Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar CZN236 - Słabo chłodzi (lód w środku)

25 Paź 2014 21:20 3810 5
  • Poziom 6  
    Witam,

Posiadam lodówkę Polar, która słabo chłodzi (10 st. w środku). Zauważyłem jednak, że na jednym z elementów jest lód (na zdjęciu).

Lodówka wydaje się pracować normalnie: włącza się i wyłącza bez widocznie nienormalnych przerw.

Próbowałem rozmrażać lodówkę, ale po kilku dniach lód znowu się pojawia.

Podejrzewam, że może to być czujnik temperatury, który zamrożony źle reguluje temperaturę w środku. Czy ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia i dać wskazówki jak można to naprawić?

Z góry dziękuję,
    Piotrek
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    ppi0tr napisał:
    Podejrzewam, że może to być czujnik temperatury, który zamrożony źle reguluje temperaturę w środku. Czy ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia i dać wskazówki jak można to naprawić?

W tej lodówce masz termostat z dwoma kapilarami. Załóż W4 z jedną kapilarą i będzie działać normalnie.
  • Poziom 10  
    Nie będzie z tym trzeba nauczyć się żyć.
  • Poziom 2  
    Przez wymianę termostatu na W4 uzyskasz to,że osiągniesz zadowalającą temperaturę w komorze chłodziarki, natomiast ten lód może się faktycznie nie wytapiać
  • Poziom 10  
    Witam.
    Wynikiem przemrażania jest utrata izolacji, co skutkuje pojawianiem się oblodzenia. Jedynym wyjściem jest dodatkowe odizolowanie rurki ssącej prowadzącej do schładzarki. Problem polega na usunięciu pianki izolacyjnej z tylnej ściany i dodatkowej izolacji tej rurki.
  • Specjalista AGD
    susz waldemar napisał:
    Przez wymianę termostatu na W4 uzyskasz to,że osiągniesz zadowalającą temperaturę w komorze chłodziarki, natomiast ten lód może się faktycznie nie wytapiać

Nie:
    cezet napisał:

W tej lodówce masz termostat z dwoma kapilarami. Załóż W4 z jedną kapilarą i będzie działać normalnie.

I koniec tematu. Lepsze jest wrogiem dobrego.