Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana digitizera HTC Desire 500 sklejonego z wyświetlaczem - co robić?

SCHAB98 24 Oct 2014 14:18 12111 13
    SCHAB98
    Level 8  
    Witam,
    Miałem iście genialny plan wymienić samemu digitizer w moim Desire 500, ponieważ dotyk pękł mi pod poduszką... Problem już pojawił się przy zdejmowaniu tego zbitego. Otóż nagrzałem suszarką przedni panel przez jakieś 4 minuty albo mniej i digitizerek zaczął odchodzić po pchnięciu go od strony dziurki na kamerę przednią. Włożyłem kostkę od gitary i już zje***** bo wsadziłem ją chyba za głęboko i pojawiły się takie paski na całym wyświetlaczu. To mnie nie zatrzymało ciągnąłem kostkę dalej. Najpierw chciałem oddzielić dół to odpękł mi digitizer i dostałem w oko ale nie ważne... i dalej się już nie dało bo ten dół był jakoś mega mocno przyklejony. Jak nie dołem to górą ale było u góry dokładnie to samo. Teraz z jednej tylko strony odchodzi ten dotyk i chyba też wyświetlacz bo po odchyleniu jest coś białego a nie czarnego. Moje pytanie polega na tym czy jak podłącze ten wyświetlacz do fona to nic mi się nie sypnie z elektroniki (może są jakieś nano szanse, że zadziała), ale głównie chodzi o to, że jak już ten wyświetlacz nie będzie działać to jak kupie nowy (nowy digitizer już mam) to da rade jakoś wyjąć ten stary wyświetlacz i dotyk z przedniej ramki i wsadzić dwie nowe rzeczy tak "bezpiecznie"? Proszę o jakieś zdjęcia, poradnik bo już nie chce czegoś odwalić i stracić kasy. Nie wiem też za bardzo jakiego kleju i gdzie użyć do sklejenia. Serwis odpada. Jak widać jestem trochę zielony :/ ale no w końcu po to jest forum. Wielkie dzięki za udzielone przez Was odpowiedzi :)
    ksmalcuga
    Level 21  
    Zacznij od obejrzenia tego filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=Y6kfX1HQjzw

Nowy można przykleić na tasme dwustronna, choć przyznam szczerze że nie robiłem tego modelu jeszcze. Ja czasami kleje HTC na Kropelke, ale dosłownie kapeczke tak by potem można było oddzielić w razie czego.

Nie doczytałem, pisałem oczywiście o wpasowaniu kompletu lcd+dotyku w korpus, a nie przyklejeniu dotyku do LCD.
    bearq
    Level 38  
    Nie powinieneś się za to brać, było pisane wiele razy na forum że teraz w telefonach nie jest to rozbieralne, jak nie uszkodziłeś LCD mechanicznie to uszkodziłeś go przez zbyt dużą temperaturę (grzeje się max 20 sekund). Podlacz i sprawdz
    SCHAB98
    Level 8  
    Czyli digitizer jest razem z wyświetlaczem i trzeba odklejać? Ile wtedy to grzać suszarką?

Dodano po 2 [minuty]:

Sorry nie widziałem wcześniejszego posta.
    OlekMTG
    Level 34  
    Nie radzę dalszych samodzielnych zabaw, bo rzeczywiście nie masz o tym pojęcia. LCD z dotykiem jest sklejony w technologii OCA (polecam zapytać wujka google co to takiego), rozklejenie wymaga odpowiednich narzędzi i duuużo doświadczenia. W chwili obecnej polecam zakup całego oryginalnego setu (ramka+lcd+dotyk) - twój LCD i tak jest juz potłuczony (te paski o których pisałeś), ramka pogięta (poczas próby rozklejania) a ta podróbka dotyku którą masz i tak pewnie nadaje się tylko do wyrzucenia na śmietnik.
    A lcd od ramki da radę odkleić ale trzyna go bardzo mocna taśma dwustronna. Tu samą suszarką będzie to ekstremalnie trudne.
    SCHAB98
    Level 8  
    To kupie wtedy wyświetlacz (dotyk jest naprawdę oryginalny, a ramki nie pogiąłem) i dam do serwisu po znajomości bo innej opcji nie widzę :/ I jeszcze tak dla pogrążenia mej duszy czy jakbym dał to do serwisu z dobrym wyświetlaczem to by wymienili tylko dotyk czy i tak bym musiał kupić LCD?
    OlekMTG
    Level 34  
    Dotyk to najtańsza chińska podróba, ponieważ w HTC nie występuje sam jako dostępna część. Ba, nawet zestaw lcd+dotyk to na 90% podróbka, bo HTC sprzedaje normalnie tylko pełne sety. Do niektórych modeli można czasem dostać oryginał lcd+dotyk bez ramki, ale do Desire 500 jeszcze się nie spotkałem.
    Są serwisy które podejmują się wymiany samego dotyku, ale jak pisałem wcześniej - do tego potrzeba sprzętu, wiedzy i doświadczenia. Na pewno nie każdy punkt się tego podejmie.
    SCHAB98
    Level 8  
    A ta chińska podróbka szybko mi się sypnie?
    OlekMTG
    Level 34  
    Będziesz miał szczęście jeśli wogóle działa prawidłowo.
    SCHAB98
    Level 8  
    No dobra to jak dam oddzielnie wyświetlacz i dotyk to rozumiem, że i tak będą musieli mieć te specjalne narzędzia?
    OlekMTG
    Level 34  
    Bez formy do pozycjonowania lcd i dotyku bedzie ciężko ze sklejeniem. No i oczyiście sam klej LOCA będzie potrzebny, do tego doświadczenie przy klejeniu żeby nie zalać wyswietlacza.
    SCHAB98
    Level 8  
    Głupia sprawa. jest jakieś rozsądne wyjście w mojej sytuacji?
    OlekMTG
    Level 34  
    Jak chcesz wymienić to w domu (o ile nie uszkodziłeś czegoś jeszcze przy rozkręcaniu telefonu) to polecam kupno oryginalnego setu. Tu jest w całkiem przyzwoitej cenie, ale obecnie nie mają na stanie. Ewentualnie zakup zestawu lcd+dotyk i wklejenie go w ramkę na taśmę dwustronną, jednak w takiej formie to będą dostępne tylko podróbki, tu nigdy niewiadomo co dostaniesz i jak długo (jeśli wogóle) podziała.
    SCHAB98
    Level 8  
    A jakbym sprzedał wszycho poza dotykiem i wyświetlaczem jeśli by ktoś kupił to ile bym dostał?
    Moderated By jever 23:

Na forum nie zajmujemy się wycenami. W temacie zostało wszystko wyjaśnione - zamykam.