Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzone zawiasy bębna pralki ładowanego od góry (Whirlpool)

GospodarzDomu 05 Lis 2014 15:20 6531 9
  • #1 05 Lis 2014 15:20
    GospodarzDomu
    Poziom 2  

W środku zawiasów bębna pralki Whirlpool znajduje się coś w rodzaju pręta/sprężyny, która podtrzymuje drzwi bębna, aby nie opadały. U mnie w pralce ten element się złamał. Podczas prania drzwi uderzają o "sufit" pralki. Niestety mam problem z wymianą, gdyż drzwi bębna są przymocowane za pomocą nitów, nie śrub.

Czy ktoś ma podobne doświadczenie, wie jak ten element naprawić? Ile ewentualnie kosztuje wymiana tego elementu? Może trzeba wymienić cały bęben?

2 9
  • #2 06 Lis 2014 21:28
    falo22
    Poziom 25  

Napisz model Pralki, poszukam czy nie mam czegoś takiego.
    Foto mile widziane.

0
  • #3 08 Lis 2014 12:03
    GospodarzDomu
    Poziom 2  

Model pralki - AWG 650. Uszkodzony element posiadam, można go kupić w sieci za jakieś 30-50 zł. Nie wiem natomiast jak go zainstalować, drzwiczki są mocowane na nity, a nie na śruby, jak dostać się do zawiasów?
    Uszkodzone zawiasy bębna pralki ładowanego od góry (Whirlpool)

2
  • Pomocny post
    #4 08 Lis 2014 12:20
    newDJ
    Poziom 17  

Najprościej to złomowisko i poszukaj pralki ładowanej od góry.Wytnij nity z drzwiczek kosza zespołu piorącego i zanituj je w swojej pralce.Ja tak robię,używane ale sprawne montuję do kosza i po problemie.Nituj od środka gdyż w przeciwnym razie będzie Ci szarpało rzeczy które pierzesz.Można wymienić same sprężyny,jest ich po dwie na każde drzwiczki lecz nitowanie jest pewniejsze,nie odkształcasz tak tych sprężyn.Nie pierz bez tych sprężyn bo w pewnym momencie otworzą Ci się w czasie prania i narobią szkód tzn.wyłamią grzałkę,urwie pasek lub zrobią dziurę w bębnie.A wtedy kłopot.

3
  • #5 19 Mar 2015 11:07
    Janusz U.
    Poziom 11  

Odświeżam temat.
    Pralka AWE 6519/P.
    Nigdzie nie mogę znaleźć samych sprężyn. Pod jakimi hasłami szukać, albo jeszcze lepiej u kogo, aby cena nie przeważyła o zakupie innej pralki?

0
  • #6 19 Mar 2015 21:34
    pawel12
    Poziom 19  

Samych sprężyn nie kupisz. Szukaj na złomie pralki z dobrym bębnem. Możesz spróbować dorobić ze szprychy od roweru . Dwie czy trzy udało się wygiąć i chodziły.

3
  • #7 21 Mar 2015 11:34
    Janusz U.
    Poziom 11  

Dzięki serdeczne. Faktycznie, zamiennik, który niby w końcu znalazłem "klapki bębna", wygląda podobnie do drutu szprychy:
    http://hurt-agd.bazarek.pl/opis/165175/whirlp...do-klapek-bebna-lad-od-gory.html?from=bazarek
    http://sklep.hurt-agd.pl/czesci-nieelektryczn...na-zest-napr-do-klapek-bebna-lad-od-gory.html

Problem w tym, że jedna klapka ma dwie sprężyny takie jak w linkach powyżej (prosty drut), a te pęknięte, w drugiej klapce (wszystko jest jeszcze oryginalne), wyglądają jak typowa sprężyna o tej samej długości, ale automatycznie o większej średnicy (bo są zwoje). Czyżby chodziło o mniejszą siłę docisku? Pytanie czy można bezkarnie zmienić sprężyny na bardziej sztywne, skoro klapka z pękniętym drutem sprężyny nachodzi od góry na tą pierwszą klapkę przy zamykaniu.

2
  • #8 27 Mar 2015 21:01
    pawel12
    Poziom 19  

Spokojnie zakładaj . Nie myślałem , że można te sprężyny dokupić.

2
  • #9 30 Mar 2015 22:18
    Anoza
    Poziom 1  

witam. Proszę o informację ka wymienić sprężyny w drzwiczkach bębna pralki ładowanej od góry. Widzę ze sa tam nity. Może ktoś poleci mi mechnika który dokona tej wymiany w Warszawie?
    Bardzo proszę o pomoc.

3
  • #10 20 Maj 2015 22:05
    kapelanpn
    Poziom 1  

Mam sprężyny.Ale jak je założyć?

5