Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

4520s - Czarny ekran - nowy układ bga?

tobiatowski 14 Wrz 2014 14:38 699 2
  • #1 14 Wrz 2014 14:38
    tobiatowski
    Poziom 13  

Witam,
    Posiadam Laptopa HP Probook 4520s

Sytuacja:
    - po uruchomieniu laptopa nie pojawia się obraz, Black screen,
    - za 3-4 razem pojawia się obraz i chodzi już normalnie (przynajmniej tak było ostatnio)

Czynności jakie były w nim wykonane:
    - wyczyszczenie układu BGA ze starej pasty i nałożenie jej ponownie (rezultat działał przez jakiś czas)
    - po jakimś czasie znów to samo się działo, oddzieliłem wszystkie podzespoły folią aluminiową aby tylko zostawić układ BGA lekko podgrzałem suszarką (nie korzystałem żadnej opalarki) pomogło na jakiś czas.
    -W laptopie była już wymieniana tasiemka łącząca płytę główną a ekran ze względu na to iż były widoczne przeploty podczas otwierania i zamykania ekranu, raz działało raz nie najwidoczniej było przełamanie na końcu tasiemki po tym zabiegu wszystko wróciło do normy.

Obecnie:
    Objawy takie same nawet po jakimś czasie się wyłącza prawdopodobnie z nagrzania układu BGA

MOJE PYTANIE BRZMI:
    1.kulkowanie układu BGA czyli zdjęcie całego układu i nałożenie/przeczyszczenie go ponownie Usunięte stare spoiwo lutownicze i oczyszczone pady oraz zaaplikowaniu topnika i wypozycjonowanie nowego BGA, rozpoczęcie procesu wpalania (tylko mam wątpliwości czy to faktycznie pomoże a nie będzie tzw. loterią podziała lub nie. Proszę o opinię na ten temat i przekazanie informacji

2.jeśli waszym zdaniem nie ma sensu kulkowanie (bo już pewnie podgrzanie opalarką tym bardziej)

3.Czy lepiej kupić nowy układ z allegro bo sądze że taniej mi wyjdzie od dobrego sprzedawcy i tylko zapłacę za montaż tylko proszę powiedzieć jaką metodą najlepiej
    Cos z tego mam do wyboru:

Cytat:

Jeśli kogoś zdenerwowałem to przepraszam mocno ale chcę się poradzić fachowców z elektrody a nie mam nikogo więcej

• #2 14 Wrz 2014 16:00
    grubas
    Poziom 40  

Uszkodzony masz rdzeń układu i tylko wymiana układu na nowy załatwia sprawę.

• #3 14 Wrz 2014 20:39
    tobiatowski
    Poziom 13  

A proszę mi powiedzieć jaki ukłąd polecacie z allegro lub innego źródła w przystępnej cenie?
    Na co mam zwrócić uwagę przy zamówieniu?

Proszę o link do aukcji z allegro na PW który układ polecacie do mojego modelu

Oraz jeśli w moim mieście nikt sobie z tym nie da rady to kogo w Polsce polecacie

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME