logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy adapter VGA na DVI zapewni dobrą jakość obrazu?

Darksiders123 14 Paź 2014 19:47 1533 12
REKLAMA
  • #1 14041589
    Darksiders123
    Poziom 12  
    Posty: 143
    Ocena: 13
    Witam! Chciałbym podłączyć Monitor kablem VGA do karty graficznej z gniazdem DVI.

    W wątku o wtyczkach kart graficznych znalazłem, że jest coś takiego:
    Czy adapter VGA na DVI zapewni dobrą jakość obrazu?


    Czy taka przejściówka jest odpowiednia? http://www.morele.net/manhattan-adapter-dvi-na-vga-328906-323983/'

    Jeśli tak, to czy jakość będzie dobra, i czy nie będzie takie rozwiązanie sprawiać kłopotów?
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 14041710
    piterek-23
    Poziom 33  
    Posty: 3321
    Pomógł: 162
    Ocena: 427
    Kolega @Kolobos podał Ci "sprzęt" za całe 3,45 zł.
  • #5 14041801
    Darksiders123
    Poziom 12  
    Posty: 143
    Ocena: 13
    Ok, w takim razie ją wezmę.

    Darksiders123 napisał:
    Jeśli tak, to czy jakość będzie dobra, i czy nie będzie takie rozwiązanie sprawiać kłopotów?
  • REKLAMA
  • #6 14041819
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48139
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8242
    Te przejściówki nie sprawiają żadnych kłopotów, niezależnie od wykonania. Są zupełnie pasywne, bez jakiejkolwiek elektroniki. Oczywiście chcesz podłączać do gniazda DVI-I, a nie DVI-D?
  • #7 14042239
    Darksiders123
    Poziom 12  
    Posty: 143
    Ocena: 13
    A będzie jakaś różnica? Mam oba gniazda.
  • #8 14042334
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48139
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8242
    Różnica będzie taka, że w DVI-I zadziała, a do DVI-D nawet się jej nie da podłączyć.
  • #9 14042400
    Darksiders123
    Poziom 12  
    Posty: 143
    Ocena: 13
    No to w takim razie odpowiedź jest logiczna, że do DVI-I :)

    Dodano po 59 [sekundy]:

    Czyli podłączę wszystko i powinno od razu śmigać? :D
  • REKLAMA
  • #10 14042403
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48139
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8242
    Oczywiste jest, że powinno się podłączać je do DVI-I, ale nie każdy sprzęt posiada DVI-I, niektóre mają tylko DVI-D, stąd pytałem.
  • #11 14042436
    Darksiders123
    Poziom 12  
    Posty: 143
    Ocena: 13
    Akurat DVI-I mam, więc z tym problemu nie będzie :)
  • #13 14044434
    Darksiders123
    Poziom 12  
    Posty: 143
    Ocena: 13
    Dzięki za pomoc :)

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik pyta o możliwość podłączenia monitora z wyjściem VGA do karty graficznej z gniazdem DVI za pomocą adaptera. W dyskusji zwrócono uwagę na różnice między adapterami DVI-I a DVI-D, podkreślając, że adaptery są pasywne i nie powinny sprawiać problemów, o ile są podłączane do gniazda DVI-I. Użytkownik potwierdził, że posiada gniazdo DVI-I, co zapewnia kompatybilność. Wskazano również kilka modeli adapterów, które mogą być użyteczne.
REKLAMA