Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzetowy dekoder DVD REALmagic - szukam schematu kabla VGA

heniuzen 05 Maj 2005 15:44 4532 7
  • #1 05 Maj 2005 15:44
    heniuzen
    Poziom 10  

Mam sprzetowy dekoder DVD REALmagic EM8300 sigama designs, niestety kabel który potrzebny jest do polączenia wyjacia VGA karty graficznej z wejciem do dekodera zaginoł bezpowrotnie przy przeprowadzce (wejscie do dekodera jest rzadko spotykane - okragle, wielkosci PS2, ale ma miejsce na 9 nóżek, nie wiem jak się nazywa). Moze ktoś ma podobny dekoder i mógby sprawdzic jak przebiegają polaczenia w tej przejsciówce i podeslac w jakiejkolwiek postaci. Dodam ze tego typu kabel jest nieosiągalny w rzadnym sklepie, występuje tylko z ta kartą w komplecie.

z góry dzieki za wszelka pomoc !!!

0 7
  • Pomocny post
    #2 05 Maj 2005 23:09
    Misiolap
    Poziom 11  

To jest schemat z Creative DXR3, nie wiem czy w orginalnej sigmie jest tak samo (ale raczej jest)

VGA - Wtyczka 9-pin
    1 - 9
    2 - 6
    3 - 2
    5 - 1
    6 - 5
    12 - 8
    13 - 3
    14 - 4
    15 - 7

0
  • #3 06 Maj 2005 09:27
    heniuzen
    Poziom 10  

A mogłbys to sprawdzic ??, polutowalem wedlug twojego schemtu i nie rusza ??, cos mi nie pasuje w szczególności nogi 14 15 5 6

0
  • Pomocny post
    #4 06 Maj 2005 22:56
    Misiolap
    Poziom 11  

A masz dxr3 czy hollywood plus?
    Bo wygląda na to że karty produkowane przez sigmę mają inny układ (albo to ja coś namieszałem, ale sprawdziłem 3 razy).
    Znalazłem coś takiego (readme w driverach sigmy):

Code:

20. What is the pinout of the VGA signals on the pass-thru cable?                                                                           
                                                                                                              View of the 9 pin socket of the pass-through cable,                                                                                   
           seen from the bracket:                                                                                                                        _________                                                                                                           
                            /_________\                                                                                                         
                           |           |                                                                                                         

| 9    8  7 |                                                                                                         
                           |  6 5 4 3  |                                                                                                         
                            \   2 1   /                                                                                                         
                             ---------                                                                                                           

1:Blue  IN                                                                                                           
                           2:GND                                                                                                                 
                           3:Green IN                                                                                                           
                           4:GND                                                                                                                 
                           5:Vsync IN                                                                                                           
                           6:Hsync IN                                                                                                           
                           7:Red   IN                                                                                                           
                           8:SDA (from pin12 of DB15) - PnP monitors                                                                             
                           9:SCL (from pin15 of DB15) - PnP monitors

0
  • #5 07 Maj 2005 00:30
    heniuzen
    Poziom 10  

DOKLADNIE tak, Real magic ma polaczenia inne niz creativ, zgodne z tym co jest powyżej, tez cos pobobnego na necie znalazlem niedawno i to polaczenie dziala !!!
    Dzieki za pomoc.

0
  • #6 29 Paź 2006 14:03
    xxarekxx
    Poziom 10  

heniuzen napisał:
    DOKLADNIE tak, Real magic ma polaczenia inne niz creativ, zgodne z tym co jest powyżej, tez cos pobobnego na necie znalazlem niedawno i to polaczenie dziala !!!
    Dzieki za pomoc.

Mam ten sam problem, co Ty:-) chociaż połączenie kabla znalazłem w instrukcji:-)

Nie wiem gdzie kupić wtyczkę, na 9-pin okrągłą, giełdę komputerową przeszukałem chyba na każdym stanowisku pytałem nikt niemiał.

0
  • #7 29 Paź 2006 15:41
    _DooM
    Poziom 16  

[quote="xxarekxx"]

heniuzen napisał:
    Nie wiem gdzie kupić wtyczkę, na 9-pin okrągłą, giełdę komputerową przeszukałem chyba na każdym stanowisku pytałem nikt niemiał.

Witam!
    prawdopodobnie potrzebujesz cos takiego:
    http://zefiryn.tme.pl/arts/pl/a17/vc-001.html

0
  • #8 07 Kwi 2007 12:22
    DoctorX
    Poziom 23  

stary temat,ale się podłaczę-mam takie 2 karty ale po włożeniu jadne lub drugiej komp w ogóle nie startuje checking NVRAM i cisza a chciałem sobie z tego zrobić wejście video IN żeby grać na monitorze z kompa na Playstation2

0