Mam taki problem z kompilacja. Buduje sterownik do akwarium. Wsad do atmegi32 otrzymałem gotowy, wraz z plikami źródłowymi.
Niestety wyświetlacz ,który posiadam, jest minimalnie inny. Musiałem zmienić kilka linijek kodu.
Według instrukcji znalezionej na tej stronie http://hobby.abxyz.bplaced.net/index.php?pid=3&aid=10 Gdy próbowałem uruchomić ten wyświetlacz z wgranym do Atmegi32 wsadem z powyższej strony, okazało się ,że są dwa typy tych wyświetlaczy.
Ale znalazłem rozwiązanie, problem leżał w różnicach inicjacji LCD . Wiem co zmienić i z programem, ze strony powyżej, mój LCD od Nokia 3310 działa. Wszystko się kompiluje ok.
Ale jak chcę zrobić to samo, z programem do sterownika akwarium, nie chce się skompilować.
Wywala coś takiego.
MacBook-Piotr-Zielenkiewicz-2:aqa Piotr$ make
-------- begin --------
avr-gcc (GCC) 4.1.1
Copyright (C) 2006 Free Software Foundation, Inc.
This is free software; see the source for copying conditions. There is NO
warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
Compiling: nokia.c
avr-gcc -c -mmcu=atmega32 -I. -gstabs -DF_CPU=8000000UL -Os -funsigned-char -funsigned-bitfields -fpack-struct -fshort-enums -Wall -Wstrict-prototypes -Wa,-adhlns=nokia.lst -std=gnu99 -MD -MP -MF .dep/nokia.o.d nokia.c -o nokia.o
nokia.c:22:20: error: avr\io.h: No such file or directory
In file included from global.h:41,
from nokia.c:23:
/usr/local/bin/../lib/gcc/avr/4.1.1/../../../../avr/include/avr/signal.h:36:2: warning: #warning "This header file is obsolete. Use <avr/interrupt.h>."
make: *** [nokia.o] Error 1
MacBook-Piotr-Zielenkiewicz-2:aqa Piotr$
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale domyślam się, że brakuje jakiś bibliotek.
kompiluje na MacBook OSX 10.6.8
Wsad do sterownika akwarium i schematy pobrałem stąd. http://ep.com.pl/Archiwum/2008/Wrzesie%C5%84.html
sterownik akwariowy
Niestety wyświetlacz ,który posiadam, jest minimalnie inny. Musiałem zmienić kilka linijek kodu.
Według instrukcji znalezionej na tej stronie http://hobby.abxyz.bplaced.net/index.php?pid=3&aid=10 Gdy próbowałem uruchomić ten wyświetlacz z wgranym do Atmegi32 wsadem z powyższej strony, okazało się ,że są dwa typy tych wyświetlaczy.
Ale znalazłem rozwiązanie, problem leżał w różnicach inicjacji LCD . Wiem co zmienić i z programem, ze strony powyżej, mój LCD od Nokia 3310 działa. Wszystko się kompiluje ok.
Ale jak chcę zrobić to samo, z programem do sterownika akwarium, nie chce się skompilować.
Wywala coś takiego.
MacBook-Piotr-Zielenkiewicz-2:aqa Piotr$ make
-------- begin --------
avr-gcc (GCC) 4.1.1
Copyright (C) 2006 Free Software Foundation, Inc.
This is free software; see the source for copying conditions. There is NO
warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
Compiling: nokia.c
avr-gcc -c -mmcu=atmega32 -I. -gstabs -DF_CPU=8000000UL -Os -funsigned-char -funsigned-bitfields -fpack-struct -fshort-enums -Wall -Wstrict-prototypes -Wa,-adhlns=nokia.lst -std=gnu99 -MD -MP -MF .dep/nokia.o.d nokia.c -o nokia.o
nokia.c:22:20: error: avr\io.h: No such file or directory
In file included from global.h:41,
from nokia.c:23:
/usr/local/bin/../lib/gcc/avr/4.1.1/../../../../avr/include/avr/signal.h:36:2: warning: #warning "This header file is obsolete. Use <avr/interrupt.h>."
make: *** [nokia.o] Error 1
MacBook-Piotr-Zielenkiewicz-2:aqa Piotr$
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale domyślam się, że brakuje jakiś bibliotek.
kompiluje na MacBook OSX 10.6.8
Wsad do sterownika akwarium i schematy pobrałem stąd. http://ep.com.pl/Archiwum/2008/Wrzesie%C5%84.html
sterownik akwariowy