logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka Candy CY2 104 - bęben ociera, stukanie podczas wirowania, możliwe łożysko

tlibera 23 Lis 2014 18:01 7491 19
REKLAMA
  • #1 14158489
    tlibera
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    Zepsuła mi się pralka Candy CY2 104
    candy.pl/produkt-archiwalne/774-cy2_104

    Proszę o pomoc w określeniu co mogło się stać i czy naprawa jest opłacalna.
    Podczas wirowania pralka zaczęła stukać, potem cisza jedno pranie, a przy kolejnym stukanie jeszcze przed wirowaniem. Bęben wydaje się w środku przycierać i jednocześnie "leży"- opiera się o zewnętrzną obudowę - tak jakby "opadł".

    Zabrałem się za rozkręcanie ale z powodu braku kluczy poddałem się po ściągnięciu tylnej obudowy - więc nic nie widać specjalnego - z zewnątrz ten bęben wygląda w porządku.

    Przeglądać posty na forach zastanawiam się czy to może być np. łożysko, albo coś wpadło drobnego do bębna? Czy w tym modelu zespół piorący jest w ogóle rozbieralny?
  • REKLAMA
  • #2 14158549
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7549
    Pomógł: 718
    Ocena: 1406
    Masz pęknięty krzyżak bębna - idź do sklepu po nową pralkę.
  • #3 14158714
    astw
    Poziom 18  
    Posty: 353
    Pomógł: 5
    Ocena: 106
    Na znanym portalu akcyjnym taki krzyżak bębna w bdb. stanie - 70 zł.
  • REKLAMA
  • #4 14159231
    marwud6
    Poziom 18  
    Posty: 223
    Pomógł: 22
    Ocena: 173
    Żeby zobaczyć uszkodzenie krzyżaka bębna musisz wyjąć z pralki wannę z bębnem (najczęściej pęka wałek krzyżaka). Oryginalny (nowy) krzyżak bębna do tego modelu kosztuje ok. 300 zł.
  • #5 14159256
    tlibera
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    marwud6 napisał:
    Jeśli masz w pralce uszkodzony (pęknięty) krzyżak bębna, po odkręceniu tylnej osłony pralki możesz to zobaczyć (sprawdzić).
    W innym modelu pralki miałem ten sam problem ( bęben ocierał o wannę). W tym przypadku pęknięty okazał się wałek bębna. Naprawa okazała się nieopłacalna.

    Po odkręceniu tylnej osłony pralki widzę za osłoną bębna koło - które jest napędzane przez coś w rodzaju paska klinowego. Czy to koło to jest ten krzyżak?? Ono nie wydaje się być uszkodzone. Myślałem że krzyżak będzie gdzieś bardziej w środku.
  • REKLAMA
  • #6 14159286
    marwud6
    Poziom 18  
    Posty: 223
    Pomógł: 22
    Ocena: 173
    Koło nie jest krzyżakiem

    Dodano po 2 [minuty]:

    Tak wygląda:
    Pralka Candy CY2 104 - bęben ociera, stukanie podczas wirowania, możliwe łożysko
  • #7 14159704
    tlibera
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    Czyli jednak nie wystarczy zdjąć tylnej osłony
  • #8 14160202
    marwud6
    Poziom 18  
    Posty: 223
    Pomógł: 22
    Ocena: 173
    tlibera napisał:
    Czyli jednak nie wystarczy zdjąć tylnej osłony


    Nie, nie wystarczy. Jeśli masz uszkodzony krzyżak, to musisz otworzyć przednią część wanny (plastikowej obudowy) i wyjąć bęben. Krzyżak jest przymocowany z tyłu bębna. Patrz zdjęcie.

    Pralka Candy CY2 104 - bęben ociera, stukanie podczas wirowania, możliwe łożysko
  • REKLAMA
  • #9 16270335
    wiesiekmisiek
    Poziom 33  
    Posty: 1588
    Pomógł: 259
    Ocena: 524
    Przepraszam, że się podłączę pod temat gdyż przeszukałem całe forum i nie znalazłem. Czy w tym modelu Pralki Candy bęben jest rozbieralny aby wymienić łożyska ?
  • #10 16270398
    tod.1977
    Poziom 23  
    Posty: 430
    Pomógł: 65
    Ocena: 148
    Witam.
    Jest to model z załadunkiem od frontu, więc zdejmij kolego górny blat i z góry zobaczysz jaki jest zbiornik. Wystarczy z tyłu u góry kilka śrubek odkręcić.
  • #11 16271172
    wiesiekmisiek
    Poziom 33  
    Posty: 1588
    Pomógł: 259
    Ocena: 524
    Co prawda oczekiwałem jednoznacznej odpowiedzi bo do pralki mam ponad 100 km więc nie wiem nadal czy opłaca się jechać.Może ktoś odezwie się z wiążącą informacją .
  • #12 16271258
    tod.1977
    Poziom 23  
    Posty: 430
    Pomógł: 65
    Ocena: 148
    Z postów wyżej wynika że niby zbiornik rozbieralny, ale z tymi Candy z którymi ja miałem styczność zbiorniki były zgrzewane.
  • #13 16271322
    wiesiekmisiek
    Poziom 33  
    Posty: 1588
    Pomógł: 259
    Ocena: 524
    Właśnie z tych wyższych nie wynika konkretnie czy rozbieralny stanowczo czy nie. W necie są do kupienia łożyska i simer do tego modelu ale chciałbym mieć więcej pewności , nie chcę bawić się w rozcinanie .
  • #14 16271356
    tod.1977
    Poziom 23  
    Posty: 430
    Pomógł: 65
    Ocena: 148
    Ja bym dzwonił do sprzedawcy i prosił o fotki zbiornika po zdjęciu blatu i po sprawie.
  • #15 16271410
    wiesiekmisiek
    Poziom 33  
    Posty: 1588
    Pomógł: 259
    Ocena: 524
    Właśnie wcześniej też się tak zabezpieczyłem i przed chwilką dostałem info i fotki. Stanowczo stwierdzam, że pralka Candy CY2 104 ma rozbieralny (rozkręcany) zespół piorący, a łożyska to prawdopodobnie 6204 i 6205, simer 30/52/11 - 12,5. Foto w załączeniu
    Pralka Candy CY2 104 - bęben ociera, stukanie podczas wirowania, możliwe łożysko Pralka Candy CY2 104 - bęben ociera, stukanie podczas wirowania, możliwe łożysko
  • #16 16271421
    tod.1977
    Poziom 23  
    Posty: 430
    Pomógł: 65
    Ocena: 148
    No i po sprawie. Pytanie pozostaje jedno, w jakim stanie będzie krzyżak? Pozdrawiam.
  • #17 16271425
    wiesiekmisiek
    Poziom 33  
    Posty: 1588
    Pomógł: 259
    Ocena: 524
    Dodam jeszcze, że jest to typowy SLIM ( czyli najbardziej płytka pralka). To info dla potomnych - zespół piorący rozkręcany. Z mojej strony to wszystko , dziękuję za uwagę w tym temacie jednak nie mogę go zamknąć, gdyż tylko podpiąłem się . Jutro dodam ten typ pralki do listy na forum pralek z wymiennymi łożyskami.

    Dodano po 5 [minuty]:

    tod.1977 napisał:
    No i po sprawie. Pytanie pozostaje jedno, w jakim stanie bedzie krzyzak?. Pozdrawiam.
    Tak się składa, że łożyska na tą chwilę prawdopodobnie nie wymagają wymiany ( nic nie szumu i nie huczy, nie ma bicia przy wirowaniu w/g oświadczenia właściciela dotychczasowego)więc krzyżak na bank będzie też jeszcze OK.Pytanie odnośnie rozbieralności zespołu piorącego z mojej strony było krokiem w przyszłość i jednym punktem za nabyciem tego sprzętu. Dzięki tod.1977 za zainteresowanie tematem.
  • #18 16271458
    tod.1977
    Poziom 23  
    Posty: 430
    Pomógł: 65
    Ocena: 148
    Sam sie czegos dowiedzialem dzieki kolegi temacie. Pozdrawiam.
  • #19 16271546
    MDD
    Poziom 31  
    Posty: 1065
    Pomógł: 178
    Ocena: 542
    Panowie co piszecie to się kupy nie trzyma. Podłączam się do tematu[wiesiek] a raptem pralka jest ''sprawna''.
  • #20 16271577
    tod.1977
    Poziom 23  
    Posty: 430
    Pomógł: 65
    Ocena: 148
    Kolega wiesiekmisiek spodziewa sie rychlej awarii pralki bo to Candy. Dlatego juz wie ze naprawa bedzie mozliwa kolego MDD. :D

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z pralką Candy CY2 104, która podczas wirowania zaczęła stukać, a bęben wydaje się ocierać o obudowę. W odpowiedziach zasugerowano, że przyczyną może być uszkodzony krzyżak bębna, co wymagałoby rozkręcenia pralki. Koszt nowego krzyżaka wynosi około 300 zł, a używanego około 70 zł. Użytkownicy podali, że zespół piorący w tym modelu jest rozbieralny, a łożyska to prawdopodobnie modele 6204 i 6205. Wskazano również, że pralka jest typu SLIM, co może wpływać na jej konstrukcję. Użytkownik uzyskał potwierdzenie, że bęben można rozkręcić, co ułatwi wymianę łożysk, jednak niektórzy użytkownicy mieli wątpliwości co do stanu krzyżaka.
REKLAMA