Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf V 1.6 102 km Światła przeciwmgłowe przednie nie działaja

06 Lis 2014 15:51 1686 7
  • Poziom 2  
    Od pewnego czasu borykam sie z tym problemem mianowicie Światła przeciwmgłowe przednie nie działaja tylnie sa . A wiec był to wrzesien przyjechałem z pracy na Światła przeciwmgłowe zgasiłem slilnik , udałem sie do domu .Rano odpalam auto chce właczyc Światła przeciwmgłowe nic nie raguje kontrolka sie swieci ze właczone tylne swiatło swieci przednie nie , Światła przeciwmgłowe orginalnie montowane . W czym moze byc problem >? :/
  • Poziom 8  
    Może Ci się zwyczajnie żarówki przepaliły.
  • Poziom 2  
    Prawa jest dobra na 100% a lewa nie wiem bo nie sprawdzałem .To znaczy jak 1 jest przypalona to działa na obydwie ze ani jadna ani druga nie swieci >? .Teoretycznie powinna swiecic ta 1 przynajmniej skoro jest dobra ,, nie przypalona '' chyba ze sie myle.:/

Dodano po 48 [minuty]:

jakieś propozycje jeszcze?
  • Poziom 8  
    Tak, elektryk. Udaj się do niego, zamiast siedzieć bezczynnie poczytałbyś podstawy.
  • Poziom 35  
    Sprawdź, czy do lamp dochodzi zasilanie. Światło p.mgielne tylne jest obowiązkowe i ma oddzielne styki włączenia, podobnie i przednie (nieobowiązkowe). Włącznik światła musi mieć 2 pozycje "wyciągane" tj. 1 poz. światła tylne p. mgielne i 2 poz. przednie. Jeśli, jak twierdzisz żarówki są sprawne, przewody nie są uszkodzone i sprawny bezpiecznik, to pozostaje podmienić główny włącznik światła. Niezbędne informacje znajdziesz na forach.
  • Poziom 29  
    Witam
    W golfie 5 oświetleniem steruje bordnetz, jak wychwyci spaloną żarówkę odcina na nią napięcie czy na obydwie tego nie wiem .
    Podłącz vcds-a i zrób test komponentu .
    Pzdr
  • Poziom 2  
    ok postaram się sprawdzić .
  • Poziom 8  
    zwirek1 napisał:
    Witam
    W golfie 5 oświetleniem steruje bordnetz, jak wychwyci spaloną żarówkę odcina na nią napięcie czy na obydwie tego nie wiem .
    Podłącz vcds-a i zrób test komponentu .
    Pzdr

Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj.

Jak przepali żarówkę to pojawia się 8V o niskim natężeniu. Żeby sprawdzić co się dzieje z oświetleniem wystarczy miernik. Gość nie potrafi podstaw a co dopiero VCDS, Ty pewnie byś poloneza pod komputer chciał podłaczyć jakby Ci ktoś na wymianę żarówek przyjechał. Autor nawet sam nie potrafi i nie chce zejść do auta i sprawdzić.