Analizując chyba wszystkie wypowiedzi na forum na temat TX807 doszedłem do wniosku, że i ja spróbuję. Choć wsad, który załadowałem nie był z identycznego chassis (inne literki na końcu), ale model TV się zgadzał i to pomogło. W moim przypadku oprócz wymienionych objawów rozregulowany był również pion (wysokość i centrowanie). Konieczna była korekta i innych parametrów, ale to już nie problem. Zastanawiające jest to, że klient nie sygnalizował żadnych dodatkowych objawów (strały na WN itp.), które mogłyby tłumaczyć przestawienie się danych w pamięci. Na wszelki wypadek wsad wgrałem w nową 24C08 i po dwóch dniach wygrzewania i obserwacji naprawę uzanałem za zakończoną.