Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mozilla Thunderbird 1.0.2

04 Maj 2005 12:50 3658 11
  • Poziom 15  
    Witam
    Jak w tytule posiadam ten program do zarządzania email i nie daje rady go ustawić,po zatwierdzeniu emaila do wysłania pojawia się komunikat:

"Wysyłanie wiadomości nie powiodło się,ponieważ połączenie z serwerem poczty wychodzącej SMTP.mail.poczta.fm. było niemożliwe.Serwermoże być niedostępny lub może odrzucać połączenia.Należy sprawdzić poprawność serwera poczty wychodzącej w konfiguracji kont Mozilli Thunderbird a następnie spróbować ponownie lub skontaktować się a admin.sieci"

Tyle.
    Konta mam poustawiane dobrze,na początku jak zainstalowałem Mozillę to działało wszycho a teraz cofa mi wszystko spowrotem.Mam ustawione na niej 2 konta w tym też ma 2 konta na wychodzącą pocztę z których jedno ustawione jest (domyślna).Proszę o pomoc może jakiś link do strony z całym procesem ustawiania kont.Konta jeżeli chodzi o ustawienia wydają mi się spoko.Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Raczej głupie - ale sprawdz drobiazgi - np. ta kropkę na końcu SMTP.mail.poczta.fm.
  • Poziom 15  
    A masz sieć LAN może twój Admin z portami się bawił i teraz nie możesz ??
  • Poziom 15  
    Następny mądry komunikat ale już coś się dzieje przynajmniej inny komunikat przyszedł mam konto poczta.fm
    wychodząca SMTP www.poczta.fm
    przychodzące POP3 www.poczta.fm
    domena poczta.fm
    łącze lan
    Dalej blokuje tzn.cofa komunikat

Łączenie z serwerem nie powiodło się. Konto: 'Dawid', Serwer: 'www.vip.interia.pl', Protokół: SMTP, Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd łączy: 10060, Numer błędu: 0x800CCC0E

Skasowałem konta ustawiłem od nowa wszycho jak w linku co mi zapodałeś i mam jeszcze jeden komunikat

Nie można wysłać wiadomości, ponieważ jeden z odbiorców został odrzucony przez serwer. Odrzucony adres e-mail to: „moje konto”. Temat 'test', Konto: 'www.poczta.fm', Serwer: 'www.poczta.fm', Protokół: SMTP, Odpowiedź serwera: '554 <unknown[80.51.?????:)]>: Client host rejected: Access denied', Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd serwera: 554, Numer błędu: 0x800CCC79

Czyli co mam przez to rozumieć:Zabezpieczenie (ssl) nie ma no nie ma
    To co może być????

Dzięki narazie jak do tej pory za pomoc.
  • Poziom 35  
    To że podczas konfiguracji konta płatnego należy włączyć opcję "Serwer wymaga uwierzytelnienia" dla serwera poczty wychodzącej (SMTP), to chyba wiesz.
    Twój kod błedu jest tak interpretowany
    Cytat:
    Find out if you have "Caller Line Identification" or try this - Double left click My Computer, Double left click Dialup Networking, right click [yourISP] connection, left click Properties clear Area Code box, type in tel no box [area code],ISP Telephone No.]
  • Poziom 15  
    Sory mój bład childmaker zapodałem sobie www.vip.interia.pl przez nieuwagę że to te płatne ja mam do 1gb darmową.I teraz po ponownym ustawieniu kont jedno idzie:) ale tylko jedno czyżby miało związek z ustawieniami;ustawienia kont/serwer poczty wychodzącej/Konfiguracja serwerów poczty wychodzącej(SMTP)mam dwa konta identycznie ustawione(przypominam że jedno konto śmiga przy takich samych ustawieniach)przy jednym w nawiasach jest ustawione(domyślny) i to konto właśnie działa ale nie można zapodać (domyślny) przy obu mozna ustawić to tylko przy jednym.Przy obu jest też port 25 zaznaczone bez szyfrowania.Może trochę Ci zamieszałem tym opisem ale tak to wygląda.
    Dzięki bardzo za zainteresowanie childmaker
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Usuń to jedno, które nie działa, a domyślnym automatycznie zostanie pozostałe.
  • Poziom 15  
    Po wywaleniu tego jednego konta,jedno jest domyślne ale jeżeli chodzi o wysyłanie wiadomości to nadal to jedno nie działa na wskaźniku pokazuje,łączenie/połączony z www.poczta.fm i pojawia sie ramka
    "Wysyłanie wiadomości nie powiodło się,ponieważ połączenie z serwerem poczty wychodzącej SMTP.mail.poczta.fm. było niemożliwe.Serwermoże być niedostępny lub może odrzucać połączenia.Należy sprawdzić poprawność serwera poczty wychodzącej w konfiguracji kont Mozilli Thunderbird a następnie spróbować ponownie lub skontaktować się a admin.sieci"
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Skąd Ci się bierze ta nazwa????
    Cytat:
    SMTP.mail.poczta.fm.
    Przecież masz w linku nazwę SMTP: www.poczta.fm
    Masz jakiegoś antywira zintegrowanego z przeglądarką?
  • Poziom 19  
    tunderbird ma taki mały problem że konta wychodzące trzeba wpisać w dodatkowej zakładce bo inaczej dla wszystkich kont wchodzących przy wysyłaniu bedzie używał tylko tego pierwsze wychodzącego.. poprostu chcesz wysłać przez WP a on uparcie bedzie ci wysyłał przez tlen z ustawieniami od WP.. a wieć.. zakładka ta na samym dole w ustawieniach kont SERWER POCZTY WYCHODZĄCEJ -> konfiguracja kont poczty wychodzącej SMTP i dodaj w Nazwe SERWERA wpisz ten serwer z którego wysyłasz poczte UŻYTKOWNIK tte sam co logujesz na serwerze no i zaznacz -> TSL ,jeżeli jest DOSTEPNE i tak analogicznie ze wszystkimi kontami... nastepnie wchodzisz do ustawień danego konta, to te ustawienia troche wyżej KONFIGURACJA KONTA->guzik ZAAWANSOWANE i SMTP-> SMTP i wybierz z listy adres wychodzący dla tego konta.. i tez analogicznie dla każdego konta wybrać jego własny adres wychodzący I GOTOWE mam nadzie że napisałem w miare zrozumiale... daje mała fotke aby zobrazować..
  • Poziom 15  
    Dobra dziękuję Wam wszystkim ale chyba nie dam rady z tym Thunderbirdem.Po wskazówkach spowrotem dwa konta nie działają.
    Spóbuję spowrotem Outlooka ustawić on też zwraca spowrotem poczte wysyłaną.Teraz po treningu na Thunderbird chyba dam rade.
    Szczególne podziękowania dla childmaker cały dzień prawie zapodawałeś posty>kiedyś może będę miał okazję się odwdzięczyć.
    Pozdrawiam ajek