Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat seicento 0,9 - wymiana kierownicy

smokolog 20 Wrz 2014 17:47 5880 7
  • #1 20 Wrz 2014 17:47
    smokolog
    Poziom 5  

Witam.
    Niedawno kupiłem mój pierwszy samochodzik, fiata seicento. Jego stan nie jest zły jednak jak przystało na używany pojazd jest parę spraw* którymi należy się zająć.
    Moim problemem jest kierownica. Jest ona skrajnie wykończona, więc zastanawiam się nad wymianą. Chciałbym się dowiedzieć czy z samą wymianą mogą się wiązać jakieś dodatkowe komplikacje, np z przełożeniem poduszki powietrznej i czy wgl da się to zrobić samemu tak żeby czegoś nie rozwalić. z góry dziękuje za podpowiedzi.

0 7
  • #2 20 Wrz 2014 17:55
    2293657
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 20 Wrz 2014 18:36
    smokolog
    Poziom 5  

Samo koło kierownicze. Jest bardzo wytarte co zmniejsza komfort korzystania z pojazdu.

1
  • #4 21 Wrz 2014 16:16
    2293657
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 21 Wrz 2014 22:01
    smokolog
    Poziom 5  

No właśnie głównie mi chodzi o tą poduszkę. Czy będzie z tym większy problem czy da się to przełożyć. Jeszcze nic z tym nie robiłem więc nie mam pojęcia z czym to się je.

0
  • Pomocny post
    #6 21 Wrz 2014 23:27
    Aleksander_01
    Poziom 39  

1. Odepnij akumulator
    2. Ustaw koła do jazdy na wprost - kierownica w poziomie
    3. Odkręć poduszkę, wysuń do siebie i wypnij kostkę z poduszki
    4. Odkręć kluczem nasadowym śrubę z wału kierownicy
    5. Odpowiednio nagniatając i ciągnąc zdejmij kierownicę z wału.
    Montaż w odwrotnej kolejności.

0
  • Pomocny post
    #7 21 Wrz 2014 23:28
    tomekmazepa

Poziom 15  

Witaj,
    Zanim weźmiesz się za rozbieranie kierownicy pamiętaj aby odłączyć koniecznie akumulator, widziałem raz na serwisie fiata jak młody mechanik podobno elektryk sprawdzał napięcie na żółtych przewodach jak podłączał alarm dla niego było to raz że bolesne a dla szefa kosztowne :D.
    Później nie będziesz miał większych problemów ściągasz poduszkę odkręcasz kierownice pewnie będziesz w nią musiał trochę postukać lub użyć jakiegoś ściągacza zakładasz nową składasz wszystko do kupy i to w sumie wszystko
    Pozdrawiam

1
  • #8 23 Wrz 2014 13:07
    smokolog
    Poziom 5  

Super właśnie o to mi chodziło. Dzięki

0