REMIKLUBIN napisał: powiem tak może pan mi powie gdzie mam to poustawiać bo jestem zielony w tych sprawach, wiem tylko jak ustawić hasło i zmienić nazwę routera.
prościej będzie zamówić fachowca
niemniej spróbuję wytłumaczyć najprościej jak tylko można
Dodano po 41 [minuty]: możesz połączyć sieć na dwa sposoby:
1. AP repeater/extender (omówiony poniżej)
2. Kablem AP transparent
poglądowy obrazek ilustrujący rodzaj pracy AP repeater/extender
Przykładowa konfiguracja stacji pierwszego rzędu (Master).
ważne elementy zaznaczono strzałkami czerwonymi
gdzie poniższe elementy muszą koniecznie zostać zaznaczone.
"WDS" lub "Wireless/WiFi Bridging"
"Security" na obu urządzeniach musi być ustawione tak samo
niektóre modele posiadają funkcjonalność "Survey"
ułatwiającą parowanie urządzeń. (nie trzeba klepać ręcznie)
Z listy wybierasz wtedy swój AP i gotowe, survey sam doda MAC i SSID
Ważne! SSID i MAC muszą być na obu urządzeniach ustawione jako "Widoczne"
ssid i kanał pracy, obu urządzeń identyczne + dodatkowe opcje
"Security" tak samo ustawione jak w przypadku urządzenia "Master"
Tryb AP, drugiego urządzenia powinien automatycznie wyłączyć DHCP.
Jeżeli nie wyłączy, należy dhcp unieruchomić samodzielnie.
Adresy IP w trybie AP muszą być zgodne z adresami IP urządzenia "Master"
czyli jeśli adres routera (interfejs LAN) to 10.10.0.1 a MASKa to 255.255.255.0
to adres AP musi zawierać się w przedziale 10.10.0.2-10.10.0.254
należy zwrócić uwagę na zakers adresacji DHCP (interfejs LAN) urządzenia master i adres wybrać stosownie z poza zakresu DHCP.
ze stacji podłączonej kablem utp/cat5 do AP test ping interfejsu stacji "Master"
ze stacji podłączonej kablem utp/cat5 do AP test ping interfejsu stacji "AP"
Link Extender/AP <-> Master gotowy do pracy