Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony - Brak dźwięku z TV w kinie domowym

Ztrybus 27 Mar 2016 15:56 1038 7
  • #1 27 Mar 2016 15:56
    Ztrybus
    Poziom 2  

Witam mam problem, dźwięk z TV nie przechodzi do kina domowego. Jest to tyle dziwne że oba urządzenia są firmy Sony czincz i kabel hdmi są nowe dopiero co kupione. Zaznaczę że do tv podłączone są równiez dekoder z Orange oraz ps4
    Dorzucam zdjęcia dla ułatwienia sprawy bo nie znam modeli urzadzen

0 7
  • #2 27 Mar 2016 17:16
    intenso
    Poziom 38  

Jak to kolega połączył ze sobą oba urządzenia?
    Dlaczego kolega nie kupił przewodu optycznego i za pomocą tego przewodu kolega nie podłączył tv z kinem?

0
  • #3 27 Mar 2016 23:17
    Ztrybus
    Poziom 2  

Podłączyłem jednocześnie czincz i hdmi a także osobno, czy przewód optyczny powinien rozwiązać problem i dźwięk z TV będzie kompatybilny z kinem?

0
  • #5 28 Mar 2016 09:49
    Ztrybus
    Poziom 2  

Chciałbym zaznaczyć że na innym tv firmy Sony wszystko działało tylko za pomocą HDMI

0
  • #6 28 Mar 2016 10:20
    intenso
    Poziom 38  

Ztrybus napisał:
    Podłączyłem jednocześnie czincz i hdmi a także osobno, czy przewód optyczny powinien rozwiązać problem i dźwięk z TV będzie kompatybilny z kinem?

A co tu ma być kompatybilne, mas wyjście w tv i wejście w kinie, takie połączenie zawsze działa przy sprawnych urządzeniach.
    A koszt takiego kabla to grosze.

0
  • #7 28 Mar 2016 13:13
    Gitner
    Poziom 27  

Ja w Sony W755C chwilowo do czasu zakupu otpica, podpiąłem kino za pomocą kabla: TV jack <-> wzmacniacz 2 x chinch. I działa, mogę w opcjach TV przestawić tak dźwięk, że steruje głośnością kina za pomocą pilota TV.

0
  • #8 04 Kwi 2016 21:18
    Gitner
    Poziom 27  

Kupiłem kabel optyczny, podpiąłem TV z amplitunerem Yamaha, działa od razu bez żadnych dodatkowych konfiguracji.

0