logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

ECLIPSE + stm32f103 + stlink v2 - Debug configuration

norahim 15 Paź 2014 19:59 2736 15
REKLAMA
  • #1 14044391
    norahim
    Poziom 12  
    Posty: 110
    Pomógł: 5
    Ocena: 2
    Witam,
    walczę z tym uC parę dni. Proszę o pomoc w poprawnym ustawieniu "Debug Configuration..."

    ST-link v2 + STM32F103C8T6

    z góry dzięki

    Ps mam nadzieje że zacznę pisać coś już w tym tygodniu ;)
  • REKLAMA
  • #2 14044404
    Steryd3
    Poziom 33  
    Posty: 1641
    Pomógł: 241
    Ocena: 301
    Ale może jakieś bliższe szczegóły - jakie środowisko, co nie działa, co próbowałeś zrobić? Czy jest to jakaś płytka z ST która ma wszystko dobrze połączone czy tworzyłeś sam płytkę...im więcej szczegółów tym większa szansa na pomoc ze strony forumowiczów.
  • #3 14044441
    norahim
    Poziom 12  
    Posty: 110
    Pomógł: 5
    Ocena: 2
    sorki myślałem ze dopisałem w temacie chodzi mi o ECLIPSE +OPENOCD 0.6.1 + STLINKv2 + STMF103C8T6

    korzystałem z zasobów freddiego dokładnie z
    ARM toolchain - tutorial
  • #4 14044476
    tadzik85
    Poziom 38  
    Posty: 3404
    Pomógł: 415
    Ocena: 16
    Importując jego przykład masz gotowca.
  • REKLAMA
  • #5 14044621
    norahim
    Poziom 12  
    Posty: 110
    Pomógł: 5
    Ocena: 2
    To niech ktoś wrzucie tego prawidłowego gotowca bo walczę w tym zestawem już parę dni.
  • #6 14044625
    Loker
    Poziom 39  
    Posty: 3368
    Pomógł: 575
    Ocena: 720
    Napisz, co nie działa.
  • REKLAMA
  • #7 14044806
    norahim
    Poziom 12  
    Posty: 110
    Pomógł: 5
    Ocena: 2
    ECLIPSE + stm32f103 + stlink v2 - Debug configuration ECLIPSE + stm32f103 + stlink v2 - Debug configuration ECLIPSE + stm32f103 + stlink v2 - Debug configuration ECLIPSE + stm32f103 + stlink v2 - Debug configuration ECLIPSE + stm32f103 + stlink v2 - Debug configuration
  • REKLAMA
  • #8 14044817
    tadzik85
    Poziom 38  
    Posty: 3404
    Pomógł: 415
    Ocena: 16
    Przecież wystarczy zaimportować przykład Freddiego i wszystko jest ustawione.
    W dodatku korzystasz z przestarzałych programów.
    OCD w wersji 0.8.0 juz jest.
    Zamiast sourcery polecam linaro ewentualnie BET Freddiego.

    Aplikacja to nie plik *.c a *.elf. Zresztą eclipse sam filtruje właściwy plik.
  • #9 14044916
    norahim
    Poziom 12  
    Posty: 110
    Pomógł: 5
    Ocena: 2
    ściągnąłem stm32_blink_led-1.2.1-120107 jak zaimportować ustawienia w eclipse?
  • #10 14044923
    tadzik85
    Poziom 38  
    Posty: 3404
    Pomógł: 415
    Ocena: 16
    plik -> import -> existing project

    mniej wiecej
  • #11 14044960
    norahim
    Poziom 12  
    Posty: 110
    Pomógł: 5
    Ocena: 2
    zaimportowalem i dalej stoi. Nie w tym rzecz zeby wszystko importować. Czy ktoś potrafi mi pomóc??
    Dalej to samo co w screenach

    I taki o komunikacik:
    Description Resource Path Location Type
    Program "make" not found in PATH test C/C++ Problem
  • #12 14044977
    tadzik85
    Poziom 38  
    Posty: 3404
    Pomógł: 415
    Ocena: 16
    boziu..
    To zmień make na cs-make w building options.
    Już za debugowanie się bierzesz a nawet nie wiesz czy kompilacja ci chodzi?
  • #13 14045018
    norahim
    Poziom 12  
    Posty: 110
    Pomógł: 5
    Ocena: 2
    Description Resource Path Location Type
    cs-make: *** [main.o] Error 1 test C/C++ Problem


    troszke dokładniej
    
    cs-make all 
    'Building file: ../main.c'
    'Invoking: Cross GCC Compiler'
    gcc -O0 -g3 -Wall -c -fmessage-length=0 -MMD -MP -MF"main.d" -MT"main.d" -o "main.o" "../main.c"
    Nazwa 'gcc' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnˆtrzne lub zewnˆtrzne,
    program wykonywalny lub plik wsadowy.
    cs-make: *** [main.o] Error 1
  • #14 14045025
    tadzik85
    Poziom 38  
    Posty: 3404
    Pomógł: 415
    Ocena: 16
    W ogóle nie czytałeś tutoriala.

    Brak kompilatora w ścieżce systemowej.
    Korzystasz z jakiejś wtyczki??
  • #15 14045043
    norahim
    Poziom 12  
    Posty: 110
    Pomógł: 5
    Ocena: 2
    Kompilacja poszła zmieniłem tool chain editor microsoft visual c++

    dalej pozostaje kwestia

    GDB Hardware debuger
    
    target remote localhost:3333
    0xfffffffe in ?? ()
    monitor reset halt
    load
    No executable file specified.
    Use the "file" or "exec-file" command.
    tbreak main
    No symbol table is loaded.  Use the "file" command.
    continue
    



    Tutorial przerobilem mam wszystko oprocz tej rzeczy wszystko poprzednie dziala - ps sorki z ta kompilacja czyscilem wszystko i zapomnialem o tym ;)

    Dodano po 3 [minuty]:

    jakie pliki powinny znajdować sie po kompilacji??.
  • #16 14045058
    tadzik85
    Poziom 38  
    Posty: 3404
    Pomógł: 415
    Ocena: 16
    Weź przeczytaj go dokładniej i jeszcze ze 2 razy.
    Bo głupotą jest pisanie ci czegoś co jest jasno w nim opisane.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zmaga się z konfiguracją debugowania dla STM32F103C8T6 przy użyciu ECLIPSE, OPENOCD 0.6.1 oraz ST-Link v2. Forumowicze sugerują, aby zaimportować przykładowy projekt Freddiego, co powinno uprościć proces. Pojawiają się problemy z kompilacją, w tym brak narzędzia "make" w PATH oraz błędy związane z kompilatorem GCC. Użytkownik zmienia ustawienia na cs-make, ale nadal napotyka trudności z GDB Hardware Debugger, w tym brak plików wykonywalnych po kompilacji. Wskazówki dotyczące poprawnej konfiguracji i ścieżek systemowych są kluczowe dla rozwiązania problemów.
REKLAMA