Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Jumpy 3 - dodanie kluczyka oryginalnego z ASO przez LEXIE - jak?

protechm 20 Nov 2014 22:17 2613 8
    protechm
    Level 9  
    Witam, zdaje sobie sprawe, ze to moj pierwszy post ale juz nie wiem gdzie indziej szukac pomocy, dosc doglebnie przeszukalem internet i dalej nie wiem jak... :
    A mianowicie, kupilem jakis miesiac temu Jumpiego, niestety tylko jeden kluczyk i to na dodatek ten bez pilota. Tak wiec po malej znajomosci udalo mi sie kupić nowy z serwisu za w miare rozsadne pieniadze, kluczyk byl robiony po VINie, jest nawet Made in France, naciecia itp wszystko sie zgadzaja, otwiera drzwi ale oczywiscie nie odpala silnika oraz nie dziala otwieranie/zamykanie. Moje pytanie jest takie, gdzie jest ta opcja w Lexi? Mam ten interfejs, wchodze w Diagnostyke > Test globalny > tutaj mam 3 opcje: BSI, Dziennik defektow, Wtrysk/Zaplon w takiej tablce gdzie pokazuje czy jest odczyt/defekt bodajze.
    Tak wiec wchodze dalej w BSI i tam jest Telekodowanie, jednak nie jestem tam w stanie znalezc nic zwiazanego z kodowaniem kluczyka ani sparowaniem go. Mam pytanie czy w ogole dobrze szukam?

Ogolnie mam strasznie slaba rozdzielczosc ekranu nie widze calosci okienka Lexi ale nie wydaje mi sie zeby cos jeszcze tam bylo pod spodem.
    Ktos moze zna jakis naprawde prosty i dosc czytelny/latwy do zrozumienia opis jak owy kluczyk dodac - immo + mozliwosc otwierania zamykania tym pilotem.

Bede bardzo bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc, pozdrawiam.
    protechm
    Level 9  
    Witam. Tak oczywiście. Zdrapalem i mam kod 4 cyfrowy. Wydaje mi sie ze mam wszystko co potrzebne tylko nie wiem za bardzo w Lexi jak to zrobić..
    User removed account
    User removed account  
    protechm
    Level 9  
    Do czesci zamienne nie mam dostepu, jednak gdzies bodajze nawet na tym forum wyczytalem, ze to jest w Diagnostyka, jednak dalej nikt nie podal instrukcji co i jak a temat sie urwał. Robiles to i masz pewnosc ze jest to w czesciach zamiennych? Jesli tak to czemu moge nie miec tam dostepu?
    User removed account
    User removed account  
    protechm
    Level 9  
    Zdaje się ze powinno być tak jak mowisz, jednak niestety nie mam dostepu do podmenu Czesci Zamienne, nie wiem co jest przyczyna. Jakie sa mozliwosci? Interfejs slaby? Jak ogolnie sprawdzic wydajnosc tego interfejsu? W razie co postaram sie go jeszcze zwrocic, dopiero co go zakupilem a zrobilem to glownie po to aby dodac ten kluczyk oraz tempomat jeszcze aktywowac.
    kubus4995
    Level 20  
    Trochę masz okrojaną wersje tej Lexii jak na Jumpy 3 to za mało masz tych sterów w teście globalnym.
    Kodowanie klucza jest w BSI funkcja zabezpieczenia procedura uczenie kluczy trzeba tylko dobrze poszukać,moim zdaniem ta lexia którą masz jest trochę lipna.
    protechm
    Level 9  
    Zgadza sie, mialem lipna LEXIE - w zasadzie to byla jakby nowa LEXIA aktualna ale instalowana razem z Diagboxem a dopiero nastepnie z Diagboxa odpalalem LEXIE, taka plyte dostalem w zestawie z kablem i tak po prostu zainstalowalem. Dostalem jeszcze od uzytkownikow prywatne wiadomosci na pw i okazaly sie pomocne, zainstalowalem na XPku sama LEXIE i to dosc stara wersje bez update i wszystko sie polaczylo jak nalezy, odrazu bylo wiecej opcji do wyboru i oczywiscie programowanie klucza banalnie proste, wszystko dziala, silnik odpala i drzwi z pilota zamyka. Takze dziekuje wszystkim za pomoc, a byc moze tym ktorzy w przyszlosci beda mieli taki problem czy podobny a bedzie tak samo poczatkujacym jak ja to rozwiazaniem najlepszym jest zainstalowanie samej LEXI bez Diagboxa.