Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferroli Enconcept 35a Nie grzeje Wody

Masal 07 Lis 2014 09:23 1140 2
  • #1 07 Lis 2014 09:23
    Masal
    Poziom 11  

Witam mam mały problem z piecem Ferroli Enconcept 35a 2-funkcyjny może ktoś miał podobny przypadek
    a mianowicie był mały wyciek i zalał sterownik palnika i po tym zaczął piec wariować.
    Po wymianie na nowy (Honeywell S4565V 1018 1) wszystko wróciło do normy piec grzeje kaloryfery ciepłe ale ciepłej wody brak. Sprawdzałem i podmieniałem termostat w bojlerze i nadal nic na wyświetlaczu po stronie temp wody nie pojawia się nic przy przekręceniu potencjometrem na sek widać temp i gaśnie przy wlaczeni i wyłączeniu pieca przez chwilkę widać temperaturę i też gaśnie. Zastanawiam się nad wymianą całej płytki z wyświetlaczem.
    Proszę o pomoc

1 2
  • #2 10 Lis 2014 11:01
    Masal
    Poziom 11  

No to dziś zmieniona płyta główna i efekt dalej ten sam :(

0
  • #3 14 Lis 2014 22:10
    Masal
    Poziom 11  

Dziś kolejny dzień walki z piecem.
    Przeczyściłem filtry i odkamieniona została cała wężownica łacznie z czujnikami ciepłej wody.
    Nadal piec nie działa podpięta została pompa na sztywno pod 220v i działa jest ciepła woda w kranie (czyli pompa sprawna).
    Zaczynam się zastanawiać czy to sterownik (który był jako 1 wymieniony - może dotarł uszkodzony) lub czy to aby nie któryś z czujników.
    Sprawdziłem napięcia na sterowniku na wyjściu na pompę ciepłej wody i na chwile po włączeniu pieca jest następnie znika.:(

0
  Szukaj w 5mln produktów