Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączanie kina domowego SONY dav-tz715 do TV Sharp

Shax89 22 Lis 2014 22:20 4407 10
  • #1 22 Lis 2014 22:20
    Shax89
    Poziom 9  

Witam,

na dniach zakupiłem kino domowe sony dav tz-715 i telewizor Sharp LC-50LD264E.
    poniżej dodaje zdjęcia wejść do tv i kina domowego:

kino domowe:

Więc tak - do tv mam podłączony dekoder Vectry pod hdmi. dodatkowo na dniach podłącze xboxa - poprzez kable chinch komponent. Zakupilem kabel chinch-chinch zeby podłączyć pod gniazdo audio in w kinie domowym i tv - niestety nic w kinie nie slychac. Chciałbym aby wszytskie rzeczy jakie oglądam na tv/czy granie na xbioxie było słyszane w owym kinie domowym.

Macie jakieś pomysły? Jedyne co mi do glowy przychodzi to wejscie jack do tv w sluchawki i chich do audio in w kinie domowym (chciaż też nie wiem czy to zadziała ;/) Proszę o podpowiedzi, sugestie.

Z góry dziękuję

0 10
  • Pomocny post
    #2 22 Lis 2014 23:00
    galica7
    Poziom 25  

Jeśli podłączysz wejście z wejściem to logiczne że nie będzie działać.
    Więc biorąc rzecz logicznie skoro w kinie domowym masz wejście.
    To sygnał z telewizora musi wyjść aby wejść do kina :D
    Więc twoje rozwiązanie jest ok tzn. wyjście słuchawkowe w telewizorze podłączasz do wejścia w kinie domowym.Dźwięk z TV będzie słyszany w głośnikach kina domowego więc jeśli podłączysz konsole do TV to dźwięk również wypłynie z głośników kina domowego.
    PS.Podłączenie się do gniazda słuchawkowego wyciszy głośniki zamontowane w TV
    dźwięk ten nie będzie wydobywał się ze wszystkich głośników ponieważ podajesz sygnał stereofoniczny kanał lewy i prawy(w niektórych urządzeniach jest możliwość aktywowania imitacji 5.1)
    pozdrawiam

0
  • #3 22 Lis 2014 23:34
    Shax89
    Poziom 9  

dzieki za odp. to w moim przypadku nic wiecej sie nie da zrobic jak tylko jack-chinch? nie wiem czy dobrze zrozumialem - czy przez takie podlaczenie nie beda dzialaly wszystkie glosniki 5 + subwofer?

0
  • #5 23 Lis 2014 08:31
    Shax89
    Poziom 9  

System audio:

Dźwięk / technologia głośników -
    Wzmacniacz cyfrowy Class-D Amp
    System automatycznego sterowania głośnością (AVC) 
    Surround 
    Cyfrowe wyjście audio PCM / AUTO (Dolby Digital Plus, DTS 2.0)
    Liczba głośników (bez subwoofera) 2
    Głośniki: moc wyjściowa (W) 8 + 8
    Liczba subwooferów -
    Subwoofery: moc wyjściowa (W) -
    System dźwięku B/G, D/K, I, L/L', M -
    System dźwięku B/G, D/K, I, L/L' 

Gniazda podłączeniowe:

HDMI V1.4 / HDMI V1.3 2 / -
    Funkcje HDMI: kanal Ethernet / zwrotny kanal audio (ARC) - / 
    Funkcje HDMI: 3D / 4K - / -
    Funkcje HDMI: Deep Color / x.v.Color - / -
    AQUOS Link / standard CEC  / 
    SCART 1
    Wejścia AV / S-Video / Component  / - / 
    Wyjście: słuchawkowe / analogowe audio  / 
    Gniazdo cyfrowe: koncentryczne / optyczne - / 
    Gniazdo CI+ / CI  / 
    VGA / DVI / RS-232C - / - / -
    WLAN / LAN - / -
    USB 1
    Gniazdo kart SD

to co udało mi się znależć na temat tv

0
  • Pomocny post
    #6 23 Lis 2014 11:38
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Twoje kino ma jedno wejście audio, a chcesz podłączyć dwa urządzenia. Nie masz za dużego pola manewru, ale nie znaczy, że nie jest to niewykonalne. Pozostaje tylko zastanowić się, czy warte jest to zachodu. Jednak ostateczna decyzja należy do Ciebie. Układ połączeń, który chcę Tobie zaproponować, to jeden konwerter sygnału , rozdzielacz sygnału oraz kilka przewodów. Z TV podajesz przewodem optycznym
    sygnał do konwertera cyfrowo - analogowego
    Pod wyjście analogowe podłączasz przewód tego typu
    Ten przewód wpinasz w sumator sygnału
    W sumatorze przewód euro, łączysz z przejściówką EURO - chincz,
    w którą wpinasz przewód 2 X chincz
    Podłączanie kina domowego SONY dav-tz715 do TV Sharp.
    Dopiero te przewody podłączasz pod wejście audio w kinie ( oznaczone AUDIO IN ).
    Pod drugie wolne wejście EURO w sumatorze podłączasz drugie urządzenie przy wykorzystaniu właściwych przewodów. Źródło podawanego sygnału audio podanego na zestaw kina domowego ( po wybraniu pilotem w kinie na AUX ), dokonujesz przełącznikiem w sumatorze. Taki układ nie pozbawia Cie możliwości oglądania i słuchania TV bez pośrednictwa kina domowego, ponieważ gniazdo słuchawkowe nie jest używane, czyli głos na głośnikach w TV jest. Ale, jak wspomniałem na początku, jest to dość rozbudowana konstrukcja, więc od Ciebie zależy, czy ją sobie zbudujesz. Pozdrawiam.

0
  • #7 23 Lis 2014 12:39
    Shax89
    Poziom 9  

Dzięki, troche skomplikowane ale do wykonania
    i chyba będę musiał tak zrobić bo zależy mi na glosie z tego kina domowego. Generalnie to tylko o to sie rozchodzi aby przy oglądaniu tv i graniu na xboxie dźwięk byl slyszalny w tym kinie domowym.

Dodano po 36 [minuty]:

Podlaczylem kablem euro-5chinch z tego 2 końcówki chinch audio out do wyjscia w kinie domowym (tv audio) i jest niezly dźwięk w subwoferze i w glosniku centralnym, w reszcie glosnikow - dźwięk jest slaby.

0
  • #8 24 Lis 2014 07:37
    Shax89
    Poziom 9  

Teraz rozumiem Pana dlaczego była mowa o - "warte zachodu". Koszt takiego połączenia to około 200 zł +/-. I chyba będę musiał wydać te pieniążki - bo jeżeli pózniej mam słuchać kobiety ze po co mi te kino to chyba wole odżałować tą kasę niż słuchać czego to ona by za to nie kupiła ;). Po cichu liczę, że może jeszcze ktoś zaproponuje tańsze rozwiązanie - tak by wszystkie głośniki 5+1 grały tak jak powinny (obecnie gra dobrze subwofer i głosnik centralny, reszta coś tam pobrzekuje po cichutku) przy normalnym oglądaniu telewizji z dekodera i graniu na x'boxie.

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie rady.

0
  • Pomocny post
    #9 24 Lis 2014 08:50
    grubs
    Poziom 32  

Możesz jeszcze zakupić przełącznik audio

Wtedy podłącz wyjście rozdzielacza do wejścia w kinie kablami chinch.
    Wyjście audio w dekoderze do wejścia audio w rozdzielaczu.
    Podobnie xbox przez odpowiednią przejściówkę.
    Wyjście mini jack w TV - wejście w rozdzielaczu gdybyś oglądał filmy z pendrive lub korzystał ze smart TV. Jeżeli z tego nie korzystasz to połączenie jest zbędne.

Rozdzielacz - 10 zł
    Przejściówka - 14 zł.
    Kable - 65 zł - ale ceny zależą od długości. Wybrałem kable troszkę lepsze niż najtańsze i takie sugeruję kupić. (ok 15 zł z wysyłką kabel 2xchinch-2xchinch 1,5m)
    Koszty mogą być mniejsze w zależności od tego co już masz.

xboxa podłącz przez HDMI a nie component, przecież masz w TV dwa wejścia HDMI.

Żeby mieć dźwięk we wszystkich głośnikach ustaw tryb pro logic w kinie.
    Prawdziwego 5.1 i tak nie uzyskasz bo masz tylko wejście stereo w kinie.

Minusem podanego rozwiązania jest to że trzeba manualnie przełączać na źródło dźwięku no ale coś za coś.

0
  • #10 24 Lis 2014 11:46
    Shax89
    Poziom 9  

w xboxie nie mam podlaczenia hdmi dlatego lece na komponencie ;p

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

dorzuce jeszcze intrukcje podlaczenia kina domowego i tylny panel dekodera vectry:

krok 1 i 2 - wykonany, co do kroku 3 - nie wiem...wniskuje ze przystawka stb = dekoderowi - ale jak polaczyc ? nie wiem.

0
  • #11 25 Lis 2014 07:17
    Shax89
    Poziom 9  

Rozwiązane na chwilę obecną trochę łopatologicznie, jack w tv w wejscie sluchawkowe i 2xrca do kina domowego. W tv ustawić na maksa głosność wyjścia sluchawek, i w kinie domowym zamiast ustawienia pro logic wybrać funkcje multi coś tam (nie pamiętam dokładnie). Działają wszystkie głosniki oprócz centralnego - ten działa np. przy funkcji pro logic, ale za to 4 pozostałe kolumny są bardzoooo wyciszone. Co najlepsze mimo takiego podłączenia kino gra na prawde bardzo przyzwoicie, pokój jest dość nieżle naglośniony, tony niskie na dobrym poziomie. Generalnie temat do zamknięcia, może komuś kto zakupi takie kino jak ja (;/) wątek ten troche pomoże. Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo