny post
    #5 14 Wrz 2014 14:55
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Polon_us napisał:
    Tu przykład konwertera w jednym z sklepów -> Link
    Na popularnym portalu aukcyjnym proszę sprawdzić np. aukcję nr 4597612279.

Zdecydowanie polecam drugą propozycję !.
    Zwłaszcza, że można ten konwerter zasilić z portu USB w tv, i nie będzie gdzieś leżał na widoku.

0
  • #6 13 Paź 2016 18:13
    Edward The Great
    Poziom 5  

Dziękuję za pomoc. Problem rozwiązany. Podłączyłem laptopa z kinem domowym
    kablem minijack stero (wyjście słuchawkowe w laptopie) -> 2 xCINCH (w kinie domowym)

0