Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znowu pytanie o Antene bazową do ICOM R6

judam 18 Wrz 2014 16:18 840 1
  • #1 18 Wrz 2014 16:18
    judam
    Poziom 10  

Pewnie wielu jak zobaczy ten temat to będzie że znowu następny o antenę.
    Mam troszkę jednak inne pytania, więc proszę o wyrozumiałość.

Postanowiłem nasłuchiwać troszkę Służby. Kupiłem ICOM R6 z dodatkową anteną teleskopową 50 cm jednak nie jestem w pełni zadowolony. Mam też antenę samochodową Diamond magnesówkę ale też w pełni nie jestem zadowolony. Może mam za duże wymagania ? I tutaj pojawia się pierwsze pytanie.

Pyt 1. Czy mój ICOM R-6 ma porównalną moc do stacji które są montowane np w pojazdach straży pożarnej? Bo np słyszę stację bazową ale mobili już nie.

Pyt 2. Czy warto mi do mojego ICOM R-6 w ogóle podłączać antenę bazową ?
    Mam ustawione swoje 6 częstotliwości w zakresie PSP, 997 oraz 999. Skaner "lata" tylko po tych częstotliwościach.

Pyt 3. Jaką najlepiej kupić antenę do "biura". Mam koło budynku na swoim podwórku słup elektryczny obecnie nie używany i mogę antenę zamontować na nim.

Pyt4. Jaką najlepiej kupić antenę do domu. Mieszkam w bloku na pierwszym piętrze i jedyna możliwość to antena na balkonie na poręczy lub przykręcona do sufitu sąsiada z góry. Czy to w ogóle ma sens ?

Pyt 5. Jak to możliwe że ja mieszkam w Wolsztyn woj Wielkopolskie i na mojej antenie samochodowej słyszę np policję Wolsztyn bazę oraz czasami przenośne radyjka a bardzo dobrze słyszę bazę w zielonej górze (odległość 50km) i większość samochodów policyjnych z zielonej góry.

Pyt 6. Czy ktoś może wie co w okolicach Wolsztyna można ciekawe posłuchać. Na "997 998 i 999" w naszym mieście nic się prawie nie dzieje

0 1
  • #2 24 Wrz 2014 13:27
    internick
    Poziom 33  

1. Tu nie chodzi o moc, lecz o czułość. Radiotelefony dedykowane służbom są z pewnością czulsze niż skaner.

2. Warto, jeśli masz do tego warunki, np. dysponujesz powierzchnią usytuowaną wysoko nad poziomem terenu.

3. Słup elektryczny to dobre rozwiązanie jeśli nie przebiega przez niego linia elektryczna i możesz na jego czubku zamocować rurę co sprawi, że antena znajdzie się jeszcze wyżej.

4. Nie ma. Masz dostęp do dachu ?

5. Pracują na przemienniku, np. ustawionym na 40 W, gdzie radiotelefon to góra 25 W.

6. Jak się nie dzieje to w/w kanałach to może posłuchaj MPO ? :)

0