Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG NP-R530 J04P - Internet przez WiFi 4 MB/s zamiast 50 MB/s

25 Wrz 2014 15:59 1257 11
  • Poziom 35  
    Laptop jak w temacie, OS - Windows 7 Home Premium 32bit. W przypadku połączenia przez WiFi pobieranie wynosi max 4 MB/s zamiast ok. 50 MB/s (szybkość do 60MB/s), co ciekawe wysyłanie (upload) jest prawidłowe - ok. 6MB/s. W przypadku połączenia przewodowego szybkość pobierania i wysyłania jest prawidłowa. Na początku zresetowałem router, nie pomogło. Zrobiłem "speedtest" na iPadzie - wszystko się zgadza, więc ewidentnie coś jest nie tak z laptopem. System jest czysty, Adw Cleaner nic nie znalazł. Odinstalowywałem sterownik karty, instalowałem na nowo - nic. Wyciągałem nawet kartę, czyściłem styki - bez rezultatu. Nie miałem niestety płyty z Linuxem, więc do końca nie mam pewności, czy problem jest sprzętowy, czy software-owy. Sprawdzę też, czy karcie WiFi na USB będzie to samo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 16  
    Mam to samo i to w routerze za ponad 5 stow. Router ktory nadaje w technologii N i stoi 1,5 metra od laptopa ma problem z osiagnieciem 54Mb.

Tak juz jest i nic z tym nie zrobisz.
    Ja rozwiazalem to tak, ze w miejscu gdzie laptop stoi wiekszosc czasu podciagnalem kabel a w innych miejscach korzystam tylko z WiFi

Jezeli podciagniesz kabel pamietaj zeby po jego podlaczeniu do laptopa rozlaczyc WiFi bo nie wiedziec dlaczego mimo gigabitowego polaczenia kablem laptop majac do wyboru dwa lacza wybiera... WiFi.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 35  
    Router jest z UPC, w ustawieniach WiFi jest b/g/n. Poza tym jak pisałem, w przypadku iPada nie ma problemu.

Dodano po 1 [minuty]:

cyzxer5 napisał:
    Jezeli podciagniesz kabel pamietaj zeby po jego podlaczeniu do laptopa rozlaczyc WiFi bo nie wiedziec dlaczego mimo gigabitowego polaczenia kablem laptop majac do wyboru dwa lacza wybiera... WiFi.

Jest obecnie podłączony przez LAN i nie ma potrzeby wyłączania WiFi.
  • Poziom 16  
    Sprawdz w ktorej technologii laptop odbiera sygnal WiFi - domyslnie powinno byc to N ktore teoretycznie powinno posiadac przepustowowsc na poziomie 37,5MB/s.

Jak juz mowilem u mnie w obu laptopach, i obu telefonach jest to samo. Poczatkowo probowalem cos na to poradzic ale w koncu sie poddalem i polaczylem to kablem.
    Gdy mialem tani, malutki router Dovado Tiny mialem nadzieje ze to wina routera, po zmianie na Zyxela za przeszlo 500zl predkosc ledwo skoczyla. Prawdopodobnie nic z tym nie zrobisz.

Jezeli ktos zna rozwiazanie to rowniez czekam na odpowiedzi.

Dodano po 1 [minuty]:

alojzy7719 napisał:
    Router jest z UPC, w ustawieniach WiFi jest b/g/n. Poza tym jak pisałem, w przypadku iPada nie ma problemu.

Dodano po 1 [minuty]:

cyzxer5 napisał:

Jest obecnie podłączony przez LAN i nie ma potrzeby wyłączania WiFi.

Dziwne, w takim razie nadaje sie to do nowego watku na forum bo strasznie irytujace jest te uzywanie WiFi mimo gigabitowego polaczenia przez kabel.
  • Poziom 9  
    Hmmm.... Spróbuj podłączyć inny ruter oczywiście jeżeli posiadasz, lub masz od kogo pożyczyć. Nie wiem czy to cokolwiek da, bo jak napisałeś na iPodzie wszystko działa OK, ale mimo wszystko warto spróbować.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 35  
    Spróbuję na Linux-ie oraz na karcie WiFi USB. W moim przypadku nie ma potrzeby wyłączania karty bezprzewodowej, po podłączeniu LAN-a, "download" jest prawidłowy.

Dodano po 1 [minuty]:

ghost1993 napisał:
    napisałeś na iPodzie wszystko działa OK

Na iPadzie (konkretnie 2).
  • Poziom 16  
    Z autopsji juz moge ci podac wyniki proby na Linuxie: 50Mb/s +/- 3Mb

U mnie gdy oba polaczenia sa dostepne to wszelki transfer danych odbywa sie porpzez WiFi, nawet ten w sieci domowej.

W tytule tematu chyba wkradl sie blad - miales chyba na mysli 50Mb/s a nie 50MB/s.
    No chyba ze wykupiles lacze 5Gb/s :D
  • Poziom 35  
    cyzxer5 napisał:
    W tytule tematu chyba wkradl sie blad - miales chyba na mysli 50Mb/s a nie 50MB/s.

Przecież wiadomo o co chodzi. Po co to czepianie się za... literki :)
  • Poziom 35  
    Wszystko wskazuje na usterkę płyty głównej.
    1. Założyłem inną kartę sieciową - bez zmian.
    2. Odpaliłem Linuxa - nie pomogło.
    Przeinstaluję jeszcze system, aczkolwiek na 99% nic to nie da.
  • Poziom 15  
    Wątpie żeby to coś dało ale, spróbuj zainstalować ze strony supportu samsunga do tego laptopa, aplikacje do łączenia się wi-fi. "Easy Network Manager" chyba...
  • Poziom 35  
    Na 100% nic nie da. Najwyraźniej jest to usterka od nowości, o której właściciel laptopa nie wiedział.