Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sposób podłączenia dwóch telewizorów do MediaBox NC+ przez HDMI

01 Paź 2014 10:30 3120 5
  • Poziom 8  
    Dzień dobry,

Prośba o wasza opinię czy poniższe połączenie jest sensowne. Mam media Box+ NC+ i chcę podłączyć dwa telewizory.
    Obecnie są one podłączone zwykłym koncentrakiem i modulatorem SCART -> RF. Obraz na drugim TV jest bardzo słaby. Chcę to zmodernizować tak jak na rysunku prośba o opinię. A w szczególności czy przy tych długościach kabli spilitter HDMI może być pasywny czy musi być aktywny

Z góry dziękuję z Wasze podpowiedzi ! Sposób podłączenia dwóch telewizorów do MediaBox NC+ przez HDMI
  • Poziom 31  
    Przy tym połączeniu nie będzie niezależnego oglądania DVB-T. Co do splitera to zależn od jakości kabla HDMI. Najpierw sprawdź czy działa bez splitera na 20m.....
  • Poziom 8  
    No właśnie doczytałem, że jak się DVBT wpuści na Multi Box to dekoder po prostu dodaje to do swojej listy kanałów i na drugim TV można by oglądać tylko i wyłącznie to co na na pierwszym niezależnie od tego czy PROGRAM z enki czy z DVBT. Czyli odpada.

W takim razie inaczej: może w ten sposób:
    - pytanie czy istnieją modulatory HDMI + koncentryk RF -> wtłaczające wszystko w koncentryk RF ?
  • Poziom 8  
    Dzięki KOCUREK197, ale taki sprzęt niestety 2500 PLN co nie ma sensu. To już lepiej chyba multiroom kupić za 10 PLN/miesiąc, doprowadzić koncentrykiem sygnał z anteny enki do obu TV i z dekoderów połączyć się króciutkim kablem HDMI do TV...
  • Specjalista Sieci, Internet
    Piotr_Poznan napisał:
    To już lepiej chyba multiroom kupić za 10 PLN/miesiąc, doprowadzić koncentrykiem sygnał z anteny enki do obu TV i z dekoderów połączyć się króciutkim kablem HDMI do TV...

Też zależy, jaka to wersja MR.
    Jeśli Standard, to musisz połączyć dekodery LANem między sobą i obydwa muszą mieć dostęp do satelity.
    Jeśli Premium, to łączysz dekodery razem tylko kablem LAN.
    Dodatkowo w obydwu przypadkach, dekoder główny musi być cały czas pod zasilaniem.
    Piotr_Poznan napisał:
    Dzięki KOCUREK197, ale taki sprzęt niestety 2500 PLN co nie ma sensu.

Co prawda nie koncentryk, ale rj45, może to jakoś rozwiąże Twój problem:
    http://www.avstore.pl/extender-przedluzacz-adapter-hdmi-rj-45-lindy-38023.html