Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub c250 czyszczenie regeneracja

22 Paź 2014 17:55 936 9
  • Poziom 8  
    Witam.
    Ma ktoś może jakaś instrukcje regeneracji bębna do c250?
    Poza tym toner odpada od kartki, to pewnie przez zamienniki?
    Da radę jakoś wyczyścić piec?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    znaczy co chcesz regenerować ? sam bęben? czy może moduł?
    co do utrwalania to sprawdź w pierwszej kolejności czy nie masz przestawionego na koperty.
  • Poziom 8  
    jak sprawdzic czy jest ustawione na koperty ?
    jezeli chodzi o regeneracje to zostawia pasy wiec pewnie trzeba zmienic ta listwe w bebnie ?
    pozdrawiam
  • Specjalista - kserokopiarki
    W zespole grzejnym masz po boku takie dwie "łapki" . Ustawione zupełnie pionowo luzują wałki i pozwalają wyjąc zakleszczoną kartkę . W pozycji środkowej wałki są dociśnięte . Naciśnięte do dołu luzują delikatnie wałki pozwalając na drukowanie kopert. Jeżeli ustawione są na koperty a drukujesz na zwykłym papierze bedzie on nie utrwalony prawidłowo i toner bedzie sie łuszczył a także maszyna bedzie powielała obraz. Być moze Twoje brudne pasy są wlasnie skutkiem tego ?

C.
  • Poziom 8  
    sprawdzilem kopiarka nie jest ustawiona na koperty wiec nie w tym problem
    wlasnie jak drukuje sie strone na której jest duzo koloru wychodzą najgorzej
    tonere sam odkleja sie od kartki a kartka przewaznie sie zacina
  • Specjalista - kserokopiarki
    Możesz zatem spróbować zregenerować zespół grzejny wymieniając same wałki. Są dostępne a te z których korzystałem wbrew moim obawom spisują sie świetnie. Trzeba jednak wykazać sie sporymi umiejętnościami przy pierwszym podejściu do tematu bo można połamać lampy grzejne.

C.
  • Poziom 8  
    to chyba przerasta moje mozliwości myslalem ze to cos prostrzego
    a jaka jest normalna cena takiej usługi ? i ciekawe czy to jest to
    pozdrawiam
  • Poziom 16  
    A może to też kwestia samego tonera. Pisałeś ,że używasz zamienników
  • Poziom 8  
    Tak raz użyłem zamienników ale już od jakiegoś czasu jadę na katunach to myślę, że powinno być oka a tu za każdym razem jak strona jest cała w kolorze to się przykleja w środku i papier się zacina.
  • Poziom 23  
    Kolego, podaj licznik maszyny, ile pokazuje zużycia części. Czy masz ja od nowości czy kupiłeś używaną?
    Wrzuć jakieś zdjęcia sekcji grzejnej- może sie po prostu skończyła :cry: