Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Profesjonalna pilarka łańcuchowa Husqvarna, Stihl, Shindaiwa czy inna?

04 Paź 2014 07:24 4176 3
  • Poziom 7  
    Witam!

Jak powyżej w temacie. W domu posiadam Husqvarnę 257 od bodajże 13-14 lat niezniszczalna maszyna ale jej żywotność dobiega końca, a swoje zrobiła oczywiście pierwszym wyborem jest coś z Husqvarny lecz słyszę ostatnio niezbyt pochlebne opinie. Stihl nigdy się nie zagłębiałem ale opinie słyszę dobre sam mam myjkę wysokociśnieniową od paru lat i spisuje się świetnie, a nieco egzotyczna na naszym rynku Shindaiwa? lecz w moi rozumowaniu wszystko co made in japan to po prostu jakość , trwałość i niezawodność :)

Przeczytam wszelakie opnie.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Z tego co wiem to Husqvarn to górna półka, ale też do tej górnej półki należy Stihl.

Osobiście mamy dużego Stihl-a i tniemy nim spokojnie "całe lasy".
    Najlepiej działa duży Stihl + mały Stihl, jeśli się pracuje w zespołach po co najmniej 2 osoby do cięcia.
    Jedna tnie grubsze kloce, a druga "gałęziówkę".

Czyli jeśli chcesz mieć dobry sprzęt to proponuje pozostać przy firmie Husqvarn albo Stihl.
  • Poziom 7  
    a ja kolego kupilem 5 lat temu nowa kose shindaiwa b 530 i po 5 latach wymienilem wlasnie beben sprzegla i to tyle ludzie nie kupuja bo nie wiedza co to za sprzet wiec smialo moge polecic chociarz czesci nie sa wcale tanie i nie ma zamiennikow za orginalny beben sprzegla zaplacilem 150pln
  • Poziom 1  
    ja mam husqvarnę 346xp. Pracuję nią już 5 lat. Oczywiście coś tam w niej sobie naprawiam, ale jak na razie drobiazgi. W międzyczasie trafiła mi się zatarta (starszy pan wlał samą benzynę) pilarka shindaiwa 446 którą naprawiłem( wymiana tłoka przeszlifowanie cylindra) znajomemu. trochę nią sobie popracowałem i przyznam, że następną moją piłą będzie shindaiwa. nie wiem który konkretnie model ale po porównaniu wyżej wymienionych modeli uważam, że husqvarna jest przereklamowana. Dodam, że shindaiwa pracuje już drugi rok od naprawy i to całkiem sporo. A jeszcze jeśli chodzi o husqvarnę to w tym roku wymieniłem wężyk paliwa który rozłaził się w rękach jak papier. Widocznie firma wynalazła sposób jak skrócić jego żywotność. A używam tylko benzyny z orlenu i tylko oleju husqvarny