Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CY2 104 - bęben ociera

23 Lis 2014 18:01 3540 19
 • Poziom 2  
  Zepsuła mi się pralka Candy CY2 104
  candy.pl/produkt-archiwalne/774-cy2_104

  Proszę o pomoc w określeniu co mogło się stać i czy naprawa jest opłacalna.
  Podczas wirowania pralka zaczęła stukać, potem cisza jedno pranie, a przy kolejnym stukanie jeszcze przed wirowaniem. Bęben wydaje się w środku przycierać i jednocześnie "leży"- opiera się o zewnętrzną obudowę - tak jakby "opadł".

  Zabrałem się za rozkręcanie ale z powodu braku kluczy poddałem się po ściągnięciu tylnej obudowy - więc nic nie widać specjalnego - z zewnątrz ten bęben wygląda w porządku.

  Przeglądać posty na forach zastanawiam się czy to może być np. łożysko, albo coś wpadło drobnego do bębna? Czy w tym modelu zespół piorący jest w ogóle rozbieralny?
 • Moderator AGD
  Masz pęknięty krzyżak bębna - idź do sklepu po nową pralkę.
 • Poziom 17  
  Na znanym portalu akcyjnym taki krzyżak bębna w bdb. stanie - 70 zł.
 • Poziom 17  
  Żeby zobaczyć uszkodzenie krzyżaka bębna musisz wyjąć z pralki wannę z bębnem (najczęściej pęka wałek krzyżaka). Oryginalny (nowy) krzyżak bębna do tego modelu kosztuje ok. 300 zł.
 • Poziom 2  
  marwud6 napisał:
  Jeśli masz w pralce uszkodzony (pęknięty) krzyżak bębna, po odkręceniu tylnej osłony pralki możesz to zobaczyć (sprawdzić).
  W innym modelu pralki miałem ten sam problem ( bęben ocierał o wannę). W tym przypadku pęknięty okazał się wałek bębna. Naprawa okazała się nieopłacalna.

  Po odkręceniu tylnej osłony pralki widzę za osłoną bębna koło - które jest napędzane przez coś w rodzaju paska klinowego. Czy to koło to jest ten krzyżak?? Ono nie wydaje się być uszkodzone. Myślałem że krzyżak będzie gdzieś bardziej w środku.
 • Poziom 17  
  Koło nie jest krzyżakiem

  Dodano po 2 [minuty]:

  Tak wygląda:
  Pralka Candy CY2 104 - bęben ociera
 • Poziom 2  
  Czyli jednak nie wystarczy zdjąć tylnej osłony
 • Poziom 17  
  tlibera napisał:
  Czyli jednak nie wystarczy zdjąć tylnej osłony


  Nie, nie wystarczy. Jeśli masz uszkodzony krzyżak, to musisz otworzyć przednią część wanny (plastikowej obudowy) i wyjąć bęben. Krzyżak jest przymocowany z tyłu bębna. Patrz zdjęcie.

  Pralka Candy CY2 104 - bęben ociera
 • Poziom 27  
  Przepraszam, że się podłączę pod temat gdyż przeszukałem całe forum i nie znalazłem. Czy w tym modelu Pralki Candy bęben jest rozbieralny aby wymienić łożyska ?
 • Poziom 23  
  Witam.
  Jest to model z załadunkiem od frontu, więc zdejmij kolego górny blat i z góry zobaczysz jaki jest zbiornik. Wystarczy z tyłu u góry kilka śrubek odkręcić.
 • Poziom 27  
  Co prawda oczekiwałem jednoznacznej odpowiedzi bo do pralki mam ponad 100 km więc nie wiem nadal czy opłaca się jechać.Może ktoś odezwie się z wiążącą informacją .
 • Poziom 23  
  Z postów wyżej wynika że niby zbiornik rozbieralny, ale z tymi Candy z którymi ja miałem styczność zbiorniki były zgrzewane.
 • Poziom 27  
  Właśnie z tych wyższych nie wynika konkretnie czy rozbieralny stanowczo czy nie. W necie są do kupienia łożyska i simer do tego modelu ale chciałbym mieć więcej pewności , nie chcę bawić się w rozcinanie .
 • Poziom 23  
  Ja bym dzwonił do sprzedawcy i prosił o fotki zbiornika po zdjęciu blatu i po sprawie.
 • Poziom 27  
  Właśnie wcześniej też się tak zabezpieczyłem i przed chwilką dostałem info i fotki. Stanowczo stwierdzam, że pralka Candy CY2 104 ma rozbieralny (rozkręcany) zespół piorący, a łożyska to prawdopodobnie 6204 i 6205, simer 30/52/11 - 12,5. Foto w załączeniu
  Pralka Candy CY2 104 - bęben ociera Pralka Candy CY2 104 - bęben ociera
 • Poziom 23  
  No i po sprawie. Pytanie pozostaje jedno, w jakim stanie będzie krzyżak? Pozdrawiam.
 • Poziom 27  
  Dodam jeszcze, że jest to typowy SLIM ( czyli najbardziej płytka pralka). To info dla potomnych - zespół piorący rozkręcany. Z mojej strony to wszystko , dziękuję za uwagę w tym temacie jednak nie mogę go zamknąć, gdyż tylko podpiąłem się . Jutro dodam ten typ pralki do listy na forum pralek z wymiennymi łożyskami.

  Dodano po 5 [minuty]:

  tod.1977 napisał:
  No i po sprawie. Pytanie pozostaje jedno, w jakim stanie bedzie krzyzak?. Pozdrawiam.
  Tak się składa, że łożyska na tą chwilę prawdopodobnie nie wymagają wymiany ( nic nie szumu i nie huczy, nie ma bicia przy wirowaniu w/g oświadczenia właściciela dotychczasowego)więc krzyżak na bank będzie też jeszcze OK.Pytanie odnośnie rozbieralności zespołu piorącego z mojej strony było krokiem w przyszłość i jednym punktem za nabyciem tego sprzętu. Dzięki tod.1977 za zainteresowanie tematem.
 • Poziom 23  
  Sam sie czegos dowiedzialem dzieki kolegi temacie. Pozdrawiam.
 • Poziom 27  
  Panowie co piszecie to się kupy nie trzyma. Podłączam się do tematu[wiesiek] a raptem pralka jest ''sprawna''.
 • Poziom 23  
  Kolega wiesiekmisiek spodziewa sie rychlej awarii pralki bo to Candy. Dlatego juz wie ze naprawa bedzie mozliwa kolego MDD. :D