Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 1 D255 - Recovery i dysk twardy

neville11 18 Wrz 2014 22:08 1110 3
  • #1 18 Wrz 2014 22:08
    neville11
    Poziom 5  

Witam serdecznie,

posiadam netbooka Acer Aspire One D255, chciałbym przywrócić w nim stary system Win7 i ogólnie sprawdzić jego stan, ponieważ myślę o sprzedaży. Pojawiły się jednak małe trudności. Po pierwsze netbook zawsze wykazywał dziwne "problemy" z youtub'em w postaci losowego blue screen'a wraz z przerażającym piskiem. Druga sprawa to ogromne spowolnienie netbooka, jego używanie właściwie stało się niemożliwe. Probowałem temu zaradzić instalując windows xp zamiast 7. Jak się okazuje bez efektu. Teraz próbuję wrócić do win7 z recovery i jest to niemożliwe. Usunięcie przeze mnie partycji recovery nie wchodzi w grę, ponieważ bardzo tego pilnowałem przy instalacji xp, a na końcu sprawdziłem to. Teraz recovery wykonuje się 4h i 30min przy 99% się zacina, następnie próba uruchomienia z dysku kończy się migającym podkreślnikiem bez reakcji na cokolwiek. W internecie znalazłem podobne sytuacje ale w sumie bez jasnego rozwiązania. Jakieś głosy o uszkodzeniu dysku, dlatego postanowiłem to sprawdzić. Całość trzymałaby się kupy, spowolnienie <-> problemy z dyskiem twardym ? Wgrałem na usb linux parted magic i wygenerowałem raport z funkcjonowania dysku. Raport zamieszczam w załączniku. Niestety nie znam się na tyle, żeby ocenić ten raport jak i wszystkie problemy występujące z tym netbookiem, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Będę wdzięczny za każde wskazówki.

Pozdrawiam

PS: musiałem wstawić pdf, ponieważ .txt usuwał białe znaki przez co plik stawał się nieczytelny.

0 3
  • Pomocny post
    #2 18 Wrz 2014 22:45
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Dysk nadaje się jedynie do utylizacji.
    (C5)=66
    (191)=1838

0
  • #3 19 Wrz 2014 16:26
    neville11
    Poziom 5  

Dziękuję za odpowiedź. Jest to problem mechaniczny, czy elektroniczny? Pytam ponieważ znalazłem na allegro jedynie elektronikę od tego dysku. Wnioskuję, że jednak zostaje tylko kupno nowego dysku, czy jest jakiś tani odpowiednik tego dysku? Patrzyłem tej toshiby już nie ma w sprzedaży. Z tego co patrzyłem na inne dyski nie da rady tego rozwiązać za mniej niż 100zł. Pozostaje też kwestia, czy istnieje możliwość odzyskania partycji recovery z tego uszkodzonego dysku? Bardzo dziękuję za pomoc.

0
  • #4 19 Wrz 2014 17:03
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Kopia posektorowa danych z dysku na sprawny dysk i wtedy odzysk systemu z recovery.

0