Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung galaxy s3 mini - krótka praca baterii

lilith_84 03 Paź 2014 20:52 11817 16
  • #1 03 Paź 2014 20:52
    lilith_84
    Poziom 8  

Witam,

zakupiłam smartfon samsung galaxy s3 mini tydzień temu w jednym z marketów AGD/RTV, wszystko było by ok gdy nie bateria, która trzyma ledwo 2 dni (przy baaaardzo oszczędnym użytkowaniu). Dla jasności mam wyłączone: Wi-Fi, GPS, Bluetooth, dane komórkowe, wygaszacz ekranu. Zainstalowałam jedynie Avasta, Cleanera i 2 programy do oszczędzania baterii (DS Battery Saver i Battery Doctor). Poziom jasności ekranu ustawiony jest na najniższy możliwy, wyłączona synchronizacja i wszelkie aktualizacje.

W ustawieniach pokazywane są następujące parametry:
    Jądro systemu 42%
    Czuwanie sieci 24%
    Ekran 16%
    Urządzenia bezczynne 11%
    Połączenia głosowe 4%
    System Android 4%

Ponadto nie gram w żadne gry, nie słucham muzyki, rzadko korzystam z internetu, rozmawiam kilka razy dziennie (krótkie rozmowy) i kilka sms-ów.
    Czy coś jest nie tak z baterią, a może ja coś robię nie tak?
    Dodam, iż przed 1 uruchomieniem urządzenia podłączyłam ją do ładowarki wg zaleceń z instrukcji, ładuję ją aż wyświetli się komunikat o naładowaniu, nie przetrzymuje jej w ładowarce po naładowaniu.

Wiem, że baterie w smartfonach działają krócej, ale przy moim tak sporadycznym użytkowaniu to chyba i tak krótko działa :/

Będę wdzięczna za pomoc i ewentualne porady.

Pozdrawiam

1 16
  • MagBoss
  • #2 03 Paź 2014 21:13
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 03 Paź 2014 22:02
    lilith_84
    Poziom 8  

Mam włączony tryb oszczędzania i czas podświetlenia na 15 sek. Odinstalować te 2 programy, wyłącze avasta i zobaczmy co dalej.
    Dzięki, odezwę się czy to coś pomogło ;-)

0
  • #4 04 Paź 2014 11:57
    lilith_84
    Poziom 8  

Więc po zastosowaniu się do w/w rad urządzenie pokazuje następujące parametry:

Czuwanie sieci 25%
    Jądro systemu 23%
    Ekran 22%
    Urządzenia bezczynne 12%
    System Android 7%
    Połączenia głosowe 2%

Stan baterii na chwilę obecną to 81%

0
  • #5 04 Paź 2014 11:58
    elemen_th
    Poziom 29  

Po 1 wywal wszystkie cleanery, oszczędzacze, antyvirusy i inne badziewie, które po prostu nie spełnia żadnych funkcji a często szkodzi. Każde "zabicie" aplikacji powoduje, że telefon za każdym jej użyciem będzie ją "ładował" od nowa. System sam zarządza procesami więc jak mu brakuje pamięci to killuje sobie sam.

Poza tym 2 dni to normalny czas pracy smartfona.

1
  • #6 04 Paź 2014 15:10
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 04 Paź 2014 17:03
    lilith_84
    Poziom 8  

No więc odinstalowałam Avasta, Clenera i parametry są takie:

ekran 25%
    czuwanie sieci 22%
    jądro systemu 20%
    system Android 11%
    urządzenia bezczynne 10%
    chrome 7%
    połączenia głosowe 3%
    menedżer zadań 2%

i teraz co mnie zastanawia, skoro poziom jasności jest praktycznie najmniejszy i brak tych wyświetlaczy i innych to dlaczego tak dużo % pokazuje ekran? Chrome też zatrzymałam a mimo wszystko wykazuje te 7%, w menedżerze aplikacji co chwile włącza się usługa Google Play mimo, iż wymuszę jej zatrzymanie. Tak jakby sama się uruchomiała.

Ok, 2 dni pracy baterii to mogę się zgodzić ale przy intensywnym użytkowaniu, a nie tak jak u mnie gdzie praktycznie leży i trochę zadzwonię czy wyślę sms-a. Dziś przy pisaniu 1 sms-a zżarło mi 3% baterii- to jest normalne?
    Pytam, bo to mój 1 smartfon i jestem zielona, ale z tego co czytałam to innym starcza na 2-3 dni przy intensywnym użytkowaniu.

0
  • #8 04 Paź 2014 18:20
    elemen_th
    Poziom 29  

Główne menu to dla Ciebie pulpit czy chodzi?

0
  • #9 04 Paź 2014 18:50
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 05 Paź 2014 13:03
    lilith_84
    Poziom 8  

Zbliża się czas ładowania, i teraz moje pytanie czy poczekać aż wyświetli się komunikat podłącz ładowarkę czy też ładować go jak spadnie poziom baterii do 20% o odłączyć ją gdy osiągnie 80% jak co niektórzy sugerowali?

0
  • #11 05 Paź 2014 13:44
    elemen_th
    Poziom 29  

lilith_84 napisał:
    ładować go jak spadnie poziom baterii do 20% o odłączyć ją gdy osiągnie 80% jak co niektórzy sugerowali?
    Niektórzy to już takie głupoty gadają, coś gdzieś przeczytali ale nie wiedzą co i gdzie i do czego to odnieść.

Dla akumulatora zawsze najlepiej jest pracować wykorzystując całą dostępną pojemność. Ładować jak jest już słaby czyli te 5-10% i do pełna. Pracuję w gsm'ie 10 lat i widziałem różne cuda ale nigdy zajechanej baterii od ładowania 5%-100% za to widziałem setki przypadków zajechanych baterii przez takie doładowywanie.

0
  • #12 05 Paź 2014 14:04
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 05 Paź 2014 14:13
    elemen_th
    Poziom 29  

Mareczny napisał:
    Jak się ma do czynienia z gsm cały czas , to powinno się wiedzieć że nowoczesne baterie litowo-polimerowe nie mają pamięci pojemności i doładowywanie ich cały czas , bez względu na ilość energii nie powoduje powstawania coraz mniejszej pojemności
    Jest też taki parametr jak "ilość cykli ładowania-rozładowania" o czym jakoś nikt nie wspomina. No i jest jeszcze "układzik" czuwający nad tym żeby ogniwa za długo nie działały - odsyłam do tematów o regeneracji ogniw w laptopach.

Dajmy na to: używasz połowy pojemności baterii, ładujesz telefon codziennie czyli 365 razy w roku, ładując ją do pełna w roku naładujesz ją tylko 183 razy.

0
  • #14 05 Paź 2014 14:24
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 05 Paź 2014 14:37
    elemen_th
    Poziom 29  

Mareczny napisał:
    Cytuję - "zakupiłam smartfon samsung galaxy s3 mini tydzień temu" - nie czytasz postów ?
    Odniosłem się do:
    lilith_84 napisał:
    teraz moje pytanie czy poczekać aż wyświetli się komunikat podłącz ładowarkę czy też ładować go jak spadnie poziom baterii do 20% o odłączyć ją gdy osiągnie 80% jak co niektórzy sugerowali?

Mareczny napisał:
    Limit ładowań dla średniej jakości telefonu - 1000 ładowań / cykli - nikt nie napisał jeszcze że do pełna , podładowań.
    Obecne smartfony ładuje się codziennie praktycznie, po 2 latach masz 700 cykli i pewnie sprawność baterii 60-70% czyli już do wymiany bo nie wytrzyma do końca dnia.

0
  • #16 05 Paź 2014 18:49
    lilith_84
    Poziom 8  

Więc tak, zanim wyświetli się komunikat o połączeniu ładowarki pokazywało 1 d 41 h i 15 min przy bardzo oszczędnym użytkowaniu, nie wiem czy to mało czy dużo.
    Zostały mi tylko fabrycznie wgrane aplikacje, z których z wyjątkiem Chrome nie korzystam.

0
  • #17 06 Paź 2014 11:00
    elemen_th
    Poziom 29  

lilith_84 napisał:
    1 d 41 h i 15 min
    A nie 1d 14h 15m? Ogólnie jest OK jak dociągnie do 2 dni.

0