logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Thomson TX807 - brak obrazu po awarii przetwornicy, fonia i OSD działają

ljnes 02 Maj 2005 09:13 2039 5
REKLAMA
  • #1 1454330
    ljnes
    Poziom 13  
    Posty: 158
    Ocena: 11
    Odbiornik po awarii przetwornicy. Co to może być ?
    Brak obrazu TV i AV, fonia jest i OSD też .
  • REKLAMA
  • #2 1454790
    albino
    Poziom 24  
    Posty: 920
    Pomógł: 83
    Ocena: 95
    Sprawdz modul eurozlacza,p.cz.Pozdro...
  • REKLAMA
  • #3 1462206
    Marek Matysek
    Poziom 20  
    Posty: 388
    Pomógł: 24
    Ocena: 28
    Mam chyba podobny problem. THOMSON 21MH15CL. Można dostroić się do fonii, ale wizja za szarą mgłą w negatywie i bez synchronizacji. Jak to dokładnie u ciebie wygląda?
  • REKLAMA
  • #4 1462486
    paw2501
    Poziom 22  
    Posty: 662
    Pomógł: 48
    Ocena: 13
    spróbujcie załadowac sprawdzony wsad pamięci
  • REKLAMA
  • #5 1473259
    Marek Matysek
    Poziom 20  
    Posty: 388
    Pomógł: 24
    Ocena: 28
    Analizując chyba wszystkie wypowiedzi na forum na temat TX807 doszedłem do wniosku, że i ja spróbuję. Choć wsad, który załadowałem nie był z identycznego chassis (inne literki na końcu), ale model TV się zgadzał i to pomogło. W moim przypadku oprócz wymienionych objawów rozregulowany był również pion (wysokość i centrowanie). Konieczna była korekta i innych parametrów, ale to już nie problem. Zastanawiające jest to, że klient nie sygnalizował żadnych dodatkowych objawów (strały na WN itp.), które mogłyby tłumaczyć przestawienie się danych w pamięci. Na wszelki wypadek wsad wgrałem w nową 24C08 i po dwóch dniach wygrzewania i obserwacji naprawę uzanałem za zakończoną.
  • #6 1503062
    ljnes
    Poziom 13  
    Posty: 158
    Ocena: 11
    Witam .Dopiero wczoraj miałem czas na zajęcie się serio tym TV .
    Okazało się , że winny był malutki rezystorek na schemacie 330om , a w odbiorniku oczywiście inny , tu akurat 250. Na schemacie jest to RV23 i tak jest śmiesznie pomyślany , że bierze udział w ustalaniu napięcia na nóżce 26 procesora wizji będąc połączonym szeregowo z gniazdem Euro przy którym są rezystory 75 omów do masy ! Tak więc zamiast około 0,2 V bylo 1V.
    Dziękuję za pomoc .
REKLAMA