logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Lodówka Polar. Chłodziarka zamraża po wymianie termostatu.

remzas5 28 Gru 2011 19:13 5100 9
REKLAMA
  • #1 10314863
    remzas5
    Poziom 9  
    Posty: 5
    Ocena: 5
    Witam. Mam 10-letnią lodówkę Polar. ok 190cm. Chłodziarka przestała chłodzić więc wymieniałem termostat. teraz chłodzi do -4 a to wiadomo za dużo. Kupiłem inny termostat z innej lodówki i to samo :( Nie wiem co zrobić. Kiedyś juz wymieniałem i wszystko było OK. Proszę o podpowiedzi. Dziękuję bardzo :-)
  • REKLAMA
  • #2 10314943
    bajer1
    Poziom 32  
    Posty: 1768
    Pomógł: 181
    Ocena: 330
    Witam źle dobrany termostat lub zmniejsz nastawienie na minimum.Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 10315013
    remzas5
    Poziom 9  
    Posty: 5
    Ocena: 5
    Termostat identyczny dobierany według starego i tego co teraz był. Jest na min.
  • REKLAMA
  • #4 10315067
    movzx
    Poziom 40  
    Posty: 6585
    Pomógł: 731
    Ocena: 1267
    Kapilarę dobrze zamocowałeś?
  • REKLAMA
  • #5 10315076
    bajer1
    Poziom 32  
    Posty: 1768
    Pomógł: 181
    Ocena: 330
    Witam a wyłącza się lodówka czy chodzi na okrągło , źle umocowana kapilara nie mierzy temperatury prawidłowo.Pozdrawiam
  • #6 10315099
    remzas5
    Poziom 9  
    Posty: 5
    Ocena: 5
    Wyłącza się naprawdę na chwilę. Zaraz tą kapilarę sprawdzę :-)
  • #7 10315144
    kkknc
    Poziom 43  
    Posty: 23636
    Pomógł: 1910
    Ocena: 6661
    Źle umieszczona czujka termostatu, albo inny zakres termostatu. Innej możliwości nie ma.
  • #8 10315327
    remzas5
    Poziom 9  
    Posty: 5
    Ocena: 5
    Ta czujka czyli ten cieniutki drut z tyłu lodówki też jest nowy. wchodzi na samego końca i dużo go nie wystaje na zewnątrz. Rozbieram jeszcze raz i od nowa....
  • #9 10316561
    bajer1
    Poziom 32  
    Posty: 1768
    Pomógł: 181
    Ocena: 330
    Witam ta kapilara jest nieraz mocowana to zależy od lodówki może źle umocowałeś i ona wchodzi do lodówki bierze temperaturę z lodówki do regulacji.Spotkałem też że koniec kapilary był posmarowany pastą przewodzącą ciepło i wciśniętą do lodówki. Sprawdź czy dobrze umocowałeś kapilarę.Pozdrawiam
  • #10 10361510
    remzas5
    Poziom 9  
    Posty: 5
    Ocena: 5
    Podaję rozwiązanie problemu :-) Więc w termostacie są dwie śrubki i to tam reguluje zakres temperatury. Założyłem tańszy i wyregulowałem.Drugi nowy oddałem. Pan, który mi to sprzedawał nie chciał o tym powiedzieć tylko oferował pomoc/serwis za $$ :-) Dziękuje za podpowiedzi :-) Pozdrawiam :-)

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z 10-letnią lodówką Polar, która po wymianie termostatu zaczęła chłodzić do -4°C, co jest zbyt niską temperaturą. W odpowiedziach zasugerowano sprawdzenie poprawności montażu kapilary termostatu oraz umiejscowienia czujki. Po dalszych próbach i wymianie termostatu, użytkownik odkrył, że w termostacie znajdują się dwie śrubki do regulacji zakresu temperatury, co pozwoliło mu na rozwiązanie problemu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA