Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moduł CAM + Samsung UE46F7000 (Nie można wyświetlić usług CI. Sprawdź, czy moduł

kowalko 01 Oct 2014 22:26 10440 6
Computer Controls
 • #1
  kowalko
  Level 11  
  Dołączam się do tematu. Korzystam wszak z kablówki (wielkopolska INEA) ale objawy są te same. Mam moduł TechniCrypt CX z kartą z kablówki, TV Samsung UE46F7000 i przez jakiś rok wszystko działało OK. W ostatnich dniach część kanałów (SD i HD) przestała działać, tzn. pojawia się komunikat: Nie można wyświetlić usług ci. Sprawdź, czy moduł działa poprawnie. Co ciekawe, jak wyciągnę moduł CAM to kanał TVP2HD, który nie jest kodowany w INEA zaczyna działać. Po włożeniu modułu spowrotem - znowu dostaję komunikat (sprawdzałem też z samym modułem bez karty).

  Sygnał OK. Na dekoderze zewnętrznym dostarczonym przez INEA wszystko działa. Także to kwestia TV+moduł. Sprawdzałem też z innym modułem - PowerCAM (ustawiony na Conax) i efekt ten sam: nawet niekodowany kanał HD działa tylko po wyjęciu modułu.

  Zastanawia mnie, że wszystko działało, a nagle przestało. Nadal działa mi część kanałów SD i HD. Zauważyłem, że problem dotyczy całych paczek kanałów nadawanych na kilku nośnych.

  Wszystkie kanały działały jeszcze po wgraniu nowej wersji softu w TV - nie wiem jak sprawdzić nr aktualnej wersji softu.

  Wiadomość powiązana z
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13965029#13965029
 • Computer Controls
 • #2
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Zgłosić problem do kablówki, jeśli trzeba, moduł zostanie wymieniony.
 • Computer Controls
 • #3
  kowalko
  Level 11  
  Otóż INEA twierdzi, że to nie wina modułu a telewizora więc nie widzi podstaw żeby cokolwiek robić. Zasugerowali ponowne wyszukanie kanałów :D 1pkt za profesjonalizm dla nich
 • #4
  yonasz
  Level 10  
  Podłączę się .Tv samsung 32h6410 problem podobny ni działają niektóre kanały np tvp2 HD AHX hd Eurosport hd. Moduł technisat TechniCrypt cx oraz smit (conax)kontaktowałem się z samsungiem to mi odpowiedzieli ze problem u mnie jest ze kupilem tv w anglii co jest bzdurą bo zmieniłem region w menu serwisowym na polskę... Moduły działają poprawnie na innym tv (philips) oraz dekoderze sat(ariva). Także problem jest jednak po stronie samsunga.
 • #5
  kowalko
  Level 11  
  Ostatecznie serwisant Samsung wymienił na gwarancji port modułu CAM (ruchomy element, bardziej podstawka niż port) i wszystko wróciło do normy.
 • #6
  titanus7
  Level 10  
  Witam.

  Ponieważ jak widzę temat rozwiązany, pozwolę sobie jedynie informacyjnie dodać, że w tym samym modelu TV Samsunga z modułem CAM CI+ od NC+ w 2013 "przerabiałem" temat od strony programowej. Objaw był ten sam co u Kolegi, TV ustawiony na automatyczną aktualizację oprogramowania i 2 razy skończyło się na wymianie całej płyty głównej. To skutek polityki firmy w zakresie "zabezpieczenia" TV przed nieautoryzowanymi modyfikacjami softu. Oczywiście wszystko w ramach gwarancji Samsunga.

  Pozdrawiam.
 • #7
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  titanus7 wrote:
  TV ustawiony na automatyczną aktualizację oprogramowania i 2 razy skończyło się na wymianie całej płyty głównej. To skutek polityki firmy w zakresie "zabezpieczenia" TV przed nieautoryzowanymi modyfikacjami softu. Oczywiście wszystko w ramach gwarancji Samsunga.

  A co wtedy, kiedy już gwarancja się skończy a tv pobierze nowego softa i się też "uwali"? - tv na śmietnik...