Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 3510i problem z pod¶wietleniem!!!

29 Apr 2005 18:59 1323 13
  • Level 10  
    Mam problem z moja Nokia 3510i zostala zalana i nie wiem co zrobic zeby postawic w niej podswietlenie;-( wszystko inne udało mi się postawic a nie wiem co zrobic z pod¶wietleniem, moze ktos posiada schemat??
    czy mogłby mi ktos pomóc??
    pozdrawiam
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 23  
    czysciles plyte glowna jak nie to wrzuc ja do benzyny lub spirytusu a pozniej dokladnie przeczysc ja szczoteczka.
  • Level 19  
    Benzyna to nie słyszałem ale spirytus jest jest Bardzo dobry, ale nie ma to jak wanienka ultradĽwiękowa i cleanser.

Pozdrawiam
  • Level 10  
    a skad wziasc wanienke ultrafioletowa?? a jak wrzuce do spirytusu to czy jak ja wyciagne wyczyszcze szczoteczka, to czym mam ja pozniej wysuszyc i czy tel bedzie nadal dzialal??
  • Level 19  
    Nie ultrafioletow± :D UltradĽwiękow±
    www.allegro.pl

Najpierw do psirytusu zamoczyc, co jakis czas przeczyscic, pozniej wycianac dobrze wysuszyć i dczekac z godzinke, wlaczyc i powinno grac

Pozdrawiam
  • Level 10  
    tasior01 wrote:

Najpierw do psirytusu zamoczyc, co jakis czas przeczyscic, pozniej wycianac dobrze wysuszyć i dczekac z godzinke, wlaczyc i powinno grac

Pozdrawiam

ale czyscic mam cał± płytke?? wszystko pod tymi blaszkami?? suszyc hmm czy moge suszarka czy czym takim??
    a co do wanienki to dzieki:)
  • Level 19  
    ¦ci±g te blaszki plaskim srobokrtem leciutko zeby nie pogiać i cala plytke mocz ze dwie godziny :P
    No suszyć szuszark± na największym powietrzu ciepłym

Pozdrawiam
  • Level 14  
    koledzy ja tez mam taki problem tyle ze wiem jaki układ jest padniety ale co z nim zrobic niestety przeciez tam sa strasznie małe kuleczki i jak go podniase to nie postawie na nowi a mam tez druga i niestety nie działa polifonia i tez wiem co to za układ.chodzi o wzmaczniacz polifonii ale jak to podniesc i postawic tak zeby działało??nie ma takich sit na te układy??
  • Level 19  
    Hot Air i do dzieła :D :P

Pozdrawiam
  • Level 10  
    tasior01 wrote:
    ¦ci±g te blaszki plaskim srobokrtem leciutko zeby nie pogiać i cala plytke mocz ze dwie godziny :P
    No suszyć szuszark± na największym powietrzu ciepłym

kiedy mam ja szorowac i jak czesto?? ja sie na tym nieznam dlatego prosze o pomoc a nie chce czegos spierniczyc:)

Pozdrawiam

Dodano po 42 [minuty]:

zrobiłem tak jak mowili¶cie i z niektórych układów zaczyna mi czarna maĽ wypływać czy tak ma być?? bo ja nie wiem i wycign±łem telefon

Dodano po 4 [minuty]:

Teraz to juz nikt nie odpowiada ;-(
  • Level 19  
    No jestem konczylem ogladac Kilerów 2 :D

Dobrze oznacza to że miałe¶ jaki¶ syf w fonie, szysc np. szczoteczka do zebow tylko pozniej ni± nie myj zebow :D :P nie polecam :P a czestotliowosc to co jakies 30 minut

Pozdrawiam
  • Level 35  
    pod¶wietlenie i tak prawdopodobnie nie będzie działać.Za to odpowiedzialny jest układ D320- taka czarna mała kostka.Jak wejdzie tam woda a acu nie zostanie na czas wyjęte z fona to następuje erozja poł±czeń pod nim .Trzeba podnies to to , wyczy¶cić i wlutować z powrotem ale:
    + często wytrawione sa pady układu wiec dajemy nowy
    + wytrawione mog± być pady na płycie i wtedy to du**

Sam układ jest mały i trudno sie go lutuje (uwaga! blisko klejone UPP i UEM) ale można to zrobić bez stawiania kulek.

pozdrawiam...ftb
  • Level 10  
    Wykapałem telefon w spirytusie dokładnie wysuszyłem, ale teraz mam problem. mianowicie jak szorowałem szczoteczka to musiałem przestawic w jakis sposob blaszki od karty sim ale teraz nie wiem jak je ustawic aby bylo dobrze, pozniewaz po wlaczoeniu telefonu wyskakuje mi komunikat wloz karte sim;-( jak wlozylem kawalek papieru pod baterie to wszystko bylo ok a teraz probowalem je jakos dogiac i nie dziala w ogole, nawet z papierem;-( prsze pozmozcie

pozdrawiam

Dodano po 23 [minuty]:

nawet nie wiem jak sciagnac to gniazdo karty sim:(
    ale widze ze nikt nie wie co z tym zrobic:(

Dodano po 2 [godziny] 3 [minuty]:

no nikt nie wie co zrobic:(
  • Level 35  
    nikt nie wie co zrobić bo nikt nie wie o co tak naprawdę pytasz.Nie wiem co można czyszcz±c płytę zrobić z kontaktami czytnika które- s± przecież przylutowane.Zakładam że nie korzystałe¶ z narzędzi ¶lusarskich więc, co mogłe¶ przestawić w tych blaszkach.
    Kontakty czytnika po zalaniu wymagaj± nieraz podczyszczenia.Sprawdz czy:
    - ich miejsca styku z kart± s± czyste i jak nie to delikatnie przeczy¶ć,
    - naciskaj±c kolejno s± sprężyste, lekko uginaj± się i wracaj± na swoje miejsca a je¶li nie-to napraw to mechanicznie lub wymień cały czytnik
    - połaczenie (lutowanie) z płyt± jest pewne - ostatecznie możesz czytnik przelutować cienkim grotem(uwaga na bliski UPP by nie zewrzeć wystaj±cych na jego krawędzi wyprowadzeń)
    Najlepiej sprawdzić omomierzem poszczególne kontakty,czy s± np zwarte do masy(poza GND oczywi¶cie) i czy wogóle s± poł±czone z układem.Trochę to łopatologicznie opisałem ale chyba o to Ci chodziło.Temat jeszcze nie wyczerpany ale od tego zacznij.

pozdrawiam ..ftb