Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie domofonu Proel PA465

marzenaw68 05 Paź 2014 18:49 1839 6
  • #1 05 Paź 2014 18:49
    marzenaw68
    Poziom 4  

Witam, mam problem z prawidłowym podłączeniem domofonu Proel PA465. Ze ściany wystaje przewód 6-żyłowy (kable: zielony, brązowy, niebieski, szary, żółty i biały). Schemat podłączenia nie pomaga mi - jestem laikiem. Może ktoś jest w stanie napisać, jak powinno wyglądać prawidłowe podłączenie, operując kolorami przewodów? Na chwilę obecną słyszalność w słuchawce jest praktycznie żadna, słychać jedynie, że działa rygiel. Całkowity brak wywołania.

0 6
  • #2 05 Paź 2014 22:11
    krzysiek12sos
    Poziom 27  

Sam tego raczej nie podłączysz bez pomiarów.

0
  • #3 06 Paź 2014 08:59
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

marzenaw68 napisał:
    Może ktoś jest w stanie napisać, jak powinno wyglądać prawidłowe podłączenie, operując kolorami przewodów?
    Instalator tego systemu gdyby na wszystkich instalacjach stosował tę samą kabelkologio- kolorologię lub robił notatki.
    Nie podpinasz się do kabelków tylko do konkretnego systemu który na tych kabelkach i ich odpowiedniej liczbie komunikuje się z Twoim unifonem. Może więc łąskawie podaj jaki typ domofonu.
    Pozdrawiam

0
  • #4 06 Paź 2014 19:30
    marzenaw68
    Poziom 4  

rozumiem, że nie chodzi o mój aparat, a o typ domofonu zainstalowanego w bloku. Niestety, nie wiem jaki to typ i nie wiem, jak to sprawdzić.

Na marginesie - mam świadomość, że pytanie 47-letniej kobiety, w żaden sposób nie związanej zawodowo z instalacjami domofonów, może budzić uśmiech, ale myślę, że sarkazm jest zbędny - ja zwyczajnie szukam pomocy, bo mogę liczyć wyłącznie na siebie. Niemniej, dziękuję za wszelkie uwagi

0
  • Pomocny post
    #5 06 Paź 2014 21:53
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

.

marzenaw68 napisał:
    Na marginesie - mam świadomość, że pytanie 47-letniej kobiety, w żaden sposób nie związanej zawodowo z instalacjami domofonów, może budzić uśmiech, ale myślę, że sarkazm jest zbędny
    Nawet nie zwóciłem uwagi że nick skłąda się miedzy innymi z daty urodzenia i żeńskiego imienia
    marzenaw68 napisał:
    ja zwyczajnie szukam pomocy, bo mogę liczyć wyłącznie na siebie. Niemniej, dziękuję za wszelkie uwagi

To dobrze trafiłaś, bo my tu zwyczajnie w takich sprawach pomagamy. Tyle że aby to zrobić musimy na początek wiedzieć czy unifon który kupiłaś pasuje do systemu zainstalowanego w bloku i ile z tych zył wiszących w mieszkaniu mamy wykorzystać ( i nie pisz że traktuję Cię jak blondynkę bo połowa facetów pytających na forum próbuje podłączyć coś co nie ma szans zadziałać)

marzenaw68 napisał:
    Niestety, nie wiem jaki to typ i nie wiem, jak to sprawdzić.

Robisz przynajmniej jedną z poniższych rzeczy:
    1. opisujesz panel zewnętrzny ( klawiatura numeryczna czy oddzielny guziczek do każdego mieszkania), podajesz co tam napisano ( mile widziane zdjęcie)
    2. robisz zdjęcie otwartego unifonu sąsiada.
    3. podajesz typ model starego aparatu ( oczywiście mile widziane zdjęcie)
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #6 06 Paź 2014 23:00
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Marzeno, zakładając że kupiłaś właściwy unifon, to prawidłowe podłączenie jest możliwe ale wymaga trochę cierpliwości. Pisząc właściwy unifon, mam na myśli unifon analogowy do systemów wielożyłowych. Mógł to być nawet inny, np. Wekta TK6 lub Urmet 1131 i inne im podobne.
    Masz w instalacji 6 żył i dwie z nich zapewne służą li tylko do otwierania zamka. Gdy je zewrzesz to działa elektrozaczep. Jak masz je już ustalone, to pozostają Ci jeszcze 4 żyły z których jedna jest masą a kolejne to słuchawka, mikrofon i wywołanie.
    Próby najlepiej robić w ten sposób, że przyłączamy kabelki do zacisku słuchawki i zacisku masy. Słuchawkę trzymamy w tym czasie przy uchu.
    Oczywiście cały czas zakładam, że mamy do czynienia z systemem analogowym.
    Czekam na jakąś odpowiedź co do prób. Potem podpowiem co dalej.
    Zdjęcie otwartego unifonu sąsiada (sąsiadki) ułatwiłoby całą sprawę. :)

0
  • #7 10 Paź 2014 19:45
    marzenaw68
    Poziom 4  

Bardzo dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie zagadnienia - będę trochę mądrzejsza :) Okazuje się jednak (znalazłam fachowca), że problem tkwi w "pionie głównym domofonu". Podczas remontu klatki schodowej robotnicy prawdopodobnie przecięli jakiś przewód i prócz mnie ten sam problem ma jeszcze kilku sąsiadów :(

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo