Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSM7800 - zepsute sprzęgło blendera Bosch MSM7800

jjb2 04 Paź 2014 21:02 6933 14
  • #1 04 Paź 2014 21:02
    jjb2
    Poziom 10  

Witam.

Chciałem się za Wami podzielić ciekawą sprawa.

Moja żona posiada blender Bosch MSM7800. Jakiś czas temu, plastikowe sprzęgło się zepsuło. Pierwsze co to telefon do serwisu, oczywiście tej części nie można naprawić, więc pozostaje wymiana korpusu blendera, koszt jedyne 180pln. Próbowałem naprawić to sprzęgłem Zelmera, niby posłowało, ale przy obciążeniu ślizgało się. Próbowałem sam coś wymyślić ale z nędznym skutkiem.
    Przekopałem sieć i gdzieś było napisane, że blendery Siemens i Bosch to to samo.
    Szybkie poszukiwanie i znalazłem sprzęgło Siemens do blendera ręcznego (Nr katalogowy: 730-TT-3347) a w notacji Bosch/Siemens 00167717
    Nie było wymiarów ale wyglądało bardzo podobnie. Kupiłem i się okazało, że to jest ta sama cześć. Tylko wychodzi na to, że Siemens informuje Klienta, że to sprzęgło można kupić/wymienić, ale Bosch już tego nie robi. Samą cześć można wyszukać po numerku na stronie Bosch ale już nie ma informacji do których modeli pasuje.

Pewnie to sprzęgło pasuje do innych blenderów Bosch serii MSMxxxx ale trzeba by to sprawdzić. Na stronie Bosch sprzęgło to kosztuje tylko 6pln.

Mam nadzieję,że komuś się przyda taka anegdota.

4 14
  • #2 12 Paź 2014 11:48
    jjb2
    Poziom 10  

aha, nie dodałem jeden informacji. Żeby ściągnąć sprzęgło wystarczy je złapać i pociągnąć. Jest po prostu wciskane na silnik.

4
  • #4 03 Cze 2015 16:49
    waran3
    Poziom 11  

Ja mam Bosch msm67170 i niestety to sprzęgło nie da się zdjąć.
    Siłowałem się dosyć długo.
    Dla pewności dzwoniłem do serwisu i potwierdzili.
    Ogólnie lipa...blender używany może 2 miesiące.

0
  • #5 11 Cze 2015 22:13
    alalpha
    Poziom 2  

To, jeśli i tak lipa, rozbierz blender (ja tak zrobiłem) i wtedy usuń sprzęgło.

4
  • #6 14 Paź 2015 10:40
    Arczi.89
    Poziom 2  

Witam,a czy to nowe sprzęgło łatwo weszło Ci na silnik?
    bo mi nie do końca i noże wypadały dopchnąłem bardziej(trochę siłowo) i jest ok,
    tylko że zauważyłem że ścianki w nowym sprzęgle zaczynają się 'ścinać' jak w starym po kilku użyciach czy to normalne?czy może być moja wina że włączyłem gdy nie do końca jeszcze weszło na silnik?

1
  • #7 14 Paź 2015 10:54
    jjb2
    Poziom 10  

hmm sam nie wiem. Może być że jest za głęboko więc nie łapie narzędzia w całości.
    Następnym razem zmierzę czy długość tego wałka jest na tyle duża, że sprzęgło można do samego końca/lub nie nabić. Moja żona ostatnio znowu zajechała, więc teraz mam 4 zapasowe, więc mam nadzieję że starczy na dłużej.

0
  • #8 14 Paź 2015 12:21
    Arczi.89
    Poziom 2  

no właśnie chodzi o to że na początku było zbyt płytko i noże wypadały
    (nie wiem czy podczas prób czy działa wtedy się nie zdarło),

wepchnąłem głębiej i nie wypadają kręci jest ok,tyle że jak zdejmę noże to sprzęgło widzę że już się ściera a poza próbą kruszenia lodu czy działa nie używałem,
    więc zastanawiam się czy to ma sens bo z przesyłką za sprzęgło zapłaciłem 25 zł więc kilka takich zamówień i mam nowy blender ale ogólnie na plus twoje 'znalezisko'

1.na ile mniej więcej czasu starczyło żonie dopóki nie zajechała?
    2.skąd zamawiasz te sprzęgło i jaka cena?
    3.czy to sprzęgło weszło Ci bez problemu na silnik?czy musiałeś dopychać 'siłą'

1
  • #9 14 Paź 2015 13:08
    jjb2
    Poziom 10  

Cytat:
    1.na ile mniej więcej czasu starczyło żonie dopóki nie zajechała?

Około 1 rok. Z tym że uprzedzam ją, że jak coś blenduje to musi wrzucać na rozpędzone ostrza bo inaczej jak jest np. cebula szybko zajedzie
    Cytat:
    2.skąd zamawiasz te sprzęgło i jaka cena?

Szukam po numerze cześć i ostatnio kupiłem u Bosha
    Cytat:
    3.czy to sprzęgło weszło Ci bez problemu na silnik?czy musiałeś dopychać 'siłą'

Trzeba wciskać a potem dobijam młotkiem przez coś szerszego

0
  • #10 15 Paź 2015 11:46
    Arczi.89
    Poziom 2  

no to jak na rok starcza to opłacalna inwestycja,
    a powiedz mi ile płacisz na stronie bosha bo nie mogę znaleźć tej części tam,
    i czy możliwe żeby po dosłownie sprawdzeniu czy działa te ścianki w sprzęgle się już zaczynały zdzierać?
    bo w starym nie ma ich w ogóle i pewnie to było przyczyną zaprzestania działania sprzętu

0
  • #11 22 Cze 2016 18:31
    k1krist
    Poziom 11  

Mam blender MSM88190 (jeden z najdroższych z serii) jeszcze na gwarancji i uszkodziło się sprzęgło. Serwis odmówił mi naprawy gwarancyjnej oferując mi kupno całej jednostki za 340 zł i informując mnie, że sprzęgło te nie występuje jako część zamienna. Po licznych rozmowach i prośbach o przysłanie mi jakiegoś sprzęgła z demontażu (jak ktoś napisał, wymienia się go w kila minut) w końcu oddałem sprawę do sądu pracy, jednocześnie zamawiając sprzęgło o nr00167717 w serwisie boscha. Firma idąc na ustępstwa zaoferowała mi jednorazową naprawę, która polegała na wymianie całej jednostki. W międzyczasie odebrałem zamówione sprzęgło (koszt 11,05 zł), które okazały się identyczne,jak w moim blenderze. Nie rozumiem dlaczego serwis wolał wymienić całą jednostkę niż tanie sprzęgło, uparcie twierdząc, że nie ma takiej części zamiennej, skoro z innego blendera jest takie samo i myślę, że serwis fabryczny doskonale o tym wie. Wniosek: jeżeli komuś uszkodzi się sprzęgło w blenderze, a myślę, że prędzej czy później na pewno to nastąpi, to nie ma co kruszyć kopii z serwisem, tylko zamówić sprzęgło o tym numerze i sobie wymienić. Dziękuję autorowi wątku za podpowiedź.

4
  • #12 05 Lip 2016 09:01
    KARQL
    Poziom 9  

@jjb2, @k1krist

Też mam blender MSM88190 i uszkodziło mi się sprzęgło. Oczywiście wszędzie odsyłali mnie z kwitkiem, że producent nie przewidział wymiany i żebym kupił cały korpus...

Jak przeglądałem części 00167717 wydało mi się podobne - tutaj znalazłem potwierdzenie ;)

Dzięki!

2
  • #13 29 Gru 2017 11:58
    gems
    Poziom 1  

jjb2 napisał:
    Pewnie to sprzęgło pasuje do innych blenderów Bosch serii MSMxxxx ale trzeba by to sprawdzić. Na stronie Bosch sprzęgło to kosztuje tylko 6pln.

Do modelu MSM67170 sprzęło nr00167717 też pasuje. Kosztuje teraz trochę więcej bo kupione z wysyłka priorytetem to wydatek rzędu 27,00 PLN ale to zawsze taniej niż kupno nowego.

waran3 napisał:
    Ja mam Bosch msm67170 i niestety to sprzęgło nie da się zdjąć.

Zrobiłem dwie pętelki z drutu, zahaczyłem o przewężenie sprzęgła, pociągnąłem kombinerkami i zsunęło się bez zbytniego oporu.

Dzięki za porady. Kilka minut pracy i zaoszczędzona stówka lub dwie!

0
  • #15 19 Sie 2018 13:30
    waran3
    Poziom 11  

Może ktoś podać wymiary tego sprzęgła ?
    Najlepiej kompletu.
    Szukam czegoś co będzie pasowało do blendera Blaupunkt HBD401WH.

Wymiary jego sprzęgła to:

część od strony silnika
    średnica 11mm( bliżej silnika) i 15mm (bliżej przystawki)
    średnica wałka silnika - 5mm
    Całkowita długość 25mm

część od strony przystawki
    średnica z łopatkami - 8mm
    średnica między łopatkami - 5.5mm
    średnica kołnierza - 12mm
    długość całkowita - 14mm

0