Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działałąjące stare gry - np hitman.

25 Nov 2014 16:43 1119 14
  • Level 7  
    Witam, chciałbym odświeżyć swoje przygody z grą Hitman 2, ale niestety już któreś podejście do instalacji kończy się niczym.

Wyskakuje mi błąd :
    Direct3D: Unable to create device. Try changing resolution or color depth.

Po kliknięciu ok - wszystko znika. Próbowałem już kilku wersji gry z różnych źródeł i żadna nie działa.
    DirectX zainstalowałem dołączonego do gry - 8.1.

Próbowałem zmianę rozdzielczości itd - nic nie pomagało.

System Windows 7 - 64 bit
    2 GB ramu
    Intel Celeron 1.20 GHz 1.50 GHz
    Standardowa karta graficzna VGA.

To już któraś gra starsza, która pod Win7 mi nie chodzi.

Ma ktoś jakiś pomysł?
  • Level 25  
    Co to znaczy standardowa karta graficzna?
    Zmieniałeś z kolory we właściwościach karty graficznej?
  • Moderator on vacation ...
    Zamieść zrzut ekranu z Menadżera Urządzeń oraz podaj dokładny model posiadanej płyty głównej.
    Z napisanej przez Ciebie specyfikacji, a w szczególności:
    Saniure wrote:
    Standardowa karta graficzna VGA.
    wynika, że brakuje Ci sterowników w systemie, które powinieneś do Win7 zainstalować ze strony producenta płyty głównej, zaczynając od sterowników do chipsetu.
    W przypadku braku takowych na stronie producenta, należy udać się na stronę producenta chipsetu i pobrać odpowiednie sterowniki pod Twój system operacyjny.
    Kartę graficzną należy zainstalować, jest to czynność, którą wykonujesz jako jedną z ostatnich.
    Po instalacji sterowników, powinieneś zainstalować jeszcze raz DirectX w wersji najnowszej, a nie z dołączonej płyty z grą.
  • Level 7  
    Dzięki za odpowiedź.
    Sterowniki chyba są, bo w sprzęcie by je podświetlało.

Zrzut załączam.
  • Level 12  
    To że wyświetla się w managerze wcale nie musi oznaczać ze masz zainstalowane sterowniki. Z tego co widać masz zainstalowane przez system podstawowe. Inne nowsze gry Ci działają ?
  • Level 7  
    Nie mogę znaleźć informacji o płycie głównej.

1. Start
    2. Uruchom
    3. dxdiag
    nie ma pod tym informacji o płycie głównej.

Nie działałąjące stare gry - np hitman. Nie działałąjące stare gry - np hitman.,.

Nowszych nie instalowałem , to zwykły laptop.
    Sterowniki pewnie same z Windowsem poszły.
  • Level 12  
    Możesz również sprawdzić model płyty głównej za pomocą programu np Everest. Wtedy pobrać i zainstalować sterowniki ze strony producenta. Możesz dodać jeszcze czy laptop ma jakąś markę dell hp samsung itp ?
  • Level 7  
    Zgadza się - to laptop Asus K50C.
    Zainstaluj wszystko to, co jest potrzebne do Twojego systemu stąd:
    http://www.asus.com/pl/Notebooks_Ultrabooks/K50C/HelpDesk_Download/
    Nie powinieneś mieć karty graficznej widocznej jako "Standardowa karta graficzna".
    Przejdź do zakładki VGA i pobierz i zainstaluj tam zamieszczone sterowniki.
  • Level 7  
    Ściągnąłem z zakładki VGA plik 41MB na windowsa 7 64bit i wyskoczył komunikat "ten system nie spełnia minimalnych wymagań instalowania tego oprogramowania" a jak rozumiem powinienem pobrać plik "Intel Graphics Driver"

Poza tym , czy mam wszystko instalować czyli :
    Lan , Audio , card reader czy tylko jakieś wybrane?

Edit:

Karta już się podświetla po zainstalowaniu pliku
    VGA_SIS_UniVGA3_WIN7_32_64_Z714105240
    Rozdzielczość ekranu zmieniła się na 1366x768

Edit 2:
    DZIAŁA :)

Sterowniki pomogły - przy okazji zaczęły działać filmy w formacie mp4- już się nie tną.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
  • Level 40  
    Możesz zdradzić jeżeli to nie tajemnica co cię podkusiło żeby instalować win7 na takim słabym sprzęcie? Zaraz będziesz biadolił że się przycina, przecież to jest stary 1 rdzeniowy celeron który ma śmieszne 1,5GHz i 2GB pamięci. Zainstaluj tam XP i nie męcz ani siebie ani tego sprzętu. 2GB pamięci i 64bity? może to nie jest odpowiedź ale uwierz mi że na dobre wszystkim wyjdzie. Poza tym stare gry często nie chętnie współpracują z nowszymi systemami.
  • Level 7  
    Zastosowanie tego komputera - służy mi do pracy jako maszyna do pisania / przeglądarka internetowa / odtwarzacz muzyki. Objawów zacinania nie zauważyłem.
    Jedyne co się zmieniło po dniu wczorajszym tj. zainstalowaniu sterowników to po odpaleniu laptopa wyskakuje zapytanie czy oprogramowanie (jak rozumiem stery grafiki) pochodzą z bezpiecznego źródła. Mega wkurzające - nawet jak kliknąłem nie pytaj ponownie wyskakuje. Nie jestem maniakiem komputerowym ani graczem zawodowym - po prostu dla odstresowania wieczorkiem przejdę hitmena czy return to castle wolfenstein :)

badboy84 wrote:
    Zaraz będziesz biadolił że się przycina.

To prawda - po zainstalowaniu sterowników zamula się strasznie komp - nawet chrome się przycina.
    Saniure wrote:
    badboy84 napisał:
    Zaraz będziesz biadolił że się przycina.

To prawda - po zainstalowaniu sterowników zamula się strasznie komp - nawet chrome się przycina.

Wrzuć SMART z CristalDiskInfo:
    http://crystalmark.info/download/index-e.html
    Pełny ekran, wszystkie parametry.
    Dodatkowo, zamieść zrzut z HWmonitor w obciążeniu laptopa.